Prerada starih beraca u bunkerase.

tesin je napisao(la):
Ima covek u beceju on stavlja bunkere, veci elevator,prepravlja rudu.....kako se dogovoris,ja sam gledao kako pravi i mogu vam reci da je jace nego sto je zmaj radio... :cao:
Sada mozda,ali kada je meni preradjivao berac 2 puta sam lomio klin sto drzi rudu,dok nismo stavili ojacanje i jednom se skoro raspao elevator. :udri:




[/quote]
 
Ja sam na zetora nabudžio dupli izvod pomoću jednog razdelnog ventila!
 
moj drugar ima berac americki NEW IDEA ima 50 g a radi prerfektno cak ima i centralno mazanje tri uvlakacka valka i sa po tri lanca na jednoj berackoj sekciji ,sve od pocinkovanog lima cudo jedno koliko je dobro odradjen cak miu se ni farba nije skinula a ima i uredjaj za krunjenje u zrnu krunjac koji se montira umesto elevatora pa sipa zrno u prikolicu a krunjac ima aksijalni rotor princip casse kombajna samo sto lomi sapurinu po njemu je zmaj napravio prvi model dvorednkg beraca sto vuce prikolicu dali 2K cinimi se
 
adamov zoran je napisao(la):
mityoo dobar patent za rudu sad samo na imt577 da smislim hidrauliku
Bar kod 577 to nije problem.Rudu ukopcas na fabricke izvode,a bunker na cep ploce hidraulike i kipujes sa malom rucicom (FINO STELOVANJE) :cao:
 
isidor je napisao(la):
moj drugar ima berac americki NEW IDEA ima 50 g a radi prerfektno cak ima i centralno mazanje tri uvlakacka valka i sa po tri lanca na jednoj berackoj sekciji ,sve od pocinkovanog lima cudo jedno koliko je dobro odradjen cak miu se ni farba nije skinula a ima i uredjaj za krunjenje u zrnu krunjac koji se montira umesto elevatora pa sipa zrno u prikolicu a krunjac ima aksijalni rotor princip casse kombajna samo sto lomi sapurinu po njemu je zmaj napravio prvi model dvorednkg beraca sto vuce prikolicu dali 2K cinimi se
Moguće jer K2 može da se skine komušač sa sve elevatorom zajedno, i to za manje od 5 minuta.... Ima 3 klina koji se izvade i ceo komušač komplet može da se skine!
 
Dali znate da je ZMAJ pravio i varijantu 2 KR ( dvoredni krunjač).Berači su isti,samo umesto komušaljke ima krunjač sa okruglom cevi koja baca zrno u prikolicu.
Nisam ga video nikad uživo(čuo sam da je jedan deda davno u Inđiji imao varijantu 2 KR),ali ga imam na slici u katalogu.
Sad mi je jasno čemu služe ona 3 klina koja je Mityoo spomenuo.

Isidor:
dali bi moglo nekom prilikom,par slika tog NEW IDEA?
 
I sam imam prospekt od 2K berača i na jednoj slici ima berač-krunjač 2KR kojeg, rekao bih, vuče rakovica Landinac. A što se tiče New Idea berača, kolega ima jednog takvog i samo pegla sa njim već gooodinama bez ikakvih većih kvarova.
 
Bećarina pusta je napisao(la):
I sam imam prospekt od 2K berača i na jednoj slici ima berač-krunjač 2KR kojeg, rekao bih, vuče rakovica Landinac. A što se tiče New Idea berača, kolega ima jednog takvog i samo pegla sa njim već gooodinama bez ikakvih većih kvarova.
E kad bi mogao taj katalog skenirati pa uploadovati.....
 
Ja imam katalog rezervnih delova za 2 KM iz 1966 god. na početku kataloga su postavili jednu slikau sa 2 kM i 2 KR. Ali u katalogu nema delova za krunjač.To je bio poseban dodatak katalogu koji se dobijao uz kupovinu krunjača.Ostalo je sve identično.
Skener nemam ali ću pokušati sa fotoaparatom...
 
Evo par slika pozajmljenih sa komšiskog foruma
140eyx0.jpg

ae89k2.jpg

2rfqb2w.jpg
 
trebao bi krenuti sa prepravkom zmaja 212, na hidrauliku, da li netko ima nekakve mjere, kako treba uraditi????
 
E, to bi mnogi kupili. Ja tako nesto odkad trazim, ali nisam nasao. Ne znam kako neko nije napravio te vucene krunjace, mislim na ove sada sto rade, berko, majevica.
 
Nazad
Vrh