Cena suncokreta 2016

Tako ce i otkupiti **greška ih skrte!
 
Iskvarili se strasno od kada su napravili silose u selu.Dosta njih je raskrstilo sa njima.Ja ako budem nesto vukao kod njih,to moze da bude samo usluzno.
 
a kako nas je zimus navuko da sadimo suncokret, kao Turci u svadji sa Rusima pa nemaju odakle da uvoze ulje nego ce iz Bosne, a Bosanci ce od nas kupiti suncokret, pa ce biti dobra cena, pa sve super, i jbga Rusi i Turci se pomirise, a mi ostadosmo na milost i nemilost Viktoriji i ostalim vukovima
 
Pisite tacne informacije a ne rekla-kazala...Kod nas u okruzenju su svi izasli sa 30-31 sa pdv-om. Niko nije izasao sa 33 akontno od vecih sistema,mozda danas posle ove kisurine i ako citaju forum gde ljudi iznose prinose koji i jesu losiji u odnosu na proslu godinu od 20-30% nesto podignu. Moje misljenje je da ce preci 35-36 dinara ali dogurati do 40 jako tesko,mozda nesto izmedju
 
Opet kazem da sirovinci Dijamanta idu od otkupljivaca do otkupljivaca i govore da slobodno nude 35rsd.I juce su me zvali i nudili 35rsd.
 
Juce posle naseg razgovora nazovem jos jednu zadrugu iz Sentomasa i kaze mi covek krecu sa 32-33 akontno kaze konacna ce ici oko 35-36din mada ima tendaciju rasta cene i mogucnosti za nemoguce(40)din.I gledace da mi obezbede da predajem u Vital da nebi mlatio za Srbobran posto je bas daleko tamo na starom Segedincu putu.
 
Pa to je tacno Konstanca je 435$/t, Budimpesta 321e/t + 18% pdv...
U prevodu na nasu valutu.
Konstanca 47.7 din./kg
Budimpesta 46.7din./kg
Srbija 30 din./kg akontno

Smesni su do bola...
 
Mi smo na giljotini samo molimo boga da dzelat ne spusti sekiru. Taj dzelat je ovih dan hit sa ...metar i dvadeset....
 
Giljotinju su sami gradjani trazili a medju njima i veci deo poljoprivrednika, koji nisu bili zadovoljni sa tim "demokratskim" cenama! Eto, sada napretka poljoprivrede, vece subvencije i idealne cene proizvoda!
A sto se tice razlike od 16-17 din. na ceni suncokreta, zanimljivo da niko od tih eksperta ni ne razmislja da objasni gde i kome to ide!
 






Tradicionalni sastanak kompanije Victoria Logistic sa poslovnim partnerima povodom predstojećeg otkupa suncokreta i soje održan je 19. avgusta u Novom Sadu. Sastanku je prisustvovalo oko 150 partnera. Na sastanku je rečeno da je žetva uljarica, suncokreta počela na određenom delu terena na oko 3-5%površina. Ove godine je posejano 205.000 ha i očekuje se zadovoljavajući rod. Prvi prinosi su već preko 3 tone/ha. Soja je posejana na 185.000 ha i očekuje se rod od preko 700.000 tona.

Skupu su se obratili Nikola Vujačić, direktor operacija i izvršni direktor Victoria Group, Mladen Jovanović, direktor Victoria Logistic, Goran Borčak, komercijalni direktor Victoria Logistic, Dragoljub Milinković, menadžer front office službe i Natalija Kurjak, direktorka marketinga Victoria Logistic.


victoria-logistic-1.jpg

Prisustvovalo je oko 150 partnera
Predložena tri modela saradnje


Povodom otkupa suncokreta i soje kompanija Victoria Logistic je partnerima ponudila tri modela otkupa. O modelima je govorila Natalija Kurjak, direktor marketinga Victoria Logistic. "Ove godine našim partnerima nudimo tri modela otkupa kako bi rizike od svetskih berzanskih cena kako za sirovinu (zrno soje i suncokreta) tako i za gotove proizvode, ulje i proizvode od soje, sveli na najmanju moguću meru

. Prvi model podrazumeva da se svakog radnog dana u 10h donosi trenutna, tržišna cenaza soju i suncokret, koja važi do 15h istog dana.

Drugi model je najsličniji starom modelu otkupa, gde se pri prijemu zrna na početku otkupa određuje provizorna cena, a na kraju otkupa krajnja tržišna cena zrna.

