Cena i plasman višnje 2016.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koliko visnja moze da ''izdrzi" na grani?
 
Slazem se sa vama da proizvodjaci ne uticu na cenu, mozda je resenje da se svi proizvodjaci udruze, sto je malo verovatno, i da visnju ne daju ispod dogovorene cene. Ali kao sto znamo visnja je kvarljiva roba tako da smo u nezavidnom polozaju.

Ljudi su kvarljiva roba.... prognoziram 85.00 dinara...
 
Znaju oni dobro da se narod nikada nece udruziti ili bar dok oni vladaju. Jednostavno takva su vremena dosla da ti uopste ne daju da porastes, vec ako hoces da sadis i zivis od voca posadi odjednom nekoliko hektara iz finansiraj dok ne stigne rod pa tek onda naplati finansirano pa tek onda mozemo reci e ovo mi je zarada... ZA sve to treba dubok dzep... Tako vam je kolege u svakoj delatnosti, stocarstvu ( ako ne das vecu kolicinu mleka nece da te ni pogledaju).
 


Evo linka sa mojim visnjama,imam oko 310 stabla na 15toj god,ovo je od pre 3-4dana
 
Koliko visnja moze da ''izdrzi" na grani?

U vreme berbe? Ako na to mislis, vreme berbe je nekih 10-ak dana, pod uslovom da je idealno vreme. Toliko vremena meni treba da obavim berbu. Samo, posto imam vise parcela pod visnjom (oblacinskom), nije svuda isto vreme zrenja, nekih 3-5 dana je razlika.

Znaci, 5 dana moze sigurno :ppozdrav:

Pozdrav zupa100!
 
zupa100, moje pitanje je bilo i retoricko. Dakle, visnja u fazi zrenja moze da se drzi na grani i do 10 dana, a moje iskustvo je pokazalo da i ubrana ima pristojan rok. Na racun cijene, mozda bismo jedne godine svi trebali rizikovati i ispeci rakiju...
Otpozdrav zupa100
 
Da li ima neko mogućnosti da se raspita oko cene u Džervinu u Knjaževcu. Ne znam zašto ali mi oni svake godine budu najpribližniji sa procenom.
Pozdrav
 
Cekajte, neko napisa da osiguravajuce kuce osiguravaju na 75 din???
Velika je to razlika...neko je izneo netacan podatak.
 
Kazao sam cenu min 45din po prici hladnjacara. Ali jos se ceka,mnogi kazu da je Poljsku zadesio mraz,kod nas bio mraz a sada grad ovih dana. Sve to utice na otkupnu cenu. Ako je tacno to za Poljsku onda moze ici 60-80din bez problema. Ali ostaje da vidimo.
 
Znaci cena bi trebala da se krece oko te cifre, u svakom slucaju osiguravajuce kuce su pouzdaniji izvor informacija.
 
Ja sam cuo izmedju 40 i 50 dinara. Dajte jos neke informacije kako se prica?
 
Generalno je nema,slab je rod i zadnjih 20 godina nije se desilo da kada je nema cena bude losa. Sigurno ce krenuti sa nizom cenom,cena kada je nema se menja i po 10 din dnevno
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh