Cena i plasman višnje 2016.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

nebojsa

Moderator
Učlanjen(a)
11 Dec 2008
Poruka
2.693
Lokacija
Kula
Sve vezano za cenu, otkup i slično tokom 2016 godine. Te informacije će dobro doći tokom godine, ali i za naredni period da se može bolje isplanirati rad u višnjiku.
 
Meni zanimljiva tema, u mom kraju mahom jako lose "zavezala" iako je cvetala obilno. Moj visnjar je kasnio sa cvetanjem posto je mlad i fino je poneo. Sad je samo pitanje sta je sa proslogodisnjim zalihama po hladnjacama... Ako cena bude ispod 40 dinara necu ni brati, jos uvek imam malo roda po stablu
 
Meni je visnja usla u 4. godinu, ne znam ni kako se krecu u RS ko otkupljuje i po kojoj cijenu, ako bude sta roda brati cu. Nemam puno oko 900 stabala..
alex.bundalo@
 
Ali je ipak smanjio i rod pa mu onda dodje na isto a još uvek je rizično pa negde mozda bude i bez roda a onda džaba dobra cena. dosta ljudi se žali da je višnja dobro cvetala i onda slabo šta je ostalo a još je i mraz dokačio posle.
 
Gde je pozurila visnja oplodnja je jako losa... nesto mi se prikazuje oni koji imaju visnjare na vecim nadmorskim visinama da ce imati i bolji rod i bolju cenu (opet)...
 
...i kod mene u Borovcu mraz, ali ne znam koliko je potkacio visnje. Sutra cu videti verovatno
 
Ja malopre bio da pogledam moje visnje. Ima ostecenja od mraza otprilike jedna saka visanja po stablu. Samo da vise ne bude mraza.
 
Obisao sam visnjar danas, prskao ga i pao u deponiju totalno. Oplodjenost nije ni 10% , a i pola onog sto se zavezalo opalo, izmrzlo, propalo. Nece biti berbe ove godine definitivno kod mene... Nadam se da ce barem lepo izbujati, kad vec gotovo da nema roda. Ko bude imao visnju ove godine uzece izgleda lepe pare, jer je skoro svuda jako lose ponela
 
Ako je i u Poljskoj los rod, a velika je veroavtnoca da je i tamo lose vreme uticalo na rod, mozemo da ocekujemo solidnu cenu...
 
Svuda lose rodilo ove godine. Dzaba cena kad je nema. Ko je ima u hladnjaci od prosle godine moze da se nada parama.


U Nisu su mnogi visnjari na oko 50-60 % roda, znaci ponegde ce da bude nesto... A ovo moze da se odrazi i na visoku cenu dogodine, ako bude nestasica sad kao sto se ocekuje...
 
Danas u Knjazevcu opet grad

- - - - - - - - - -

Danas u Knjazevcu opet grad . Dzervin kaze da ce visnja biti oko 30 din
 
Znaaci krecu sa propagandom obaranja cena visnje. Zato su hladnjacari zadrzali proslogodisnju visnju na kontu niske cene na svetskom trzistu, da bi ove godine iako je nema spustili otkupnu cenu...
 
da bre, zli hladnjacari cuvali proslogodisnju kupljenu po 100 dinara, da bi je ove godine preprodali po 50 i tako nama spustili cenu na 30 :osmeh:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh