imt 558

Nenad Ristic

Član
Učlanjen(a)
1 Maj 2016
Poruka
31
Lokacija
paracin lebina
Pozdrav svima,evo nov sam na ovom forumu,tražio vec neko vreme po netu,ovako neki sajt gde bi mogao da sazna svaki čovek veoma korisne stvari.inače nisam neki baš poljoprivrednik,ali eto radimo nekih desetak hektara,oko3h kukuruza,oko 3 pšenica,oko 3 detaljne,i sena,malo bašte i tako.imamo 4 traktora,i 28 priključnih masina inace veliki,sam veliki ljubitelj poljomehanizacije,dosta stvari,jedno90%radim i održavam sam i zato i interesovanje za ovaj forum.inace imam 36 godina,i živim u lebini kod paracina 7 km od on.
 
Dobrodošao Nenade, ima nas dosta članova koji posedujemo imt 558 i sveopšti zaključak je da je to najbolji orač :osmeh:
U svakom slučaju ima veoma mnogo podataka skoro o svakoj mašini ili traktoru samo treba listati i čitati.....:ppozdrav:
 
Dobrodosao komsija... Dugo ostao na forumu... :) :)

Oho,hvala hvala mnogo ti tenkju,pozdrav za komšiju iz mog kraja,samo što nemogu još da se salaberem oko ovog foruma gde je sta

- - - - - - - - - -

Pozdrav druže hvala ti,pa pitao bih nesto oko imt558,neznamtrazio po netu,ali to nema,interesuje me skoro kupio 558,pa me interesuje koji je noviji a koji stariji tip,brzi i sporiji menjač i koji imaju drvlje i tanje osovine ,čuo sam da je to bitno pa pitam,naravno ako znate,inace kupio sam ga u somboru
 
Pozdrav Nenade i dobro došao na poljoinfo forum, sad već možeš da pišeš u drugim temama na forumu.
 
Pozdrav,i hvala,pa trazio ali to nisam mogao da nadjem,interesujeme imt 558,koji je nov a koji stariji tip,koji imaju brzi a koji sporiji,menjač i osovine,cuo sam da je to u godistima pa me interesuje nesto o tome ako znate?poz...

- - - - - - - - - -

Hvala,na informaciji,živ bio:osmeh:
 
Ne mogu tacno da se setim,ali valjda je noviji tip otprilike oko '80 god. i mladji (+- 1 god..) Noviji tip ima brzi menjac i deblje osovine. To znam sigurno zato sto ja imam stariji,a moj komsija noviji tip i njegov je brzi od mog.
 
Ne mogu tacno da se setim,ali valjda je noviji tip otprilike oko '80 god. i mladji (+- 1 god..) Noviji tip ima brzi menjac i deblje osovine. To znam sigurno zato sto ja imam stariji,a moj komsija noviji tip i njegov je brzi od mog.

aha,pa moj 558 je 79,zato pitam

- - - - - - - - - -

Dobrodošao Nenade, ima nas dosta članova koji posedujemo imt 558 i sveopšti zaključak je da je to najbolji orač :osmeh:
U svakom slučaju ima veoma mnogo podataka skoro o svakoj mašini ili traktoru samo treba listati i čitati.....:ppozdrav:



Pozdrav druže hvala ti,pa pitao bih nesto oko imt558,neznamtrazio po netu,ali to nema,interesuje me skoro kupio 558,pa me interesuje koji je noviji a koji stariji tip,brzi i sporiji menjač i koji imaju drvlje i tanje osovine ,čuo sam da je to bitno pa pitam,naravno ako znate,inace kupio sam ga u somboru

- - - - - - - - - -

Dobrodošao Nenade, ima nas dosta članova koji posedujemo imt 558 i sveopšti zaključak je da je to najbolji orač :osmeh:
U svakom slučaju ima veoma mnogo podataka skoro o svakoj mašini ili traktoru samo treba listati i čitati.....:ppozdrav:



Pozdrav druže hvala ti,pa pitao bih nesto oko imt558,neznamtrazio po netu,ali to nema,interesuje me skoro kupio 558,pa me interesuje koji je noviji a koji stariji tip,brzi i sporiji menjač i koji imaju drvlje i tanje osovine ,čuo sam da je to bitno pa pitam,naravno ako znate,inace kupio sam ga u somboru

- - - - - - - - - -

Mlad si covek, snaci ces se.. Ako ipak nemozes, evo ti link do teme gde mozes da postavis pitanje
http://poljoinfo.com/showthread.php?92-IMT

ok,vec uveliko kucam,skontao u svakom slucaju hvala puno
 
Čini mi se da je smena stari tip/novi tip bila u 1976 godini.......
Inače od koga si kupio traktor iz Sombora ? Može i na PP ako nećeš javno !
 
Ja ipak mislim da je 78-79 prelomna. Novi tip se najlakse poznaje po zasecenom nosacu tegova drugacijim tegovima i po novom tipu prednjeg mosta. Novi tip ima debele poluosovine sa sitnim nutovima kao 560 i sa njima nema brige. Novi tipovi su svi brzi a stari postoje i brzi i spori nemora da znaci. Mada su spori uglavnom ugradjivani do 73-74. Posle toga mislim da ih nije bilo osim ako neko nije sam cackao isto kao sa poluosovinama
ovo je vec vise puta ponovljeno ali da pomognemo malo novom clanu za dobrodoslicu:ppozdrav:
 
Ja ipak mislim da je 78-79 prelomna. Novi tip se najlakse poznaje po zasecenom nosacu tegova drugacijim tegovima i po novom tipu prednjeg mosta. Novi tip ima debele poluosovine sa sitnim nutovima kao 560 i sa njima nema brige. Novi tipovi su svi brzi a stari postoje i brzi i spori nemora da znaci. Mada su spori uglavnom ugradjivani do 73-74. Posle toga mislim da ih nije bilo osim ako neko nije sam cackao isto kao sa poluosovinama
ovo je vec vise puta ponovljeno ali da pomognemo malo novom clanu za dobrodoslicu:ppozdrav:
ooooo,druze pa svuda te ima,hvala ti na ovako detaljnim informacijama,jedna korisna stvar ovaj forum,sta te interesuje samo pitas I to je to,,,,,,poz.......

- - - - - - - - - -

Čini mi se da je smena stari tip/novi tip bila u 1976 godini.......
Inače od koga si kupio traktor iz Sombora ? Može i na PP ako nećeš javno !

ma nema potrebe,ja nisam svercer to kupio za sebe,,,,kupljen novembra meseca 2015..branislav radan francuska 10 sombor,inace covek ima poljoprivrednu apoteku AGRORADAN neznam dali si u blizini
 
Oo nisam obratio paznju na ime. Znamo se. Ne brini tvoj je novi tip miran si

ovo je kolegin traktor lepo ga je sredio
[video]https://m.youtube.com/watch?v=VT_arlUsbRY[/video]
 
Nazad
Vrh