Formula 1

Mercedes nije na nivou kao prethodnih sezona ,Ferari ima bolji bolid ove godine.
Hamilton losije vozi ali ima nevidjenu srecu ,Botas tragicar trke a RB sta su trazili to su i dobili prvenstveno zahvaljujuci Maxu.
 
Perez je bio na razgovoru sa stjuartima posle trke u vezi navodnog kvara za njegovom DRS sistemu i bilo je neizvesno do pre nekoliko minuta da li ce zadrzati ili mu oduzeti to trece mesto, medjutim kako je masa vozaca danas imala problema sa DRS-om i kako se ispostavilo da je zbog kvara odgovorna FIA (zbog nekog dela tog sistema na stazi za koji je ona odgovorna) stjuarti su izasli sa izvestajem "No further action"... Prema tome, cestitke Čeko-u na trecoj poziciji :)

Gledao sam i uzivo intervju sa Kristijanom Hornerom... Prosto, malo je reci da je covek razocaran. Ali oni ni u jednom momentu nisu branili svojim vozacima da se trkaju, ali da ce porazgovarati posle svega kad se vrate u predstavnistvno. I Max i Danijel su napustili stazu pa nisam cuo intervju od njih...
 
Mercedes nije na nivou kao prethodnih sezona ,Ferari ima bolji bolid ove godine.
Hamilton losije vozi ali ima nevidjenu srecu ,Botas tragicar trke a RB sta su trazili to su i dobili prvenstveno zahvaljujuci Maxu.

Да, мерцедес нема ону доминацију коју је имао, има ту да се ради много на том ауту, који је изузетно брз, али ждере гуме с друге стране. Рећи да Хамилтон има среће, па то исто важи и за Фетела, који је у Аустралији имао спорији ауто од мечки, па је на срећу узео победу управо том Хамилтону...Ове четири трке су показале да се у једној секудни све обрне наглавачке. Кина исто тако, Ботас је требао да победи, али није јер је РБ у правом тренутку позвао Рикарда у бокс услед СА....


Има доста трка до краја, свашта ће ту бити...
 
Nemoj me pogresno razumeti , navijam za Merc. i Hamiltona jer mi je po voznji najblizi neprevazidjenom kisnom coveku, ali u ovoj trci je bas sreca presudila da tri kruga pre kraja Botas naleti na krhotine i ostane bez gume.
Fetel je zbog svoje pogresne procene ostao bez drugog mesta (zasluzeno) ,Australija i Kina su nesto drugo tu su presudila pravovremena reagovanja timova i pomalo blesava nova pravila.
 
Fetel se onim "zaletanjem" na kraju, (ne znam kako to drugacije nazvati) poneo po meni kao da je prvi put seo u bolid i izasao na tu stazu. Preoptimistican misleci da ce moći da klizeći uleti ispred Botasa :)
 
У аустралији је преовладало то што је фетел имао среће да не његовом кривицом пронађе рупу у софтверу по виртуалним сигурносним аутом. Уласком у пит добио је додатних 3 секунде које су одлучиле победника.....отом потом, биће ово занимљива сезона, поготово што мечка тек треба да покаже какав јој је ауто. И прошле године су кубурили са трјачким темпом, па су на крају боље прошли од ферарија, надам се да ће и ове године тако бити и да ће Луис узети ту пету титулу...
 
На јучерашњи дан погинуо је један од највећих (ако не и највећи свих времнеа) возача у Формули 1, Ајтрон Сена на стази Енцо и Дино Ферари, Имоли...
 
Laka mu crna zemlja... Svakako jedan od najvećih vozača ikada! Eeee... Šta bi sve on postigao i na šta bi ličila F1 da je Sena živ...
 
Zbog njega je moja generacija plus i minus koja godina i pocela da gleda f1....
Mada i schumi ima svoje mesto,ne bih se mogao odlučiti koji je veći...
 
Sto?
Sta je to tako sveto i veliko u njemu. Bio je dobar, bio je pravi, ali ima jos dosta njih koji su bili dobri. Da nije poginuo sigurno ne bi bio tako velik. Tako to obicno biva, na zalost.
 
Издваја га то што је попут Ханта био сушта супротоност од понашања возача по правилима написаних од стране ФИА-е. Пркосио је свима њима, чак му је у Јапану због таквог понашања и одузета титула 1989. године и додељена пулену Просту (само да се зан да изузетно ценим Проста као возача, али је захваљујујћи тадашњем прецеднику ФИА, добо ту титулу иако је није заслужио). Сена му је титулу вратио следеће године, услед чувеног инцидента, када је изјавио јавно да је то урадио намерно, јер је он возач који је рођен да победи, не да губи. Значи није се понашао како су желели, да буде фин и да даје фине изјаве. Хант је био исто такав, таленат, али пре свега човек, данас је таквих мало. Сви су они машинерија под окриљем маФИА-е, раде како им се каже и то је то....

