Motorna prskalica / Atomizer

Svecicu nije potrebno cistiti takoreci jer ako je dobra toplotna vrednost i smesa ona sama ogori sebe. Zazor je oko 0,5-0,6mm standardan za te manje motore ali svecicu najbolje kupi neku u kvalitetu ako nije cisto smedje boje ili krem. Ako je crna ili zamascena moze ona biti problem i gasenja i tezeg paljenja i problema. Postoji mogucnost da neka trunka zapusi u karburatoru pa se gasi na leru ili losije gorivo kvalitetom a uvek sipaj sveze i sveza mesavina da bude .Moja je nova prosle godine kupljena i besprekorno radi zasad a pogledacu sta ima od mogucnosti za stelovanje jer je nisam ni pogledao takoreci

- - - - - - - - - -

To je kao atomizer ili je motorna prskalica klasicna posto se razlikuju motori u snazi poprilicno


hvala .kad stignete pogledajte za štelovanje,pa javite...............

- - - - - - - - - -

hvala .kad stignete pogledajte za štelovanje,pa javite...............

A imam još jedno pitanje.kako tj. Gdje se mijenja ulje.na žutom čepu ili na šarafu iznad?
 
Poslednja izmena:
Čovek mi nudi ovu prskalicu za 120 eur. Da li vredi te pare?

e542cbe1d352a55aabcfe55dfe722a67.jpg


Made in Japan


Послато са GT-I9505
 
Ne. Toliko vredi i to mozda kao ganc nova.

@viper50, jesi li video moje postove na jednojh od 3 prethodne strane nisam siguran, imas slike tacno i uputstvo oko ulja i maziva na DM25.
 
Ne. Toliko vredi i to mozda kao ganc nova.

@viper50, jesi li video moje postove na jednojh od 3 prethodne strane nisam siguran, imas slike tacno i uputstvo oko ulja i maziva na DM25.

da li mislite na ovo: http://poljoinfo.com/showthread.php?1463-Motorna-prskalica-Atomizer/page43

da,super upute,samo ne vidim koje ulje (meni su u servisu rekli sae30) i da li se sipa gore kroz šaraf iznad žutog čepa ili kao što su neki rekli da se skine žuti čep?(što nije baš logično)
hvala
 
Pre nekoliko dana sam kupio Villager dm 14p i kada sipam tecnost na leru dolazi do curenja na samom vrhu cak iako podignem visoko crevo.Ler gas nije veliki tako da to nije u pitanju,a tecnost je u vidu kapljica,nerasprsena. Da li je to normalno za ovaj atomizer ili to ipak ne bi trebalo da se desava?
 
Molim sve koju uzeti akumulator prskalicu za prskanje lešnika da dostigne visinu četiri do pet metara a da ima pritisak 6bara. Pozdrav.

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 
Molim sve koju uzeti akumulator prskalicu za prskanje lešnika da dostigne visinu četiri do pet metara a da ima pritisak 6bara. Pozdrav.

Poslato sa 6044D uz pomoć Tapatoka
Za ovih par godina koliko pratim raznorazne proizvođače prskalica nisam naišao na aku prskalicu koja stvara 6 bara. Sve su do 3 maksimalno.
Jesi razmišljao o nabavci leđnog atomizera?

Poslato sa HUAWEI Y625-U21 uz pomoć Tapatoka
 
Cene variraju ali za neku ozbiljniju varijantu (italijanska stocker od 15 l) treba izdvojiti oko 150€ ako me sećanje dobro služi!
Kakva su iskustva ne znam jer ih nisam koristio!
 
Ja sam pre nekoliko dana kupio jednu za potrebe prskanja mlađeg voća, kao maline i kupine u jesenjem i prvim prolećnim tretmanima.
Ima bateriju koja se vadi napolje (nije integrisana). Ostala je još trećina snage baterije na indikatoru posle dva i po sata rada. Inače piše da je trajanje rada 210 minuta.
N
a izgled dobar je kvalitet materijala, odlični uprtači, tapaciran leđni deo. Tiho i ujednačeno radi, mlaznica ima podešavanje do finog snopa magle. Ne piše podatak o pritisku već samo: protok mlaza=1,09l/min, protok magle:0,65l/min.
Cena je 9,600 din.(8100 bez pdv-a), godina dana garancije. Koliko će zaista trajati i dobro raditi, videćemo ...

2305.jpg

Proizvođač: ROSA
 
Poslednja izmena:
Ja sam pre nekoliko dana kupio jednu za potrebe prskanja mlađeg voća, kao maline i kupine u jesenjem i prvim prolećnim tretmanima.
Ima bateriju koja se vadi napolje (nije integrisana). Ostala je još trećina snage baterije na indikatoru posle dva i po sata rada. Inače piše da je trajanje rada 210 minuta.
N
a izgled dobar je kvalitet materijala, odlični uprtači, tapaciran leđni deo. Tiho i ujednačeno radi, mlaznica ima podešavanje do finog snopa magle. Ne piše podatak o pritisku već samo: protok mlaza=1,09l/min, protok magle:0,65l/min.
Cena je 9,600 din.(8100 bez pdv-a), godina dana garancije. Koliko će zaista trajati i dobro raditi, videćemo ...

2305.jpg

Proizvođač: ROSA
Poštovani ako nije problem koliko baca u visinu i gde ste uzeli pa ako može telefon prodavnice i podaci tehnički pumpe ako postoje. Pozdrav.

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 
Cene variraju ali za neku ozbiljniju varijantu (italijanska stocker od 15 l) treba izdvojiti oko 150€ ako me sećanje dobro služi!
Kakva su iskustva ne znam jer ih nisam koristio!
Laza gde se ima uzeti te Talijanske ako može podaci. Pozdrav.

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 
Za ovih par godina koliko pratim raznorazne proizvođače prskalica nisam naišao na aku prskalicu koja stvara 6 bara. Sve su do 3 maksimalno.
Jesi razmišljao o nabavci leđnog atomizera?

Poslato sa HUAWEI Y625-U21 uz pomoć Tapatoka
Laza ne znam u dilemi sam jer ima Villiger SP20 prskalica kažu da je ok pa ne znam šta je dobro i kvalitet. Pomoć ako može. Pozdrav.

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 
Ja ima vilager atomizer DM14P i za sad je to sve ok , ne znam za koju povrsinu ti treba , ali ako je neka veca povrsina mozda je bolja opcija ta vilager prskalica, a i iskustva kolega sa foruma su ok sa tim vilager prskalicama.
 
Ja ima vilager atomizer DM14P i za sad je to sve ok , ne znam za koju povrsinu ti treba , ali ako je neka veca povrsina mozda je bolja opcija ta vilager prskalica, a i iskustva kolega sa foruma su ok sa tim vilager prskalicama.
Da li misliš na DM 14PE ili samo P. Pozdrav.

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 
Ja ima vilager atomizer DM14P i za sad je to sve ok , ne znam za koju povrsinu ti treba , ali ako je neka veca povrsina mozda je bolja opcija ta vilager prskalica, a i iskustva kolega sa foruma su ok sa tim vilager prskalicama.
Kanadski,
Sada sam kontaktirao prodavnicu i kažu da je bolja DM14PE jer ima motor euro2 u odnosu na DM14P. Cena ove 14PE je 21000 a 14P je 18900.Odgovori mi šta misliš ili neko iskusniji.POZDRAV

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh