Cena suncokreta 2016

Uh ta cena oko petice bi mi odgovarala,matematiku ne znam ali da sabiram znam,ali ova oko 22 me skroz razocarala,onda bolje da smo :spavam:
 
danas sam imao ponudu da prodam po 39 dinara na zeleno.ako bude veca cena u vrsidbi nema doplate.
nisam pristao.ko zeli broj zadruge mogu da mu posaljem da proveri i raspita se.
 
Miloše, kolikom ukupnom rodu se nadaš ?

Kada kažeš "zaključio" to znači primio novac, zar ne ?

Šta to "zaključenje" predviđa za slučaj propasti roda ?

Tacno tako,ko danas daje novac ``na lepe oci``,novac po isporuci robe tek, a o slucaju propasti roda bolje i da ne pomislja...
Jedino deseti deo ukupnog roda reskirati..
 
Miloše, kolikom ukupnom rodu se nadaš ?

Kada kažeš "zaključio" to znači primio novac, zar ne ?

Šta to "zaključenje" predviđa za slučaj propasti roda ?


ukupnom rodu?ja se nadam da cu da imam prosek 2000 kg po lancu ako sve bude kako treba.100 kila gore dole po lancu.
kad kayzem zakljucio to znaci bas to, primio pare danas na ziro racun i podigao.
zadruga daje pare za 150 evra po hektaru.znaci imas 5 hektara, mozes maximalno da dobijes 750 evra.dokaz o broju hektara je setvena struktura iz trezora za ovu godinu.

- - - - - - - - - -

Kakav ugovor je u pitanju? Msm jel overen u sudu ili kako?


nije overen u sudu niti je iko to trazio.overen je pecatom od strane zadruge i overen je mojim potpisom.
 
Kod nas u jednoj od zadruga avans za suncokret je 100 e po ha ( na primer ja sam sa njima ugovorio 5 ha x 100e = 500e), avans se kasnije odbija od konacne cene. Nema tu nikakvih garancija, overa, ugovora, posto svako zna svakog.
 
Tako je i kod nas.Jos uvek ide na poverenje sa nekima a sa onim drugima ni ugovor ne pomaze.
 
@Miloše

Ti si procenio da će ti rod biti oko 2.000kg/kj. Tu količinu si prodao sada, pre žetve, po ceni od 39 dinara. Jeli tako?

Šta ako ne budeš imao toliko da isporučiš ?

Kakvih 150 EUR daje zadruga, za šta 150 EUR/ha ?
 
Nisam cuo za takve transakcije. To znaci da je tvoj otkupljivac siguran da ce suncokret biti 39 dinara. Sta ako bude 30?
 
Nazad
Vrh