Kupovina online/aliekspres

vocarcg

Član
Učlanjen(a)
27 Feb 2015
Poruka
209
Lokacija
Zeta
Interesuje me da li neko kupuje alat, i ostale stvari na ovom sajtu?
Ja sam par puta narucivao neke zajebancije, i uvijek je stiglo na vrijeme... stvarno se ,malo duze ceka, ali stigne...
 
@vocarcg

U opisu piše da radi na 12-24V AC, što će reći da je potreban naizmjenični napon sa sekundara transformatora ili nekog DC/AC pretvarača.

Vjerovatno bi radilo i sa akumulatorom, ali prvo otvoriti i spojiti tako da se zaobiđe ispravljač.
 
moze li neko reci ima li na aliexpress radapcigera? ne mogu da ga nadjem nidje...
 
zanima me da li sem ovog sajta, postoji jos neki preko kojeg se moze kupovati online? naravno, da moze da dodje do crne gore...
 
Na Ebayu ima isto Kineskog smeća, ali imaš mogučnost biranja države iz koje želiš kupiti, a ujedno i rabljene robe i djelova strojeva.
 
Prijatelj poručuje delove za liftove i to samo elektroniku, identičnu onoj koju kupuje u EU za 5 puta veći iznos. Nije do sada imao problema ni sa kvalitetom delova ni sa isporukom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam uzimao dosta kojekakvih sarenolikih gluposti sa Alija i DX.com i stizali su od 12-45 dana... A treba obratiti paznju samo na ovaj mesec kada je kod njih nova godina, pa treba malo vise vremena da stignu do nas... A sto se tice placanja, ja placam Vizom elektron... I nemam problema nikada. I da, jos jedna stvar... Treba obratiti paznju na cenu, jer ima ona fora do koliko para smes da porucis a da ne platis carinu. I ima nekih artikala koje ovi nasi slepci na carini vole da otvaraju satro "kontrola", pa ti naplate par stotina dinara za pregled, par stotina za ponovno pakovanje, a onda carinu odredi koliko mu se svidi... Pricao sam sa nekim ljudima sa carine vezano za te "probleme" ako nekoga bude interesovalo mogu napisati i zasto otvaraju pakete koji su ispod one odredjene cene i na njih placamo carinu...
 
Pa napisi...

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 
Pa napisi...

Elem ukratko, fora sa placanjem carine za neki alat ili el. uredjaj (npr. telefon) koji je ispod 70e (a za sta ne bi trebalo da se plati carina) jeste u tome sto carina prati sve posiljke iz Kine (i dr. delova sveta) ka Srbiji... A mi ne bi bili mi kada ne bi pokusali da preje*emo sistem... Pa su tako neki pokusali da poruce 10-20...50 kojecega, ali rasporedjujuci ih na vise adresa i gradova (bratu od tetke, stricu, babi po mami/tati, itd...) I to tako mozda jeste prolazilo u pocetku (radio sam i sam tako nesto) :) hehehe
NO, nisu ni oni glupi, pa su onda tako uveli praksu da prate sve to, a jbga, meni posiljke prodju i stignu bez carine, a ona npr. kolega Nebojsa moderator poruci isto sto i ja, pa kad ovi vide misle da je "to ono sto je vec stizalo" i onda ga odrape i za carinu i za otpakivanje/zapakivanje...

Znam, recicete da ima toliko ponudjaca tamo... Da, ali ako pogledate, uglavnom svi vrte sve u krug... I uglavnom su stacionirani u par gradova u Kini odakle se sve to distribuira po svetu... Tako onda nasima nije problem da isprate pakete... Uostalom, to sto vi nadjete npr. lep sportski sat koji kosta 'samo' 15e, mozete da platite ovde prilikom podizanja u posti jos toliko :))) A da vam niko pre toga nece reci... E sad, vi mozete da odbijete da podignete paket, ali je bedak sto ste vec platili tamo onom kinezu 15, a sat ce da uzmu ovi na carini :)

Mada, da ne plasim narod, suma-sumarum... Da, odande stize sve sto porucite u 99% slucajeva. I da, uglavnom je sve zadovoljavajuceg kvaliteta. Ali isto tako kao sto napisah moooze da se desi da vas ispale na carini :)

I ne, uglavnom ne pali vise ni fora da posaljete sestri u Cikago telefon/lap-top (jer oni tamo ne placaju tax) pa da vam ona posalje kao "Gift" ovamo :)

Jedino sto znam da je jos uvek 100% free slanje npr. delova i kozmetike za kola, knjige, garderoba (tu moze biti problem sa velicinama!!!), itd... :)

Eto toliko, ako sam mozda nekome pomogao sa ovim... Ako nekoga interesuje jos nesto, moze da pise na pm jer je ova tema vec malo 'pobegla'... Srecno porucivanje ;)
 
Ma dobro je kupiti od njih ja sam kupio 2 karburatora za apn i rucke za motor upaljaca nem cega nisam i to sve rasprodao
 
Nazad
Vrh