Motorna prskalica / Atomizer

Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Dragojlo je napisao(la):
matke. je napisao(la):
Ček @Dragojlo polako, ovaj Villager sam baš pogledao u Hemoslaviji i tražio sam da mi skinu rezervoar, sve je isto što se motora tiče, karakteristika, samo je promenjena boja stopala, dodata ručica za gas.........., a crevo sam proverio i probao sam što je rekao @savoris i lepo se vidi da ima vakum, a probaj druže i ti, e sada da li i ja imam neki noviji model od tof tvog prijatelja nzm, ali stvari stoje tako, lepo je odrađen atomizer, zaista je estetski lepši i funkcionalniji.. Kupovao sam sredstva za prskanje pa sam ga slučajno zapazio ! :D

Probacu obavezno samo dok dodje vreme za prskanje za nekoliko dana, kada se budem spremao za zimsko prskanje pa cu proveriti sta je kod stihla-a

ne ne :nono: znamo mi kako je kod stihla , ti si tvrdio da kod vilagera DM14 je nemoguće da ima vakuma , na njemu ti probaj pa javi ::namigivanje::
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

@joekiki druže:

332qsg2.jpg
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

E bem ti villager ja mislio evo ga sada bez grske, ono sada i da se lepi silikonom :udri:

@joekiki
Svaka cast kolega na slikama i tvojim zapazanjima
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Pozdrav za forumase iz Arandjelovca.Vocar sam hobista sa 90 kajsija(3 godina),60 viljemovki(3 godina),30 sljiva ranih(druga godina),40 sterlejki(4 godina) i 25 visanja(peta godina).Ostalo par jabuka,tresanja....
Juce sam kupio motornu prskalicu villager dm 25 i kako je upustvo stvarno oskudno molio bi da mi neko pojasni ovu prskalicu.Vidim da je ovde rec o dm 14 ali moze li mi neko objasniti cemu sluzi onaj nastavak sa ceonom diznom(rupom)koja ima drzac i kako da nabavim cev sa samo jednom rupom a ne tri kao sto postoji u kompletu.Ustvari interesuje me sve o toj prskalici
Hvala unapred
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Prelistaj sve komentare, dosta se govorilo i o DM 24, i predstavi se u rubriku za to da te admini ne opominju ::namigivanje::..
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Pa postavio sam fotografiju sa označenim delom, koji msm da se silikoniše, pogledaj na prethodnoj stranici, nadam se da ćemo uskoro dobiti odgovor od nekoga ko je to silikonisao ! :cao:
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Da li postoji drugi tip dizna za Villager DM 25 i gde mogu da se nabave? Danas sam odradio zimsko prskanje i nisam u potpunosti zadovoljan :nono:
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Pozdrav svima!
Nisam još ništa silikonirao oko motorne prskalice...stoji u kući kako sam je ostavio pre par dana...
Trenutno sam se bacio na orezivanje,,, pa kad završim - onda malo da testiram i razradim prskalicu!
Verujte,,, i mene zanima kako radi!
Probaću neke zrnaste(praškaste) materijale, da vidim kako razbacuje...a posle sa vodom, na sve načine i podešavanja rada!
Ako nađem nekog da sve to snimi i uslika,,,budem javio kako radi
Pozdrav Joe!
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

srdjank je napisao(la):
Da li postoji drugi tip dizna za Villager DM 25 i gde mogu da se nabave? Danas sam odradio zimsko prskanje i nisam u potpunosti zadovoljan :nono:
kakve dizne, to ti je to kod viledžera dm 25, zašto nisi zadovoljan ? :sta:
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

matke. je napisao(la):
srdjank je napisao(la):
Da li postoji drugi tip dizna za Villager DM 25 i gde mogu da se nabave? Danas sam odradio zimsko prskanje i nisam u potpunosti zadovoljan :nono:
kakve dizne, to ti je to kod viledžera dm 25, zašto nisi zadovoljan ? :sta:
Ove postojece imaju zljebove kojim usmeravaju mlaz gore-dole ili levo-desno. Mislim da mi je trenutno dovoljna samo jedna mlaznica ( smanjujem brzinu isticanja tecnosti koja je dosta velika i imam manje rasipanja ) i bilo bi dobro kad bi rasprsivala pun krug.
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

