Kunić u službi malih tajni velikih majstora kuhinje ...

zid-024

Član
Učlanjen(a)
26 Jan 2010
Poruka
84
Lokacija
Subotica
Dakle, kako pripremate kuniće; roštilji, paprikaši, gulaši, kobasice, kuleni, ......
Slobodno pišite i svoje neke cake, ukoliko niste odlučili da ih zadržite za sebe.
 
Ja ga pecem uvek, puno ukusnije bude peceno! Jednostavo, za solim,vegeta,i ono glavno beli luk,to je glavno...dobro ga nakljukati belim lukom,onda pokrijem sa slanimom ga,i moze u lernu,pa da vidis kakav je :bravo: :ppozdrav:
 
Samo vegeta i beli luk u prahu od začina.... 2 centi vode u dno tepsije i kašiku masti... i pokriti alu folijom.... Kad je skoro gotovo, folija se skine, i odlije voda, i vrati se u rernu samo da malo porumeni!
 
ja sam ga pripremao juce...dinstao sam ga..od zacina sam koristio beli luk,ruzmarin,bosiljak,origano,persun,biber,so i malo vegete...
a kao kuvanu varijantu priprema se jednostavno:isto se dinsta nalije vode malo vise,zacini po ukusu to zavisi individualno ko kako voli i pred kraj se stavi kajmak(moze pavlaka ko kako)...i kuvati da se zgusne saft,prilog moze pirinac,krompir itd...
 
Ćufte od zeca


23mwp40.jpg
Potrebno: zadnji butovi zeca, 2 parčeta hleba, malo mleka, 1 krompir, 100gr suve slanine, 1 kašika masti, 1 crni luk, 1 češanj belog luka, peršun, 2 jaja, kora od limuna, so, biber, aleva paprika po potrebi

Skinuti meso s kostiju i dvaput ga samleti na mašini za meso, kao i 2 parčeta hleba natopljenih u mleku, 1 krompir, 100gr suve slanine, pa sve izmešati s mesom. U ovu smesu treba dodati glavicu sitno isečenog crnog luka, čen belog luka, iseckanog peršuna, sve to prethodno proprženo na kašici masti. Zečje meso posoliti, pobiberiti, dodati struganu limunovu koru i 2 žumanca. Rukama mesiti meso, a naposletku dodati čvrsto ulupan sneg od 2 belanca. Ćufte treba oblikovati da budu veličine jajeta, uvaljati ih u prezle, pa spuštati na vrelu mast da se prže sa svih strana i dobiju rumenu boju.
 
Probajte ovo:2 dana u salamuri 2-3 hladna dima u pusnici pa tek onda biber beli luk ruzmarin i sto je vrlo bitno umesto vode 2-3 deci vina.Prekriti folijom i u rernu.Povremeno pogledati i doliti jos malo vina.

Ajde i ovo:1 mlad komad iseci na komade,posoliti pobiberiti,moze malo bosiljka i dobro nauljiti.Ostaviti da prenoci i sutra na rostilj.Kao dodatak savrseno ide 100g senfa sok od 1 limuna 3-4 cena belog luka so biber po ukusu i sitno seckana menta ili bosiljak.Ovaj preliv dobro umutiti i po zelji ili preliti u sherpi ili staviti kao prilog pa ko voli nek izvoli.
 
Zimska varijanta:posoliti pobiberiti i beli luk.Sve sto imate od tursije iseckati(papriku,krastavce,luk,celer,sargarepu)i malo praziluka staviti u pekac,staviti kunica preko,doliti malo vode prekriti poklopcem ili folijom i u rernu.Povremeno ga okrenuti.Kad bude pecen iseci komade i vratiti u povrce i izmesati da upije sokove.Servirati sa povrcem.
 
Ljudi jel vi to sve sami pripremate ili zene sede pored vas dok kuckate.Imam neke recepture koje sam skinuo pre par godina malo su opsirne i sa slikama su,neznam dal da pustam,meni je kunic na bilo koji nacin dobar,a majstor sam samo za kotlic.
 
peto1 je napisao(la):
Ja spremam sve sto se napolju u doristu radi, u kuhinju mi je zabranjen pristu.
I ja volim da spremam napolju... ali nema te sile koja će mi zabraniti pristup u kujnu kad se meni jede neka špecija! A onda već spremim i za ostale, da mogu posle da ih ucenjujem da operu sude! :D
 
Pa naravno Smederevka je prva za spricer uz kunica .
Ne volim sladunjava vina.Pozdrav.
 
A kunić na roštilju?Imam odličan recept,moja supruga,inače pravi gurman je to smislila.Jel neko zainteresovan?
 
Nazad
Vrh