U trećem modelu, partner može predati zrno na lager u skladišnim kapacitetima kompanije Victoria logistic, a odluku o prodaji po tržišnim cenama može doneti bilo kada, počev od trenutka predaje zrna, pa sve do početka žetve naredne godine"
.

Ukoliko robu prodaje našoj kući, svi troškovi lagera padaju na teret Victora Logistic, a ukoliko prodaju nekom trećem licu zaračunavaju se troškovi lagera po tržišnim cenama.
Još je dodala: "Za koji će se model odlučiti zavisi isključivo od njih samih. Podsećanja radi, po ovom principu posluju i evropski seljaci koji upravo trećinu svoje proizvodnje prodaju unapred, trećinu u samoj žetvi, a trećinu kada na tržištu cene rastu, kako bi upravljali na najmanje rizičan način sa svojom proizvodnjom."

Za više informacija o samom načinu i procesu otkupa uljarica u novoj sezoni, obratite se stručnom timu kompanije Victoria Logistic, na dole navedene kontakte!




Sponzorisani članak
Victoria Logistic d.o.o
Hajduk Veljkova 11, Novi Sad, Srbija
tel: +381 (0) 21 4886 500
e-mail: marina.radic@victoriagroup.rs , web: www.victorialogistic.rs

http://www.agroklub.rs/ratarstvo/novi-modeli-otkupa-uljarica-za-2016-godinu/27076/

 
Sve to treba strojiti sa tog sastanka!!! Kako ih nije sramota da lupaju takve gluposti da ce ocekivani prinos soje biti od 3783 kg/ha odnosno 2157 kg/kj???!!!
Kad je kolko tolko prinosna god. onda nalupetaju se takvim glupim izjavama o odlicnim prinosima da bi nas uskratili za bolju cenu, a inace kukaju kako mi ne znamo da obradjujemo zemlju radi boljih prinosa! Ali eto desilo se ove god. pa znamo!!! Taj neki prosecni prinos soje je uglavnom oko 2500 kg/ha ili 1400 kg/kj.
Neverovatno koje smo mi nemocne ovce za sisanje!!!
 
Pa sto nisu rekli koja je cena na danasnji dan tj tog dana kad su sastancili. Bitno je da je 150 partnera sa kojim posluju tj nasi organizatori proizvodnje da su klimnuli glavom jer im je obecan dobar rabat.
 
Ja sam od pocetka za subvencije po kg predate robe,to mi se cini najprihvatljivije.Znam bice puno protiv ali mislim da ima manje izgleda za malverzacije.Predati odvagu u trezor i oni izvrse placanje,tako da sa otkupljivacima nema dodira.ALI ovo je srbija i sve je moguce,ovako sve je u rukama monopolista a sa trzistem ovo nema nikakve veze.Postovani kolega Petre ja ne mislim da su oni pre ovih pa i oni posle ovih biti bolji,samo ce monopolisti da se presele u nove boje.Odakle su dosli ovi veliki otkupljivaci?Ali da ne sirimo polemiku kad je cena osnovnih polj.proizvoda nenormalno niska.Pozdrav
 
Posto im obnova gazdinstva provreno koristi iskljucivo za planiranje kako da nas opljackaju ja uopste ne menjam setvenu strukturu prilikom obnove gazdinstva da im bar na taj nacin ne pomazem jer nasa drzavna strategija samo sluzi njima
 
To ne trebas pricati u javnosti jer postoji rok za promenu misljenja ili presejavanja druge kulture u vezi setvene strukture!
Ako te uhvate u laziranju podataka sledi ti kazna i pasivno gazdinstvo! Kao drugo tvoje gazdinstvo je kao zrno peska u moru i nikako time ih ne mozes ugroziti!
 
Viktorijina "provizorna cena" je tih 31din, što većina otkupljivača nudi, ali je zato konkurencija već na 35-6 din. Sličan scenario kao prošle godine, krenu sa malom cenom, pa kao onda povećaju nešto, a mi treba da budemo srećni...
 
Kao da neko cita te setvene strukture i vodi tacno racuna...da je tako ne bismo bili ovde gde jesmo...a u ostalom, sta njega koji k... briga sta ce ko da seje? Da ne daje mozda bagatelne subvencije ili planira da ih ukine pa da mi vodimo racuna sta radimo i sta sejemo....uostalom, to je obican papir
 
Nazad
Vrh