srdjank je napisao(la):
matke. je napisao(la):
srdjank je napisao(la):
Da li postoji drugi tip dizna za Villager DM 25 i gde mogu da se nabave? Danas sam odradio zimsko prskanje i nisam u potpunosti zadovoljan :nono:
kakve dizne, to ti je to kod viledžera dm 25, zašto nisi zadovoljan ? :sta:
Ove postojece imaju zljebove kojim usmeravaju mlaz gore-dole ili levo-desno. Mislim da mi je trenutno dovoljna samo jedna mlaznica ( smanjujem brzinu isticanja tecnosti koja je dosta velika i imam manje rasipanja ) i bilo bi dobro kad bi rasprsivala pun krug.
Da li znas cemu sluzi onaj nastavak sa jednom mlaznicom.I da li moze da se nadju posebno jos nastavaka.
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Da li znas cemu sluzi onaj nastavak sa jednom mlaznicom.I da li moze da se nadju posebno jos nastavaka.
[/quote]
mislim da je u pitanju nastavak za niska prskanja, mozda povrće ili neke niske vocke, sto se tice drugih nastavaka pogledati u agromarketu ili negde gde si kupio prskalicu
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

[/quote] obavezno nalijepi neki klip da vidim kako prskas sa njom, ja sam malo silikonirao oko otvora za nadpritisak da bi guma nalegla i ima fin nadpritisak, to je mala sitnica i propust na DM14 ali to je 5 min.posla i gotovo. prska fino samo sto ja nisam svjestio podesavanja magle jos pa izleti 14 litara za 10 min :) nalijepi taj klip obavezno, pozdrav :cao:
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

obavezno nalijepi neki klip da vidim kako prskas sa njom, ja sam malo silikonirao oko otvora za nadpritisak da bi guma nalegla i ima fin nadpritisak, to je mala sitnica i propust na DM14 ali to je 5 min.posla i gotovo. prska fino samo sto ja nisam svjestio podesavanja magle jos pa izleti 14 litara za 10 min :) nalijepi taj klip obavezno, pozdrav :cao:
[/quote]
Ima li nacina da se podesi "magla" pa da tecnost ne istekne tako brzo? Po meni, kod villager-a DM 25 jedino zatvaranjem donje dve prskalice.
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Ajde neka neko okači sliku šta je tačno isilikonisao, postavio sam sliku na prethodnoj strani sa pitanjem da li se to silikoniše ili šta da bi se poboljšao pritisak, svi pišu kako su uradili, a niko da postavi sliku.... :nono: koje ulje koristite za mešavinu ?
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

matke. je napisao(la):
Ajde neka neko okači sliku šta je tačno isilikonisao, postavio sam sliku na prethodnoj strani sa pitanjem da li se to silikoniše ili šta da bi se poboljšao pritisak, svi pišu kako su uradili, a niko da postavi sliku.... :nono: koje ulje koristite za mešavinu ?
2dm8k2b.jpg

e ovaj dio isilikoniras da ona guma fino nalegne jer u stvarnom stanju to nalijeganje je nikakvo, sacekaces naravno da se osusi pa onda sastavi, pozzzz
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Hvala ti @Djuka Crnogorac ja sam mislio da se isilikoniše ceo deo na koji naleže rezervoar :D ::svaka cast::
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

matke. je napisao(la):
Ajde neka neko okači sliku šta je tačno isilikonisao, postavio sam sliku na prethodnoj strani sa pitanjem da li se to silikoniše ili šta da bi se poboljšao pritisak, svi pišu kako su uradili, a niko da postavi sliku.... :nono: koje ulje koristite za mešavinu ?

ja koristim Stihl ulje za mesevainu :D
 
Odg: MOTORNA PRSKALICA /ATOMIZER

Kupio sam dvotaktol viskolov, msm da je ok ! :D da je to zaista 100 % originalan Stihl razmislio bih i ja da li da ga kupim, a ovako kupim naše pa znam da ne valja, ali bar ne platim debelo :D
 
Nazad
Vrh