Motorna prskalica / Atomizer

Imam oko 150 stabala šljive i kupio bih neku mašinu za prskanje voća. Takođe, bilo bi mi korisno da istom mašinom mogu i krečiti šljive. Da li je neko probao da kreči Stihlovom motornom prskalicom? Da li mi preporučujete leđnu prskalicu ili atomizer? Nemam baš mnogo iskustva s voćkama :) Hvala svima :)
 
Zdravo Nenade, ja imam isto sljive. Mozes i jednim i drugim. Ja imam Cifarelijev i jedan murska sobota, i to radi poso. Stilov nisam koristio pa ne mogu reci nista za njega , ali svi oni rade na istom principu. Ja sam odustao od Stila, jer mi je sam prodavac u Novom Sadu reko da je to puno para za tu masinu.
Moj rodjak ima vilager ps 20 i on isto prska sljive njom i zadovoljan je, samo sto cesto ide u servis , to ti je hobi varijanta. Nadam se da sam ti nesto pomogo .
 
ja sam kupio novu pre par nedelja prskali plavo prskanje 400 stabala. nije losa ali nije lako ni raditi nemozes sam treba dvoje. moram je nositi u servis baca vodu gde ide vetar po meni verovatno pusta vodena pumpa. ima dve godine garancija
 
meni je zapela za oko , ali je nigdje u bosni ne mogu naci i sutra idem da kupim DM-14P ,citajuci ovje cini mi se da je ok za ulozeni novac, imam i ja oko 420 stabala ljesnjaka za spricati i ne moze se vise rucnim
 


Placena 45 eura ovog proleca. Baterija moze da izdrzi 20 kanti pre nego sto se napuni. Tip koji mi je prodao dao mi je garanciju 2 godine, ako i ne traje vise, kupicu opet novu, prezadovoljan sam. Kapacitet joj je 15 litara.
Župa ako može ponovo broj u vezi pumpe jer sam verovatno obrisao a zvao sam svaki drugi dan i ništa niko se ne javlja. Poz

Послато са HTC Desire 310 уз помоћ Тапатока
 
meni je zapela za oko , ali je nigdje u bosni ne mogu naci i sutra idem da kupim DM-14P ,citajuci ovje cini mi se da je ok za ulozeni novac, imam i ja oko 420 stabala ljesnjaka za spricati i ne moze se vise rucnim

ta se vise ne pravi ova joj naslednik ima moderniji motor mirno radi ne skace ni kada je dole

kupio sam ovu 14PE, imao sam neke srece slucajno je momci izvukose iz magacina i dali mi je po cijeni 14P
probao sam je malo cini se da je dobra, ali iduci vikend javljaju lijepo vrijeme pa ce u vocnaja onda cu da vidim vrijedi li sta
 
Мч[Iмм
[/IMG]MG][/IMG]мн

Sent from my GT-S7390 using Tapatalk
 
Zdravo svima!
Imam mali labin benzinac i cisternu bez pumpe... Da li je bolje uzeti pumpu i kompletirati to pa spakovati na dugacki nastavak ili kupiti neku ledjnu motornu prskalicu? Prskao bih 45 stabala oraha starosti oko 40 godina.

Pozdrav!
 
juce sam radio sa dm-14PE villager, oprskao sam 400 ljesnjaka u drugoj godini za neka tri sata i potrosio 140l vode, prezadovoljan sam masinom mislim da vrijedi svake ulozene pare
 
Da li je neko imao iskustva sa teleskopom kao produzetkom prskalice? Imam ozbiljno visoke orahe a zeleo bih jesenjim prskanjem da pokrijem sto vise grana...

Pozdrav!
 
Na DM25 su lose gumice tog produzetka, zapravo je iz dva dela, plus ima 3 dizne na kraju, ali se mogu zatvoriti, ja sam radio tako sto je odvijem stavim izolirku pa navrnem.

Nemam iskustvo jer gumice pisaju na sve strane a nije mi toliko ni potrebno jer stari orah kod kuce oprskam bez toga, samo suzim mlaz i baca kad nema vetra i 10 metara u vis, mada da bih dobro okupao taj orah na taj nacin potrosim nekad i celu prskalicu od 30 litara na njega jednog, ali ga zato okupam samo tako, retko ga prskam pa kad vec uzmem da oprskam ne ostavim nista nepokriveno.

Evo pogledaj i sam, zezao me vetar bas bas jako je duvoa pa savijao mlaz, a i ne vidi se lepo mlaz na snimku.

Taj orah konkretno mozes videti u levom cosku snimka pored dve Pančićeve omorike.

 
Bravo, hvala na odgovoru! Ovaj teleskop je iz woby-a, duzine 3 metra + nastavak sa tri malecke prskalice - to kad sklopis izgledas kao da si krenuo na pecanje :) Slab je protok kroz te 3 diznice a pored toga nas zezala i traktorska prskalica pa je ceo posao propao.

Zakljucih da mi treba upravo takav rasprskivac kojim si vrsio demonstraciju! Potrazicu taj mashingever odvojeno... :)
 
Evo ti onda jos demonstracije, ista prica vetar i ne vidi se lepo magla na snimku.


 
Od jeftinijih aromizera moja preporuke je apsolutno "Garden Master" Ima ugradjenu dodatnu pumpu za visinsko Prskanje. Za razliku od viladzerovih atomizera ovaj je dosta ozbiljniji a za skoro isti novac.
 
Ne znam, sta treba da se izmeri da bih ti rekao? Uostalom mogu izmeriti sve precnike, ali necu skoro na plac.
 
Nazad
Vrh