Genetics plus hibridii

Pisao sam vec u ranijim postovima,ono sto sam cuo licno od njihovog promotera da je vlasnik ove semenske kuce nas covek koji je godinama bio direktor Pioneer-a za Evropu i da je za genetiku zaduzen isti tim ljudi koji su radili nekada sa njim Pioneer-u.Koliko je to tacno zaista neznam,covek mi je rekao da su to isti Pioneer hibridi samo pod drugim imenom.Prosle godine sam bio jako zadovoljan njihovim hibridima medjutim ove godine njihovog semena nije bilo nigde u mojoj okolini pa nisam ga ni mogao posejati a inace bih.Posejao sam na jednoj parceli hibrid Pamela od preostalog proslogodisnjeg semena jer mi se prosle godine u ogledu najbolje pokazao i po meni je bolji hibrid od Pantere.Gore u postu sam greskom naveo Jul mesec umesto Juna,puna 2 meseca nije bilo u najbitnijem periodu ni kapi kise tako da sam ja licno zadovoljan kako je podneo susu,nije se nesto istakao al nije ni podbacio.Recicu samo da je presisao po prinosu sve ZP hibride iz grupe 300 i 400 koje sam imao ove godine u ogledu!
 
Prosle godine sam video sigurno 4-5 njihovih ogleda u okolini Paracina I Krusevca. Nisam posle potrazio rezultate da vidim kakvi su bili jer smo imali malo losiji raspored padavina (u junu I prvoj polovini jula skoro I da nije bilo kise) u odnosu na neke druge delove zemlje, pa se to odrazilo malo I prinose. Pa bi bilo lepo videti kako su ogledi podneli taj stresni period. Ne znam kako mogu da stupim u kontakt sa promoterom za moj kraj mozda bih I probao 2-3 vrece nekog od hibrida. Probao sam svasta sto ne bih I to :osmeh:
 
Poslednja izmena:
Sejao sam njihove hibride pre desetak godina.
Najstabilniji sa prinosom su bili Pamela i Rada. Pamela za berač a Rada za vršaj.
Prestao sam da sejem jer su jedne godine jako podigli cene semena, pa su bili skuplji i od Pionira.
 
Gde može da se pogleda cenovnik ovih hibrida, i gde ih ima u prodaji?
 
Nazad
Vrh