Formula 1

Zanimljiva trka, ali ne volim Hungariring bas zbog teskih obilazenja. Svaka cast mladom Ferstapenu ali mocni su Mercedesu. Sve u svemu ocena 3+ za trku.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Kakva je staza trka je bila odlicna. Videlo se da Mercedes ima najbolji trkacki tempo, ali je bilo jako tesko obici. Ipak stratezi Mercedesa su dobro proracunali i pomogli i onako mocnom Hamiltonu. U tom momemntu Verstapen nije imao nikakve sanse da se brani i na kraju je Ham zasluzeni pobedio. Da su u RB odgovorili na potes Mercedesa onda bi verovatno gledali opaku borbu. Botas vec nekako tradicionalno nema srece i onda jos dodatno uprska, a o Ferarijima ne bih ni trosio reci.
 
Ma gde je to odlicna trka?
Nisam pratio formulu par godina i sad pogledam ovu...isto sranje kao lane...pobeda u boxu,a verstapen gubitnik.
Cela trka se gledala na borbi izmedju 12-13 mesta,ni neznam ko su ti vozaci.
 
Nije Botas uprskao vec ga je onaj jebivetar Lekler zatvorio i ostetio prednje krilo...imao je mali srece da nije sebi isekao gumu...

- - - - - - - - - -

На сваком кочењу Луис је сустизао Макса без проблема и ту се види супериорност овогодишњег Мерцедеса...на кочењу је изузетно стабилан а све захваљујући аеродинамици коју имају...

https://streamable.com/z03x1

- - - - - - - - - -

Макс је имао доста среће када га је Луис јурио после прве промене гума јер је имао ДРС у 4-5 наврата што му је спасило главу у то тренутку......иначе и да су га увели у бокс после одласка Луиса, мерцедес би направио толику предност да макс не би могао да га сустигне са
 
Da, u pravu si. I ja mislim da su Maksa pozvali da menja gume ne bi stigao Mercedes. I mislim da je bolid pobedio a ne veština Hamiltona koji nije verovao da može da pobedi pa su ga stalno ubeđivali da može da stigne Maksa.
Ali valjda će nešto da se promeni u ovoj pauzi pa da bude zanimljivije.
 
E jbg sad...pa takav auto vozi i botas pa se mucio sa sporacima da ih pretekne...Luis je ipak za njega vozacina, naravno da ti treba i dobar auto ali i vozac ako hoces da pobedis...trenutno je Hamilton liga za sebe i Maks ce biti kada sazri a za to treba jos dosta godina da ih Maks vrti u krug...
 
I dobi trku Lekler na kraju 😊 Zasluženo, nema sta, bili su najbrži ceo vikend...

Max napravi sranje na prvoj krivini ludak...

Zao mi Norisa... Celu trku bio peti i u zadnjem krugu mu otkaže agregat 😕

Sve u svemu, nije bila loša trka...

Na žalost ostali smo bez budućeg F1 vozača zbog tragedije u subotu u F2 kategoriji... Tuga do neba... 😔
 
Dobi trku mali Lekler, zasluzeno, al za dlaku. Mercedes je spremao trku za zute gume. Na tim gumama su bili nenormalno brzi od ferarija. Da su Hamu zamenuli gume samo 2 kruga ranije verovatno bi i Leklera obisao.
Vetel je definitivno zavrsio karijeru i po mom misljenju bi mu bilo najpametnije da se lepo povuce na kraju sezone.
 
Gledao sam pola trke i svidela mi se.... Puno obilaženja iako kažu da Monca važi za stazu gde se ne obilazi. Mali je pobedio (čuo kasnije) što je dobro. Fetel je izgleda odvozio svoje šampionske krugove...
 
Blago je reći da je bila nezanimljiva trka danas... Baš dosadna 🙄

3x izašao SC ali i pored toga ništa specijale se nije desilo...

Posle skoro godinu dana pobedio Fetel, a mečki nema na podijumu...

Biće neka promena vremena 😁

Sve u svemu, ovako izgleda poredak prvih 10 na kraju:

 
Ferarijevi ''mozgovi'' opasno muljaju sa svojom dvojicom vozača. Meni se smučio Botas koji nema ni s od samopoštovanja. Ali čovek radi za platu očigledno.
 
Pa ni meni Ferrari-jevci nisu jasni... Ni najmanje 🤔

Botas s'druge strane jeste. On nema šanse da uradi bilo šta i verovatno više nema ni podršku tima i da hoće...

Svaka čast Mercedesu na proračunu koliko Botas treba da vozi kako bi usporio vozača iza a da Luis izadje tik ispred njega a da ne upadne u gužvu i problem...

Ne znam, oduvek je bilo tog nekog kalkulisanja, ali sad već ovo prevazilazi svaku meru i 'ubija' smisao trke i trkanja... 🙄
 
Nešto mora da se menja jer postaje nezanimljivo. Uvek ima dve eventualno tri ekipe koje su u vrhu a ostale prave broj. Mada gledanost na pistama nikad neće da opadne jer dolaze da gledaju bogataši više kao prestiž nego kao iskreni fanovi.
Treba uvesti nešto kao u NBA da najlošiji timovi dobijaju najbolje ali šta? Možda mladi perspektivni vozači da prvo dođu u lošije timove. Ili da se veći novac od organizicaje dodeljuje lošiije plasiranim timovima. Da se ograničavaju perfomanse i da svi voze isti bolid mi se ne sviđa jer se guši razvoj.
Treba smanjiti veliku razliku između prvih i poslednjih timova...
 
Nazad
Vrh