Cena jagoda 2016.

Pala cena posle ovih velikih kisurina ne daju Rusi vise od 130,ja sam bacio za 100 kila otprilike,kisa padala 5 dana bez prestanka.
 
Sutra koliko ja cujem slaba ce biti ponuda sa jagodom. Niko nije hteo da bere zbog praznika. Mada videcemo. Ja isto berem sutra. Inace jutros Novi Sad 180-200 bilo je i za 160 ali to vise lici na malinu nego na jagodu.
 
Kaže mi drugar da je sada u Bg ispred kvantaša gužva za jagodu. Plaćaju nakupci 180-200, pa pune za izvoz.

-------------------

Edit - Prodao drugar noćas na BG kvantašu Kleri, prva godina, po 230 din.
 
Poslednja izmena:
Ja jutros prodao u Pozarevcu na kvantasu kleri, druga klasa, za 140,5 gajbica. Videh albu neku,nije losa, ali nije ni prva klasa, covek ceni 150 ali ostao jos posle mene,nisam video za koliko prodao... Ima u Brestoviku hladnjaca,otkupljuju jagodu ali cena 130-170 pa kako se pogodis kad odes tamo i kako ti oni procene...i bere se u njihove gajbe.

- - - - - - - - - -

@Radasin Aj mi recu gde je taj Beogradski kvantas,pa da probam i tamo da nosim.
 
Placa se ulaz zavisno od tezine vozila, pretprosle sam prosecno 3000 davao. Najbolje je biti tamo oko 1 pa veselje do zore...
 
Jutros cale otero 2 gajbice na pijacu da proda kaze nema jagode uopste. Prodao po 200 din/kg kaze mogao je jos vecu cenu dobiti al imao posla pa odma to prodao.
Nego ubi nas ova kisa, ima poneka trula jagoda. jbg
 
Pa sta se to desava na tom ceru? Jel to bas toliko jagode posadjeno?

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Nebojsa Sabacka opstina ima preko 1000 ha pod jagodom, a samo tri sela oko Cera imaju preko 200ha, toliko kazu da je prijavljeno povrsine, a ima dosta onih manjih proizvodjaca koji nisu ni prijavili jagodu na parcelama..
 
Ne mozete ni da zamislite koliko je jagode posadjeno.
Posebno sela oko Cera.
Ako bude nekog ozbiljnijeg otkupa verovatno ce i cena ostati dobra.
Ali znajuci ove nase klosare koji kupuju za izvoz proizvodjac tu najmanje ima koristi.
 
Nazad
Vrh