Motorna prskalica / Atomizer

Da,radi "bolje" jer taj filter koji je stavio ima veci protok vazduha,pa je otpor pri usisavanju mnogo manji i motor ima zivlji,ostriji rad.
 
Ja sam za varijantu stranu po stranu,imas kontrolu na kvalitet prskanja.Dvostrano (kvalitetno) prskanje je za nosene ili vucne atomizere.
 
Proverite stanje maziva u vasim prskalicama za ovu sezonu da vam ne bi stradala pupma.

Proverava se na one okrugle cepove koji se odviju pa se napuni mascu, treba mozda samo da se doviju da ubace mast, ako se ne snalazite i ne nadjete medj ranijim postovima javite.
 
Uzeh pre neki dan atomizer Oleo Mac MB 80 + booster pumpu i bacih ga u pogon. Mašina baca ukupno oko 7-8m vertikalno (po slobodnoj proceni) ali treba gađati idealne uslove, dakle bez vetra. Prskao sam stabla koja su do 12m visine a efekat ću videti krajem sezone jer je teško sa zemlje oceniti tačnu visinu koju dobacuje. Kad budem u luftu sa vremenom, odradiću test pored zgrade :)

Mašina je snage skoro 5ks i praktično je "budžet" verzija u odnosu na MB90 koji je identičan Cifarelli-u. Primetna je razlika na izduvnoj cevi a što se tiče snage, jako su blizu.
 
Koliko vidim na Stihl sajtu njihove "kit booster" pumpe nemaju crevo koje bi služilo za usisavnje tečnosti. Ono što ove pumpe rade je mešanje tečnosti i obezbeđivanje konstantnog dovoda tečnosti ukoliko prskaš vertikalno iznad nivoa tečnosti u rezervoaru - takva obična pumpa je i na mom Oleo Mac MB80.

Pumpa koja ima mogućnost usisavanja ima u svom sklopu i polugu za aktivaciju creva za usisavanje (konkretno ova je sa Cifarelli i Oleo Mac MB90):

https://www.myoleo-mac.com/media/fi...pa_booster.jpg__600x600_q85_subsampling-2.jpg

-Možda bi se moglo nešto modifikovati sa račvom i ventilom koji bi bio skretnica između dovodnog creva rezervoara i bureta iz kog se vuče nova tečnost..?
 
Jeste da nije tema al kakvo je stanje sa benzinskim atomizerima? Trebalo bi na jesen da pazarim jer vec za malu prskalicu ima i previse posla oko voca.
 
Onaj sto se nosi na ledjima? Imam ja Komatsu Zenoah,original japanac,24 litra boca. Mnogo dobra stvar,prskam sve sa njim. Jedina mana je sto nema pumpu pa ne moze bas vertikalno da baca.Cak sam i psenicu prskao sa njim.

Sent from my A6 using Tapatalk
 
Onaj sto se nosi na ledjima? Imam ja Komatsu Zenoah,original japanac,24 litra boca. Mnogo dobra stvar,prskam sve sa njim. Jedina mana je sto nema pumpu pa ne moze bas vertikalno da baca.Cak sam i psenicu prskao sa njim.

Sent from my A6 using Tapatalk
Leđna prskalica samo za hobi nikako za profi rad. Odu ledja brzo.

Poslato sa HUAWEI GRA-L09 pomoću Tapatoka
 
Leđna prskalica samo za hobi nikako za profi rad. Odu ledja brzo.

Poslato sa HUAWEI GRA-L09 pomoću Tapatoka
Istina,nije bas najlaksa masina za raditi. Sticajem okolnosti ja sam sa mojim atomizerom prskao 0.6 ha psenice ( mokro bilo za traktor) i 1.5ha kukuruza malog protiv pipe ( opet mokro bilo) a najgore je bilo kada sam prosle godine poprskao 3 ha kukuruza visine 3m,u oplodnji bio i zlatica jr krenula da unistava svilicu.Zamisli patnje izmedju redova sa 30kg na ledjima,4 reda lijevo i 4 desno prskao insekticidom sa vojnom gas maskom...

Sent from my A6 using Tapatalk
 
Molim sve za odgovor gde mogu kupiti za Atomizer DM 14PE debelo crno gibljivo crevo što ide iz rezervoara hemije u pumpu pritiska?

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh