Motorna prskalica / Atomizer

Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

pekapele, reci smao gdje si ovo nabavio cifarelli, ima li neki telefon adesa firme? :ppozdrav:
Post je spojen: [time]субота, 10. април 2010. 13:29:23 MST[/time]



_________________________________________________
Taj deo sto kazes od plastike kao frula, sluzi kada se radi sa pesticidima praskastih formulacija...

nw Kit polveri e granulare.jpg
Jeste, takav deo ali gde on ide ,sta kako ,nemam pojma.Slikacu pa cu postaviti sliku
Post je spojen: [time]субота, 10. април 2010. 22:33:55 MST[/time]

_________________________________________________
Evo i karakteristika Cifarelli atomizera M3 Serie
Postoje tri modela: klasicni, sa dodatnom pumpom za tankovanje, i sa pumpom za usissavanje tecnosti+pumpa za mesanje preparata u rezervoaru.

Thechnical features
Engine Cifarelli C7 - 2 stroke
Displacement 77 cc
Power 3,6 Kw (5HP)
Ignition Electronic
Carburettor diaphragm with primer
Liquids tank capacity 17 L
Liquid exit 0-4 L/min
Powder exit (optional) 0 - 6 Kg/min
Liquid maximum range horiz. 17 m, vert. 15 m
Air speed 125 m/sec
Air volume 20 m³/min
Packaging Carton box cm 75 x 50 x 39
Post je spojen: [time]недеља, 11. април 2010. 07:36:01 MST[/time]

_________________________________________________
m3piante.jpg


m3frutta.JPG

Post je spojen: [time]недеља, 11. април 2010. 16:37:25 MST[/time]

_________________________________________________
Sudeci po sliakama, radi se o odlicnom atomizeru velike snage kao i Stihl od 3.5kw :D

P.S. Jos ako ima negdje neki servis kod nas za ovaj Cifarelli, i puna kapa-isplati se...
 
Poslednja izmena od urednika:
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

meni samo nije jasno jedno , niko na forumu cuo za taj cifareli a on vodeci u toj bransi
tu nesto nije pod vinklo :sta:

i ja planiram nabavljati ovakvu prskalicu pa me zanima dragojlo posto smo komsije imas li podatak o nekim jeftinijim trgovinama kod nas
neko mi rece da su u brazdi oko 400 marki
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Atomizer sam kupio u Vrbasu ,firma BEST&CO,oni imaju svasta i stalno su na sajmovima,bice i sada u Novom Sadu na poljoprivrednom sajmu.Tamo je i servis a telefon 021 794 150.Neko je rekao na forumu kako moze biti dobar atomizer a nismo culi za njega?Pa verovatno nisu imali ni predstavnistvo,dilersku mrezu itd.Atomizer je boli glava.Pa ja sam za STIHL znao samo po motornoj testeri moga caleta a oni prave i prskalice,ovo,ono...Cifarelli koliko sam ja procitao je usko vezan za vocarstvo i povrtarstvo a posto je to kod nas pocelo ozbiljno pre par godina,odatle i odgovor zasto nismo culi za njih.
Post je spojen: [time]1271057316[/time]
_________________________________________________
 
Poslednja izmena od urednika:
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Rekao ti ili ne, specifikacije proizvodjaca pokazuju: STIHL 750m3/h SOLO 1300 m3/h. Veci protok vazduha bolja magla. Kad kupujes atomizer i resis da odvojis neke pare za mehanizaciju ili tehniku, sigurno gledas tehnicke karakteristike a ne tregere! A veruj mi ceo dan sam je nosio i radio sa njom i nista me nije ni zuljalo niti mi je sta smetalo.
Ukoliko bi pricali o motornim testerama ovde rekao bih ti da si 100% u pravu, ali ovako....
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

oooo itekako gledas kakvi su tregeri! Ja vec tri godine radim sa stihlovom prskalicom a to je puno duze od jednog cijelog dana. Ne podcjenjujem karakteristike, ali zasto je onda SOLO prskalica jeftinija od STIHL-a nekih 60 eura ako je bolja? Ja kad sam kupovao prskalicu mogao sam da uzmem tu SOLO ali mi je trgovac i serviser toplo preporucio STIHL jer kako rece ta stvar se ne kvari. Za ove tri godine sam jednom promijenio svjecicu a oprskao sam hektara i hektara vocnjaka! Uopste ne sumnjam u SOLO, ako je dobar samo naprijed, kupujte!
1zq3u6d.jpg


Evo toliko o karakteristikama, i nije 750m3/h !
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Oko 4-5 h. Samo da napomenem da se radi o ranki staroj preko 25 god i da su krosnje visoke u proseku od 5 - 6m.
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

savoris je napisao(la):
meni samo nije jasno jedno , niko na forumu cuo za taj cifareli a on vodeci u toj bransi
tu nesto nije pod vinklo :sta:

i ja planiram nabavljati ovakvu prskalicu pa me zanima dragojlo posto smo komsije imas li podatak o nekim jeftinijim trgovinama kod nas
neko mi rece da su u brazdi oko 400 marki

Informacije koje sam ja imao zadnje konkretno za villager DM25-prskalica, je bila ispod 400KM u jednoj apoteci sam video za 380KM, dok je Villager DM14-atomizer za nekih 100KM jeftiniji oko 280KM.Mana Villagera DM 14 sto ne moze da prska vertikalno jer ima splobodan pad iz rezervoara u izduvnu granu-cev, nije pod pritiskom kao stihl i ostali...ako ti je vocnjak nizeg uzgojnog oblika ne veci od 3-3.5m moze ako je preko onda Stihl... za manja stabla i manje povrsine pogledaj Vilager DM25-prskalica sa 3 mlaznice samo sto se sa njim nalazis u oblaku magle i otrova sto nije dobro, zato atomizerima dajem prednost.

Ja sam se odlucio za Stihl i do polovine maja cu ga kupiti i miran sam, prevrnuo sam net uzduz i popreko stihl je stihl, bar sto se tice motora tu su ne prikosnoveni...a ostalu plastiku okolo je lako napraviti kada imas dobro srce motor, bez velike snage nema ni dobre magle, 3.5KW i vise nego dovoljno imam Stihl testeru 044 od 4kw jede bukve, trosi ko fenjer naspram snage :haha: :D

Ne znam samo da li je Brazda uvoznik Villagera?Obidji malo apoteke pa vidi sta ima, video sam ih ima ih u Loznici kod Poljop.zavoda jedna apoteka, mozda su tamo jos jeftinije nego ovde nisam pitao koliko su...raspitaj se dobro pa onda u shoping.Prema potrebama i budzetu :D
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

glavni prestavnik vilagera se nalazi negdje na relaciji Bijeljina-Dvorovi , to bar nije tesko naci
imam cak negdje i njihov katalog sa bijeljinskog sajma sa kontaktima , ljudi su cak spremni i za cjenkanje kako sam primijetio kroz pricu o motornim pilama ::namigivanje::
naravno ako se placa kesom a ja za drugacije placanje i neznam :D
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

EUREKA :D konacno i u moj vocnjak je stigla STIHL azdaja, evo par slicica...

2efs653.jpg

Ovde upravo odradjuje svoj pripravnicki, prvi rezervoar na ler-gas :D
1gni8m.jpg


Moji prvi utisci... vredi svake pare koliko kosta ::novac:: ::novac:: potrosnja goriva a i tecnosti me je zapanjila radila je blizu 2 sata i nije potrosila nesto vise od pola litra dvotaktola, stedi i gorivo i preparat, evo malo kataloske statistike:

Kolicina tecnosti koju izbaci u 1 *jednom*minutu u litrima, sa punim gasom:

