Cena suncokreta 2016

Kao da neko cita te setvene strukture i vodi tacno racuna...da je tako ne bismo bili ovde gde jesmo...a u ostalom, sta njega koji k... briga sta ce ko da seje? Da ne daje mozda bagatelne subvencije ili planira da ih ukine pa da mi vodimo racuna sta radimo i sta sejemo....uostalom, to je obican papir

Naravno da citaju jer 99,9% nas daje 100% tacne setvene strukture jer su kazne rigorozne. zasto bi zanemarili podatak koji imaju na tacni i mogu da prave plan a znaju da skoro 100% posejanog ide preko njih + imaju tacne analize proseka u centralnoj srbiji vojvodini macvi. mogu u gram da predvide proizvodnju srbiji i kalkulisu
 
Viktorijina "provizorna cena" je tih 31din, što većina otkupljivača nudi, ali je zato konkurencija već na 35-6 din. Sličan scenario kao prošle godine, krenu sa malom cenom, pa kao onda povećaju nešto, a mi treba da budemo srećni...

Jel istina da Mitrović plaća 39 dinara avans?
 
Sta se pravite...?! :osmeh:Znate dobro da i pre 2 god. Kad je suncokret bio 27 din. Premijer je rekao da se ne mesa u trziste poljoprivrednih proizvoda i da to ne zavisi od vlade vec iskljucivo od slobodnog trzista, ponude i potraznje! Jbg, covek bi nam dao vise koji din. ali kako kad nema na koji nacin, jer svuda u okruzenju je salabija ili ista cena!!!:sjasi:
Toliko o slobodnom trzistu!!!
 
Neka bagra uljarska da postenu cenu nama seljacima pa bi tesko ko pokusao da zrna izveze!
 
U vezi navodnih zahteva za zabranu izvoza.

Živo me interesuje šta će se desiti, pod uslovom da uopšte postoje takvi zahtevi.

To mi liči ili na novinarsku patku ili na marketinški trik av-a.
 
Jel istina da Mitrović plaća 39 dinara avans?

Neverujem da Mitrović nudi tako dobru cenu, jer je on oduvek "najpovoljniji", a to bude u na kraju najpovoljniji ali za njega :haha:

- - - - - - - - - -

Jel istina da Mitrović plaća 39 dinara avans?

Neverujem da Mitrović nudi tako dobru cenu, jer je on oduvek "najpovoljniji", a to bude na kraju, najpovoljniji ali za njega :haha:
 
Ne moze se zabraniti izvoz, zbog CEFTA sporazuma o slobodnoj trgovini, osim naravno, ako nije ugrozeno domace trziste, sto mislim da u ovom slucaju nije.....
 
Jes, bas bi smeli da rade u njihovu korist I da rizikuju da se mi naburimo I da necemo vise da se igramo, ovako mocni I organizovani proizvodjaci.:haha:
 
Setite se izvoza repe za Hrvatsku.I tada je CEFTA sporazum bio na snazi.Zabranili izvoz na prvi Kosticev zahtev,a sve u interesu naroda i socijalnog mira.
 
Pa to je tacno Konstanca je 435$/t, Budimpesta 321e/t + 18% pdv...
U prevodu na nasu valutu.
Konstanca 47.7 din./kg
Budimpesta 46.7din./kg
Srbija 30 din./kg akontno

Smesni su do bola...

Zanima me kako se tako nasim uljarama (a ima ih cak 4 na ovom malom podrucju) ne isplati da plate neku normalnu cenu od 40 i koji dinar, ako se isplati ostalim fabrikama da placaju cenu od 50ak dinara?
Ipak oni sto kupuju u Budimpesti i Konstanci na one cene imaju jos 10-20e troskove transporta minimum. Sto znaci da kilogram placaju oko 50dinara.
O njihovoj zaradi bolje da ne pominjem, zna se posto prodaju ulje i sacmu...
Mi jedno drugome trebamo, ali su bas preterali, mnogo nas podcenjuju.
Ocigledno je da se radi o monopolu, u kojem mi nemamo ni prvo polje do start pozicije, a oni ceo poslednji red. I ne preostaje nam nista osim da zavrsimo na trecem uglu od strartne pozicije.
I ove godine eto jos jedne kulture od koje ce se dobiti samo jedna 0.
Vecina ce preziveti, ali od investicija i zarade nema nista. Pogotovo sto i prinos nije bas dobar...
 
Ne isplati im se nista manje od toga da posluju sa dobiti od 90+%...jer sve im je ostalo gubitak od toga da ostvare ekstra profit...poenta je u tome da mogu kako hoce a mogu. Tajkuni monopolisti ne dozvoljavaju takav skok cene jer ugrozava njihov opstanak uljara,secerana i ostalog.Oni ne znaju a svojim stavom i nedozvoljavaju svoj polozaj da stave na polozaj seljaka koji ima dobit toliko tek da prezivi,ne da napreduje.Dokle god se ne odreknu dela zarade da budu ekvivalentni sa udelom zarade proizvodjača biće ovakva situacija,a nazalost potrajaće.
 
Kad sam se uclanio mislio sam ovde ima informacija iz svakog okruzenja,lokalnih otkupnih mesta itd,Ali toga ima najmanje svega ostalog u izobilju.Voditi politiku o 4 najveca otkupljivaca je gubljenje vremena,oni su produzena ruka vlasti,a niko ne sece ruku koja ga hrani.Ne mislim samo na sadasnju vlast ovi su vec imperije nastale pre mnogo godina,zato pisite kratko o cenama* Na otkupnom mestu Jermenovci akontna cena suncokreta 30 din isplata da za dan * jel to tesko.
 
35 din garantova cena za isplatu.Isplata posle predaje robe.To nude vise njih stim da vec pricaju i o 36.5din.Bojim se da ako ovako nastavi cena da raste sledi zabrana izvoza.
 
Nazad
Vrh