Formula 1

Формула један је то одувек била. Ко је имао више пара тај је и имао бољи ауто за трку. Међутим данас су правила уништила формулу један. Прво ове гуме, две смеше током трке, па тактика са истима, електормотори, кочење путем жице ткз. Brake by Wire и мноштво других ситница...Почео сам да гледам америчку формулу карт..тамо нема тактизирања, зна се колко се у току трке иде у бокс пута и сви тимови то морај уда испоштују, разлика је само ко ће у ком се кругу одлучити, јер опет имај удовољно горива у зависности од трке, приемра ради од 200 кругова, за свега 20-35, па ти изволи направи тактику за то.... У току једне трке буде и по 20 промена у водству. Такође и НАСКАр је бољи од Ф1...
 
Pravi ljubetelji F1 ce ostati uz formuli i kad je ona u krizi (u bilo kom obliku). F1 je jedna jedina i uvek je funkcionisala na ovakav nacin. Prelistajte malo istoriske zapise iz F1 pa ce te zakaljuciti da se ovo vec sve desavalo samo na drugi nacin.
 
Пратим формули један од 1990 године, када сам био и остао верни навијач, легендарног и најбољег возача свих времене, Ајтрона Сене. Остао сам веран формули 1 до данашњих дана и ни једну трку никада нисам прескочио у гледању. Ако се радило аз време трке, скинуо бих је са нета и погледао у новије време.

Али ме иритирају ова глупа правила, јер тактика данас побеђује, не тркање. КО је сачувао до краја гуме тај може да победи трку. Тога раније није било у тој мери и није се тактизирало превише.

Ово је скуп спорт, а забране попут развоја мотора, потом тестирања током сезоне су чиста глупост и тимови који направе лош болид у почетку нитша током сезоен не могу да отклоне, ејр се тестирања нових делова врше током слободних тренинга.

2009 године и увођењем нових правила, када су сви имали сито предње и задње крило, показало је да мекларен који је склепао болид, на почетку сезоне, до трке у мађарској напредовао невероватно и имали су ако се не варам 4/5 скор у корист победа у своју корсит у односу на тадашњи Брон ГП. Да батон којим случајем није направио предност у почетку сезоне изгубио би титулу од Лусиа. Данас је немогуће то исто урадити, управо због силних рестрикција, наводно због смањења трошкова. ПА ово је скуп спорт и сиромашни тимови ту не осптају, било и биће..
 
Jел то било на сва уста да ферари коначно ухватио прикључак за мерџанима..кад оно прц 45 секунди иза розберга бејаху хваљени фетел уферарију, а човеку за то криви заостали возачи....как да не:haha:
 
Poslednja izmena od urednika:
Aj da se ne samocitiram od pre par postova, ali zar nije po malo cudno to sta Mercedes radi. Ovakve odluke kao i one od pre par trka se ne donose slucajno i tek tako. Mislim da je politika sa viseg nivoa oped umesala prste, a po najpre onaj metuzalem Berni.
 
Хоћеш, рећи берни мумија...Страшно шта се дешава у Ф1. Жао ми највише Хамија, човека који је одвезао префектно трку, пре тога квалификације, да би му на крају одузели победу и дали је Нику, који је ни под разно није заслужио. Да буде већа фора, човек је пре пар дана пред трку, продужио уговор са Мерцедесом и ови му тако вратише.
 
Ne volim nesto Hamiltona, ali je bas glupo ovo sto su uradili sa zamenom guma. Ne znam zasto, ali mi uopste nije drag vozac.
Najjace su mi izjave eklstona kome su ili godine ili razvod ili sponzoruse popile mozak pa vise ni sam ne zna sta prica. Izjavio je da su Fetel i Rozberg krivi za smanjenu popularnost F1 u Nemackoj, te da su oni glavni razlog zasto nece biti ni Hofenhajma a ni Nirburgringa. NIje mi jasno kako covek koji je postao najmladji, a zatim i cetvorostruki svetski prvak ne moze biti popularan medju fanovima F1. Takodje i Rozberg koji je uvek u samom vrhu???
Jedino ON nije dobar za F1 jer stalno zajedno sa FIA-om uvodi neka nova pravila. F1 ide u tom pravcu da ce na kraju od nje biti zanimljiviji karling:haha: MOnako je bio toliko dosadan da nisam mogao da gledam celu trku!

Krivo mi sto nisam gledao Montoyu i Indi 500. E to je uzbudjenje. Malo malo pa preticanje a brzine dosta vece nego u F1. S pravom je presao iz F1 u Americki sampionat...
 
Slazem se! Zao mi samo Kimija. Odlicno je vozio trku i na kraju sejfti kar a i nekakav problem.
Ne razumem ovo sa safety car-om. Malo mi cudno da krhotine sa staze ciste 3 kruga.
 
Nazad
Vrh