Balkanska koza

@Matejevac. Lepota drugar,priroda,koze u dobroj kondiciji i sve u jednoj boji~cisto,svaka cast.Kakva je mlecnost kod tih lepotica?
Koliko jare u proseku?Koliko grla imas? Reci nam nesto vise o tvom stadu i ako mozes okaci jos koju sliku,divne su.
 
Koze su u odlicnoj kondidciji i u tipu su, malo mi je cudno sto je jarac sut ali po boji i izgledu pripada balkankama. Jesi li ih umaticio, posto su balkanke imas pravo na premiju po kozi, nije velika ali znaci, ustvari problem je sto moiras da imas preko 20 ali mislim da ti imas toliko u stadu.
sto rece tekir koliko su mlecne i koliko imas i odkad ih gajis, jel ih ima jos kod tebe u kraju. Pozdrav
 
2z4eqz5.jpg

x2742d.jpg

jare i dole je majka ili tetka, kod mene u kraju
 
Hvala, ja sam koze kupio pre tacno godinu dana,10 koza i jarca. Inace koze su mlade drugo- trece kozenje tako da su mi jarile jedno do dva jareta (starije dva, mladje jedno) u proseku 1,5 jareta po kozi. Mlecnost kao i jarenje ove starije do 2l. I jarac i koze su umaticene (osim jedne kojoj ne znam poreklo). U selu imam kolegu koji cuva isto balkanke samo crne, a u niskom kraju jos desetak (kojima se prati poreklo) uglavnom crne. Tako da imam problem sa nalazenjem jarca u boji za ovogodisnje jarice, izgleda cu morati da saram sa crnim.



Ove zadnje dve fotografije su sa 4. sajma polj. u Nisu, moje osvojile drugo mesto, zemljak prvo (zadnja fotografija) u kategoriji balkanske rase.
 
Postoji sergej Ivanov u dimitrovgradu sa umaticenim balkankama, ima crvene sarene i crne kao i sijaset jarica a ima i covek iz kovina kome su isto umaticene i ima razne boje. Sto se tice neumaticenih njih imas na pijacama u leskovcu, pukovcu i dole prema vranju sigurno :)
 
Cuo sam se ja sa Sergejem pre 15 dana, ostalo je da on pogleda da zna za sigurno da ja ne dolazim iz Nisa i da se cujemo, od tada nikako da se cujemo. Ima jos jedan u Gare (Gadzi han) ali u srodsvu smo. A sto se tice tog iz Kovina kako da ja stupim u kontakt snjim?


evo podmladak
 
Svaka cast kolega,i mlecna i plodna,a vidi se i dobra majka.Jarad su ko' lutkice,ako moze izbaci jos koju fotku.Uslikaj i kozu.
 
Nisu moje koze vec od roditelja moje devojke, ona je sada bila u selu i donela nekoliko slika, videcu da prebacim pa da stavim. inace su teski 10 8 i 8 kg a do mesec dana su bili samo kod svoje majke a sada belac ima dopunsku mamu :)
 
Ovi su ojareni 12.3 a mereni i slikani 24.4 i s obzirom da su tri odlicni su, a oni sto se vide iza su oko 10.2 ili tako nesto i imaju od 18kg zenski do 20muski a oko 25 neki stariji muski od 1.2 i oni su prodati za Uskrs. uglavnom su bile dvojke a ovi nas slici su najmladi :)
 
Extra drugar.One sve u braon boji a on crn,jos kad se razraste ima da odskace i bojom i velicinom~pravi ALFA predvodnik.Lepo si to uklopio druze,svaka cast i neka ti bude biricetan.:ppozdrav::ppozdrav:
 
made in matejevac, koliko si platio jarca ako nije tajna? Mogli bi da se dogovorimo da svratim neki dan do tebe, cesto sam u donjem matejevcu (tamo su mi tast i tasta). Razmisljam da nabavim par komada balkanki, da bi dogodine mogo da konkurisem kod ministarstva za podsticajna sredstva. Bar da ima neka kinta preko. Ove losije bi rasprodao naprolece i umesto njih uzo balkanke.
 
Jarca sam platio 5000.00 sa papirima, ako si zainteresovan za balkanke ovaj covek ima mlade kozice za prodaju, mislim da nije nesto skuplje. Uvek si dobrodosao (ostavicu ti broj na pp).
 
videcemo se ovih dana pa ces mi dati kontakt od tog coveka. Razmisljam da naprolece kupim desetak grla iz ove rase (jos ako imaju papire extra) jer trenutno nemam dovoljno smestaja za vise. Pronaso sam neke podatke da je podsticaj ove godine 4.000 po grlu. znaci ostalo mi je da naprolece registrujem domacinstvo i pripremim sve papire pa boze zdravje.
 
Nazad
Vrh