Cena jagoda 2016.

kupina neznam zasto toliko kasni domaca iz plastenika,,cujem probali neki da uvale tursku kao domacu ali ovo je malo mesto pa se sve brzo sazna,,,sto se tice domace pocela je da se prodaje,,videcu sutra kakva je ponuda i kakve su cene pa javljam...........

Хвала Кладово. Ја видео у Трстенику 290-320 у малопродаји домаћа али је има врло мало. Она друга, изгледа та увозна, у суштини се ''крчми'' на 340 (запакована у корпице са ценом 340 дин/ 1 кг). Али и Трстеник је мало место и тржиште се брзо засити. Међутим, квалитетом у тржишну борбу ....

- - - - - - - - - -

Kladovo danas video u jednom marketu,turska rinfuz 180,,domaca pakovana 280,,pitao kako ide kazu slaba prodaja,,a ja danas ubrao prvu jagodu,,ocekujem da ce i moja jos malo da krene dok su ove cene...

Кладово, јесу ли те твоје у пластенику или не?
 
Dok budemo mi stigli sa nasom jagodom cena ce da ode u persun,,kod nas guraju svi jagode koji nemaju gde da prodaju/mislim na evropu/a nas domace proizvodjace niko ne podrzava/mislim na drzavu/,,sami se dovijamo kako znamo a na kraju nam turci i ostali uvale svoje jagode i ubiju nas sa cenom...::jako_besan::...TRAGEDIJA.....................Kupina moje su na otvorenom,na foliji,,nisu u plasteniku....
 
Poslednja izmena:
loznica na veliko 220-230 cuo sam da je u bijeljini 3km ili 190din
ode jagoda u **greška sa cenom i u plasteniku a kad stigne na otvoreno ne smem ni da zamisljam da nebi digo ruke od jagode
 
Polako ljudi kada mi krecemo na otvoreno valjde ce da bude cena malo bolja. Da bog da da bude tako. Inace danas Novi Sad kvantas uvozna 180-200. Domaca skoro da nema tamo. Ni meni se to ne svidja tako ali da znate da uvozna jagoda ne moze da bude konkurentna sa domacom jagodom. Sigurno da Turska ili Grcka jagoda nece se prodavati po 100din kod nas.
 
Ne bi spominjao ime firme ali sa direktorom pricao. Rusi su ponudili njima 1.25 eur za otkup jagoda za ovu godinu i nisu prihvatili cenu. Kaze da ce cena jagoda ove godine biti jaka. E sad to su price onosto sam ja cuo to pišem... videcemo
 
Ja danas nisam stigao da odem da vidim cene,ali kako mi je drugar javio kaze da je na pijaci imalo na jednom mestu domaca al kaze sitna nikakva,cena 250,,a u piljari uvozna 220 pakovana ...Ja stigao danas da uberem par komada za probu,pocele da zru ali ce kisa da me upropasti jel nestizu da sazru a u vodi su,,a nadam se i ja nekoj dobroj ceni da ogreje sunce i nas malo...
 
Ja danas nisam stigao da odem da vidim cene,ali kako mi je drugar javio kaze da je na pijaci imalo na jednom mestu domaca al kaze sitna nikakva,cena 250,,a u piljari uvozna 220 pakovana ...Ja stigao danas da uberem par komada za probu,pocele da zru ali ce kisa da me upropasti jel nestizu da sazru a u vodi su,,a nadam se i ja nekoj dobroj ceni da ogreje sunce i nas malo...

Код нас 260 до 300 на ''крчму''. Јуче из Александровца нудили неку количину и са 250 динара спустили цену на 200 и мање на гајбицу уз обавезу куповине најмање 7-8 гајбица.

- - - - - - - - - -

А данас киша уби.......

- - - - - - - - - -

А пре пар дана мраз.......

- - - - - - - - - -

Преостаје нам само да :pecanje: и чекамо боље време.
 
Danas Smederevo,zelena pijaca:250-300 domaća i 220-250 lošija i uvozna.Kovin zelena pijaca: 300 domaća,ima je vrlo malo i brzo se proda,ali je zato pijacina za celu tezgu 475 din., a 300 din za one koji su zakupili tezgu.Strašno
 
Ali je najgore kada nema ni cene ni roda... Kod mene se vec na pocetku branja vidi,da ce prinos biti znatno manji nego prosle godine, i ispod proseka.. Kakva je situacija kod tebe Nebojsa, i kod ostalih?
 
Darko kod vecine nas ce verovatno biti manje roda kao sto se pisalo na forumu,neke ubi mraz,neke ubi kisa,neke turci,i jedino sto nam preostaje je da se nadamo dobroj ceni da to sto ostane od jagoda bar prodamo po nekoj normalnijoj ceni....
 
Nazad
Vrh