Cena suncokreta 2016

Je l ko ima informaciju koliko je kod Race?
 
...i kod Madjara je u zetvi pala cena krece se od 95-98000/toni /305 ispadne cca 38,5-39,5 din....govorim o cenama koje proizvodjac dobija od terenskih otkupljivaca.....sram ih bilo kako su samo osecajni prema seljacima.....:bravo:
 
Kad sam vas molio pisite cene makar i akontne vecina vas je cutala a sada dal je moguce pa naravno jos treba da smo i sretni,mogli smo bar da talasamo za drugo nismo.Mogli smo bar ovde 100 stranica napisati i nek se zna da smo kolegijalni pa javljamo novosti iz okruzenja,a ne da strajkujemo jer za to nismo,da lupamo izloge i krademo najke patike pa ovde sede ozbiljni ljudi koji moraju ponekad i da rade.Hvala
 
pobedicemo ako kupujemo repro materijal za kes kroz davanje repro materijala otkupe u startu 70% suncokreta po njihovoj ceni
 
34 dinara bez pdv-a, koliko ce biti sa pdv-om?

- - - - - - - - - -

Ako je pdv 8% onda izadje 36,72. Da li je to cena koju cemo mi dobiti?
 
34 dinara bez pdv-a, koliko ce biti sa pdv-om?

- - - - - - - - - -

Ako je pdv 8% onda izadje 36,72. Da li je to cena koju cemo mi dobiti?
Voleo bih da se varam, ali mislim da je 34 konacna. Ono sto znam da su oni iz moje zadruge dobili najmanje suncokreta ove god. i da se cekaju i ostali sa konacnom cenom da bi se izvukao neki prosek za doplatu.

Proizvodjaci koji imaju preko 2t/kj, a ulagali 100 kg djubriva po kj imaju lepu zaradu. Ostali, snadjite se.
 
Nema od toga nista,kad nemamo neka podna skladista od propalih zadruga ili slicno(a moglo da je htela drz.da proda seljacima a ne tajkunima a to je radjeno namerno sa ovima od spolja da se sve razjebe pa da oni dodju i sve da im je za dz)pa da se sve to sakupi pa ko da vise pa ako ne ima u bosnu pa nek se tamo razvija uljarska industrija,a ovo je drugi razlog zasto drz. ne da seljacima nista,hrana i socijalni mir je u pitanju.
Pa kad bi htela drz. da razvija selo dali bi dugorocne kredite za igradnju skladista ili o svom trosku pa da se vremenom vraca ali i onda bi da seljaci rade ono sto i jaci ker radi,pa ne bi imali finansijeri cime da finansiraju inacin manje za pranje para.
Po meni legalize pa da sadimo za farmaceutsku ind. a bice i za izvoza i svi ma lepo i svi nasmejani.
 
Nazad
Vrh