Dozirni stepen na dizni---------litara/min

1. 0.12l
2. 0.44l
3. 0.86l
4. 1.27l
5. 1.58l
6. 1.81l

A evo i statistika sa dodatnom opremom tj. sa potisnom pumpom i ULV mlaznicama-diznama za pravljenje najfinjije magle:

Izlazna kolicina tecnosti sa ULV diznama bez potisne pumpe:

dizne-----l/min

0.5 ----0.03l
0.65 --- 0.07l
0.8 --- 0.10l

Sa potisnom pumpom i sa diznama koje dolaze sa pumpom:

dizna----l/min

1.0 --- 0.64l
1.6 --- 1.88l
2.0 --- 3.13l

I kombinacija potisne pumpe i ULV dizni:

dizna-------l/min

0.5 --- 0.10l
0.65 --- 0.20l
0.8 --- 0.42l

Post je spojen: [time]1273681894[/time]
_________________________________________________
Sada odh malo da je jos pustim da radi i da malo merim na sat za koliko ce vremena na kom stepenu izbaciti vode, pa ce veceras biti jos koja fotka
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Hvala hvala, evo upravo sam je ostavio na livadi malo da odradi u leru pa da malo merim protok vode u minuti... :ppozdrav:
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Lijepo, lijepo. Moj savjet ti je da obavezno ugradis pumpu, i onda ces da vidis tek sta je taj stroj :D
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Conferans pretpostavljam da se radi o ovoj pumpi
67nwua.jpg


ova pumpa jedino ima u katalogu u dodatnoj opremi, mozes li reci gdje se ona tacno montira jeli na ulazu u rezervoar ili izlazu, u planu sam i to nabaviti i mozda onu zastitnu mrezu-resetku od usisavanja...
Post je spojen: [time]среда, 12. мај 2010. 14:30:00 MST[/time]
_________________________________________________
I jos da te pitam kako se skida ona dizna na vrhu -sraf sa 6 polozaja protoka, kada bih hteo da zamenim kasnije sa ovim ULV diznama za finu maglu, u prirucniku koji sam sa njom dobio nema toga kako se to menja i skida?? :sta:
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

narode,
meni je atomizer dosadio. imam tomosov,zadovoljan kako radi, ali mi je muka vise skidati ga i ponovo dizati. ili da vucem sa sobom nekog da mi puni rezervoar.
odlucio sam kupiti prskalicu (prikljucak) za malu hondu f 400 nju imam. ako je neko imao, naravno i ako jos ima neku slicnu kombinaciju nek kaze kako to funkcionise
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

@Dragojlo

Da bas ta pumpa, napravicu danas koju fotografiju pa cu okaciti da vidis.

nb-campari je napisao(la):
narode,
meni je atomizer dosadio. imam tomosov,zadovoljan kako radi, ali mi je muka vise skidati ga i ponovo dizati. ili da vucem sa sobom nekog da mi puni rezervoar.
odlucio sam kupiti prskalicu (prikljucak) za malu hondu f 400 nju imam. ako je neko imao, naravno i ako jos ima neku slicnu kombinaciju nek kaze kako to funkcionise

Koliko ti prskalica isprsces dnevno kad mislis da ga je dobro non-stop nositi na ledjima? Ja sam znao i po 50-60 prskalica, tako da mi dobro dodje kad ga skinem sa ledja
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Ko ima velike vocnjake preko 1ha za mene brate tu ide veliki atomizer za traktor i nema da bole ledja :D ako nekog preparata ide po ha 400-600l sa vodom, to je 40-60 ovih prskalica sto nije malo...

Znaci Conferans ti si ladno dnevno odradjivao 1ha, svaka cast :D

Sto se tice Stihl-a na ledjima osecam kao da nosim ranac jako udoban, svabo je vodio racuna o svemu, cim ovi neradni dani prodju idem u sljivik da ga oduvam, protiv rdje i plamenjace sa mankogalom, pa cu napraviti i koju sliku sa lica mesta kako radi...
 
Nazad
Vrh