Moja basta

Učlanjen(a)
8 Jan 2011
Poruka
6.128
Lokacija
Petka,Pozarevac
Mislim da ova tema zavredjuje da se otvori,ako je vec ima ja je nisam nasao,neka moderatori izbrisu.
Juce okopana basta sada ovako izgleda.Ima svega po malo fali jos paradajz,paprika i krastavac ali to ce biti posle Uskrsa.

eknv2a.jpg
 
U ovom delu foruma nema za sad ovake teme, to je nešto na fazon "šta ste radili danas" i "slike iz bašte". Sasvim je sigurno da će biti od koristi, posebno ako se budu stavljale slike, jer će biti jasnije ko radi na koji način.
 
Ova razlika u visini krompira je zato sto sam moje seme naklijavao a semenski kupio sa malim klicama.Jako sam nezadovoljan jer je sve sejano u isto vreme.Inace koristen je Stomp na crno i odlicno odradio posao.
 
@Srdjan Žorž
Pa verovatno su u pitanju i različite sorte graška, mada sad malo bezveze izgleda, verovatno će se to sve pristići za mesec dana.
 
Evo i moje baste :osmeh:



Prvo je krompir posejan u februaru,a do njega opet krompir posejan pocetkom aprila,zatim ide grasak,pa luk i boranija.Plastenik je danas postavljen i u njemu ce biti paprika i paradajz.
 
U SD-u na pijaci ima neočišćenog graška ali nismo pitali za cenu. Jagoda 150-170 na malo.
Inače grašak uopšte ne prskamo osim koprivom i bionezimom i raznoraznim tečnim đubrivima od raznih travčica. Proizvedemo toliko da imamo do sledeće godine oko 10-ak kila očišćenog i stavimo u kesice i u zamrzivač. Kad ga čistimo naiđemo na neko ubušeno zrno ili na gusenicu ali ne brinemo mnogo. Ionako se to kasnije sprema sa mesom... :osmeh:
 
Od ovih silnih kisa ja jos nisam stigao da rasadim paradajz .Nadam se da ce uspeti da sazri ako ga rasadim ovih dana ,cim bude lepo vreme ,sta vi mislite?.Ove godine imam i puno puzeva golaca ,brste ,unistavaju sve nasta naidju,zna li neko pouzdanu neku metodu da ih se resim ,necu imati nista ,sve unistavaju.
 
Dobro je sto ste ovako posadili papriku.Kad se radi o ovako manjoj kolicini,bolje je ovako, nego saditi je u vrstu kao paradajz.Bolja ce biti kad je ovako u sklopu.I mi smo tako radili dok smo je sadili napolju,a ove godine je prvi put pod najlonom.Naravno,samo za kucne potrebe,i pre,i sad.
 
Nazad
Vrh