Пркосио је свима тада, био је један од највећих док је возио ту Ф1, што је показао у Донингтону 1993. године када је са инфериорним Меклареном просто одувао конкуренцију по кишном дану. Тада је Вилијамс био испред свих за два копља јер је први осмислио оно паметно вешање, које копира терен, које је после две године забрањено. Те сезоне је имао чак 6 победа.

И да погибија га је направила још већим, легендом, али је он за живота уклесао своје име међ највећим возачима свих времена, по многима је он највећи икада....Да није погинуо тада ко зна дал би испливао млађани шумахер и показао дколико те сезоне вреди...

Шарлатан Калрксон је ово изјавио, није погрешио....ти процени сам, да ли је истина или није...
 
Zanimljiva trka na Silverstonu. Borba do zadnjeg kruga, naravno uz pomoc SC. Zadnjih 10 krugova sam bukvalno bio zalepljn za TV da mi je sir na sporetu izgoreo :haha:.
Pohvale Vettelu a i Lewisu koji je napravio odlican recovery nakon udarca od strane Kimija.
Lepo je videti onog agresivnog Kimija. U zadnje 2-3 trke vozi veoma ostro, ali neprecizzno sa dosta blokiranja. Kao da se vratio na pocetak karijere. Cak i sa starom specifikacijom motora vozi veoma brzo. Kao da zeli da dokaze da moze jos jednu sezonu da izgura u Scuderii. Voleo bi da ga u Ardenima na legendarnoj Spa vidim na navisem postolju.
 
Da nema SC jedino da se gledaju par prvih krugova. Inace odlicna trka barem za nas Ferarijevce.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Nekad sam jako navijao za Ferrari, ali posle onog sto su uradili onom koji ih je digao iz mrtvih nisu vise moji miljenici. Nekako ni nemam favorita, ali vise volim kad pobedi MB zbog Laude i ostatka ekipe. LH mi nikad nesto nije bio posebno drag i nikad ga nisam smatrao za nekoh velikog vozaca, ali je eto sticajem okolnosti imao najbolji bolid u proteklim godinama. Cim bolid vise nije najbolji odmah kuka ko sinja kukavica sto mi se izuzetno ne svidja. Place preko radija kao malo dete kad mu uzmes lizalicu.
 
Karma je čudo.... tražili su od Raikonena da pusti Fetela što se nikome nije svidelo.... na kraju Fetel cepne u ogradu.... šta su tražili to su i dobili... Imao sam simpatije prema ovoj dvojici vozača, ne nešto naročito prema timu, ali sada sam pre da ne uzmu titulu. Nisam ni za to da Mercedes uzme titulu ali se videlo da su Hamilton i Botas pokušali da se trkaju. Mali Verštapen je generalno lud a Rikardo se muči... Sve u svemu nije loše za sad.
 
I Botas je pred kraj napao Hamiltona pa su mu iz boksa naredili da ostane tu gde je.
Vetel zasluzeno ispao, Hamilton nezasluzeno pobetio. Jos se vodila polemika da je Hamilton trebao biti kaznjen za ulazak-neulazak u boks ali su ga sudije pomilovale. Cela trka cirkus i komedija.
 
Sto?
Sta je to tako sveto i veliko u njemu. Bio je dobar, bio je pravi, ali ima jos dosta njih koji su bili dobri. Da nije poginuo sigurno ne bi bio tako velik. Tako to obicno biva, na zalost.

Izdvajalo ga je ono što drugi nisu imali a to je ogromna strast i ljubav prema tim automobilima.Kod njega nije bilo kompromisa ,on je vozio svaku trku pobednički , tako je živeo i zborio samo istinu,to se naravno ne uklapa u ovakav cirkus gde politika vodi glavnu reč.Smetala im je i njegova pobožnost i isticanje Boga kao njegovog saputnika sa kojim i uz kojeg može sve čak i ono nemoguće,što je i dokazao u onoj trci kad je vozio bolid sa pokvarenim menjačem i naravno pobedio.Žao mi je samo što sam bio klinac u to vreme i nisam shvatao njegovu veličinu tada .Dokumentarac o njemu je baš onako emotivan i ko ga odgleda sigurno da neće ostati ravnodušan.
 
Ja zaista ne vidim sta je tu cudno sto su naredili Kimiju da propusti Vetela. Cilj je valjda da vozac koji ima vise sanse za titulu uzme sto vise pojena. Kimi i onako nema sanse za titulom, njemu je svejedno.
Dobra je to odluka Ferarija samo sto je Vetel zabrljao. Desava se, ali ako hoces da budes VC onda nesmes tako da gresis.
Mercedes se muci i fali im malo brzine, a ni Ham nije bas u formi, ali ipak dobili poklon i iskoristili ga.
 
Nazad
Vrh