Cena suncokreta 2016

Danas skinuta neoma, 2040 kg/kj, vlaga 11,5%, primese 3,5%. Na vagi Zitoprodukta obavestenje ZZ Zrenjanin vrsi otkup za Dijamant uljaru po ceni 30 din./kg sa pdv. Ne pise da je akontativna cena! Datum 24.08.2016 god.
 
Nasa drzava nece zvanicno zabraniti izvoz suncokreta za Bosnu ali zato nezvanicno cik neka neko izveze ako sme.
 
Kako smo samo nemocni.....to je strasno..... svaka kultura ista prica......izvade **greška i pisaju po nama i niko im nista nemoze od vlasti a nazalost ni od nas svih.......JADNI SMO svi mi na gomilu....:zli::zli::zli:
 
Ako otkupljivači za BH uljare ne budu pravili pizdarije sa porezima, taksama i drugim pravilima prometa poljoprivrednih proizvoda može se očekivati cena veća od 50 dinara po kilogramu JUS kvaliteta.

Ovo je info iz krugova SANU.

Ja navijam za vas, a vi niste ni svesni koliko bi to koristilo meni i mom drugu, malom seljaku.

Puno pozdrava za SlobuPatrolu.
 
Cena poljop. proizvoda kod nas ne zavisi od nekog trzista u Evropi vec se svodi samo na to sa koliko din. po kg mogu i zele da nas oderu! Tako da ta cena koja ima tendenciju rasta u Budimpesti uopste je nebitna, osim samo da se jedimo i da budemo ljubomorni!
 
Србија и Турска о либерализацији режима слободне трговине



субота, 27.08.2016. у 11:23


ljajic-tanjug-57c15b7492863.jpg


Расим Љајић (Фото Танјуг)




Потпредседник Владе Србије и министар трговине, туризма и телекомуникација Расим Љајић састао се данас у Истанбулу са министром економије Турске Нихатом Зејбекчијем, са којим је разговарао о даљем унапређењу билатералне економске сарадње, као и даљој либерализацији режима слободне трговине између две земље.

Љајић је посебно нагласио потребу да се међу производима које Србија извози у Турску у бесцаринском режиму нађе и сунцокретово уље, саопштио је Кабинет потпредседника владе.


Љајић је додао да су поједине земље региона у том погледу у повлашћеном положају, јер уље на турско тржиште извозе без царина, док је царинска стопа за српске извознике уља 36 одсто.


Зејбекчи и Љајић договорили су се да у најскорије време отпочну разговори екпертских тимова две стране у циљу усаглашавања даље либерализације режима слободне трговине, као и да се очекује да до краја године буде постигнут договор о врстама роба на које ће се проширити режим бесцаринке размене између Србије и Турске.

Допговорено је, такође, да у октобру буде одржана седница Трилатералног комитета за економску сарадању Србије, Турске и Босне и Херцеговине, када ће бити отворено и трговинско-туристичко представништво Србије и БиХ у Истанбулу.


На састанку је било речи и о могућностима за финансијску помоћ Турске у реализацији појединих инфраструктурних пројеката у Србији. (Танјуг)


http://www.politika.rs/scc/clanak/362315/Srbija-i-Turska-o-liberalizaciji-rezima-slobodne-trgovine

 
Izgleda da kolege iz Bosne ne zele puno da pricaju o cenama kod njih! Pre oko nedelju dana pitao sam Momosarica koja je bila cena suncokreta prosle god. kod njih i odgovorio mi da nije imao suncokret prosle god!
Isto pitanje, plus pitao sam i koje subvencije imaju po ha i niko se nije oglasio!
Ne vidim zasto bi to bila tajna!
 
Nazad
Vrh