Домаћа ћурка - јаја,ћурићи , цене, опис расе...

Učlanjen(a)
5 Feb 2009
Poruka
1.339
Lokacija
Krusevac/Beograd
Поред свих ових товних и хибридних са по 25кг и огромним апетитом ја ипак више волим домаћу ћурку која може са много мање средстава да се одгоји и утови.
По огласима цене јаја иду од 50 до 60 дин а ћурићи од 300 до 400
Оне достижу до неких 8-9кг ћурани и 3-4-5кг до ћурке.
Боја може бити црна, бела , шарена мада неки познаваоци тврде да су сива и црвена исто боје домаће ћурке. Моје скормно мишлјење је да су те боје унешене са страним расама.
Домаћа ћурка је споростасна али се свака ћурка после снесених 10-15 јаја разлеггне ите је ѕову природни инкубатор
 
Na žalost se te domaće ćurke manje gaje, baš zato što imaju sporiji prirast i na kraju manju težinu u odnosu na hibridnu živinu. Ali je dobro da je pokrenuta ova tema, da se malo razmenu iskustva.
 
Do skoro sam imao 4 domaće ćurke. Bile su odlične dok zima nije prosla a onda su postale neverovatno glasne. Od ranog jutra su curke skičale a ćurani vikali. Mislili smo da ih držimo u razmnožavanju medjutim nismo uspeli da ih istrpimo. Inače planiramo opet da ih uzmemo jer ih držimo u 5 ari ogradjene ispase, ali ovaj put posle prvog mraza da ih koljemo. Da li postoji neka rasna tovnih ćuraka koja koristi ispašu? Pozdrav
 
Da li je ta vika i to skičanje karakteristično za sve ćurke ili samo domaće? Čini mi se da komšijini hibridi nisu bili glasni, do duse nisu docekali proleće...Ćurani su bili teski od 7 do 10kg, a ćurke 5-6kg. Da li bi možda sa tovnim mogla da se postigne veća kilaža uz korišćenje ispaše, do zime?
 
Kod tovnih curke na ispasi curke dostizu ulazu 10-12kg a curani i 20 pa na vise. Curke pocnu tako da se dernjaju kad im dodje sezona parenja. Doduse meni ta galama u poredjenju sa na primer guskama ili morkama dodje kao da slavuji pevaju :D Po meni je veci problem kada se pentraju svuda po krovovima.

pozz
 
Moze da prica ko sta oce, ali UKUS domace curke je 3 klase iznad tovne... Za svoje potrebe ko ima mogucnosti- toplo preporucujem. Nema tu zarade i matematike, to se cuva za svoju dusu i svoj merak, za ukusno jelo, zdravu hranu. Ja sam skoro bio zaboravio ukus domace curke, moji su ih odavno izbacili, i pre neku godinu kod drugarice za novu godinu ispekli domaceg curana, tacnije spremili ga na vise nacina, deo na podvarku, deo pecen, deo dimljen. Nisam znao sta mi se od toga vise za srce zalepilo! A tek matori curan na rostilju! Jedan prijatelj godinama za slavu bacao jednogodisnjeg curana na rostilj. Zilavo- jeste, ali ukus je nenadjebiv!
 
Koliko se puta godišnje razleguju bele domaće ćurke? Moje dve su zimus bile zatvorene, nosile su jaja razlegle se. Od juna su puštene svaki dan, ali još nisu pronele, ili ne mogu da nađem gde nose. Da li mogu da očekujem da se razlegu ili da pronesu pre proleća? Hranim ih koncentratom za koke nosilje i na paši su svaki dan.
 
Пронеле су у септембру, једна је страдала, друга се разлегла и извела ћуриће. Сада је опет пронела, пре скоро месец дана и надам се да ће ускоро да се разлеже.
 
Nazad
Vrh