Porezi i Doprinosi

DusanA

Član
Učlanjen(a)
13 Okt 2009
Poruka
3.735
Lokacija
Crepaja - Banat
Nesto razmišljam, da li ko dobio rešenja za poreze, vodoprivredu I slično. Ja nisam dobio ništa ! ? ?
 
Danas bio do opstine da refundiram dugovanja .... Brisu kamatu ako ides na placanje u rate.... Dug mora biti manji od 200.000 rsd ili onda ide hipoteka ...
 
ja bio podneo zaxtev za brisanje kamate i placanje na rate. kamata se brise samo od ove godine sto i nije velika.zrenjanin je gladan para svake godine podize porez na imovinu. 2014god imao 28000rsd 2015 40000rsd a ove jos nisu poslali resenja. pa ajde jos da podnesemo porez na imovinu ali vodoprivreda pa jos pio i zdravstveno .ko ima malo zemlje ne moze placati sve te poreze.
 
zdravo, drugari

Da li prijavljeno gazdinstvo ima pravo plaćanje berača na ruke, ili mora da se prijavi i plati neki porez?
Na osnovu čega država onda određuje porez na dobitm tj kako se predaje poreska prijava?

Ima fore do sl.godine, ali da se na vreme spremim :)
 
jedno pitanje kolko racunaju iznos za penzijsko osiguranje a kolko za zdrastveno ...ako neko zna molim da mi nepise HVALA na godisnem nivou ..
 
Sta se desava ako neko uplati 40 godina staza, nema jos ni 60 godina. Oce li imati kamtu ako prestane placati? jer ako placa i dalje ne racuna mu se staz preko 40godina tj. mora ga se odreci kad napuni godine starosti.

- - - - - - - - - -

zdravo, drugari

Da li prijavljeno gazdinstvo ima pravo plaćanje berača na ruke, ili mora da se prijavi i plati neki porez?
Na osnovu čega država onda određuje porez na dobitm tj kako se predaje poreska prijava?

Ima fore do sl.godine, ali da se na vreme spremim :)

Ako vas niko ne dira, placajte i dalje na ruke. kad imaju novaca da placaju radnike strancima, nek nadju i za nas. a ako vas ipak neko cima, onda to proverite kod vas opstini.
 
Sta raditi i kome se zaliti kada vam stigne porez na gradjevinsko zemljiste koje je basta na periferiji sela bez puta,struje,vode,gasa.Do sada smo placali za tu bastu u skladu sa kucom.Basta je otprilike 11ar a placamo 50E.
 
Proveri odluke lokalne samouprave, biće da su menjali urbanistička akta. Opseg zona i u tom smislu...

Verovatno da je i drugim sopstvenicima u toj oblasti stiglo isto, jesi li pitao koga ?
 
Da pola sela je dobilo resenja.Danas sam bio u upravi za porez.Nemaju oni pojma sta treba i kome se zaliti.Bitno da su me odbili jer nisam imao nikakvo resenje iz katastra.Samo me zanima na osnovu cega oni salju resenja kada nemaju uvid u stanje.
 
Samo me zanima na osnovu cega oni salju resenja kada nemaju uvid u stanje.
Имају стање из катастра. Провери на сајту по броју катастарске парцеле како се води. Сигурно је проглашено грађевинским земљиштем или у близини грађевинског земљишта.
Остаје ти да плаћаш или зидај или продај.
 
Da.Vodi se na gradjevinsko to znam.A do sada smo placali kao poljo. zem.ali u skladu sa kucom.Pa za 10g cu vise platiti nego sto vredi.
 
Lokalna samouprava podigla osnovice za građevinsko zemljište ili izmenjala zone. To treba utvrditi.

Ostaje jedino da se kolektivno obratite lokalnoj samoupravi da revidira svoju odluku.

Sad bi zlobnici rekli: tako ste glasali.

Generalno jeste tako, ali stoji i da se na lokalu situacija da popraviti obraćanjima, peticijama i lokalnim protestima.
 
Ako je nekome obecana kakva zemlja tu u komsiluku a hoce da gradi nesto onda tesko da ce se vas glas cuti.
Jednostavno,lokalna samouprava odjednom proglasi zenljiste gradjevinskom zonom i tako svog sticenika oslobode placanja promene namene zemljista (koje nije jeftino). Vase je zemljiste doslo kao kusur da ne ispadne providno tako sto je samo jedna parcela odjednom u gradjevinskoj zoni.
 
Ја мислим да то има више везе са пуњењем буџета. Треба им лова и само стигне директива локалним послушницима и мош да вриштиш ко коњ зеленко. Људима су комплетне њиве преводили у грађевинско па кад им стигне 700€ порез по хектару: попадају. Нуде сви на продају ал' нема коме. Сад се мало примирили и плаћају у нади да ће перачи пара из грађевинске мафије за коју годину стићи до њих па ће добити по који стан и локал.
 
Meni danas stigla cestitka od vodoprivrede za 2017 i prvi kvartal 2018 ???
Pa zar nije receno da se nece placati odvodnjavanje zbog proslogodisnje suse ???
M..u im j...m dripacku.
 
Nazad
Vrh