Motorna prskalica / Atomizer

Pozdrav svima na forumu, prvi put se javljam i imam jedno pitanje u vezi atomizera Vilager DM14P. Kupljen je prošle godine i nije mnogo radio, prskanje 60-ak šljiva, u desetoj godini protiv biljnih vaši, i prošli vikend Fungaran na istom voćnjaku, list je skoro skroz opao. Zanima me da li se onaj mali propeler na vrhu izduvne cevi okreće ili je fiksiran kada atomizer radi? Još jedna stvar da li treba velika sila da se podesi količina tečnosti koja će izlaziti, štelovanje na vrhu izduvne cevi, kod mene to ide prilično teško, da li tako treba ili je nešto zapeklo?
 
propeler se ne okreće,odvrni ga rukom i očisti nečistoće koje su se nakupile... i kod mene štelovanje na vrhu izduvne cevi ide teško...
 
Poslednja izmena:
Propeler se okrece i rasprsuje tecnost kojom prskas. Pogledaj dali je dobro okrenut taj propeler kada odvijes skroz onaj srednji sraf na dizni. Ako se okrene kontra na srafu onda se ne okrece ako se okrene kako treba onda se okrece i vrtlozi vazduh i razbija tecnost iz dizne u sitnije kapljice.
gore za doziranje dizna treba da ide lagano kada stelujes kolicinu tecnosti koliko ce da izadje , mada je moguce da je malo tesnija gumica koja sluzi kao dihtung pa se teze otvara ta slavinica sa podeocima za doziranje tecnosti.
:ppozdrav:
 
kod mene je fiksiran ,nakraju ima un utrašnji navoj i ne može da se okreće sve i da hoće...inače atomizer radi ok kupljen je pre 6 meseci ,možda je kod tebe neko drugo konstruktivno rešenje...
 
Misterija rešena, propeler se ne okreće. Juče sam ga skinuo, na početku to nisam smeo da radim jer je teško išlo plašio sam se da nešto ne odvalim (znate kako je sa Kinezima :zli:), kao što je rekao @jagodic1972 postoji unutrašnji navoj, i da se on okreće izleteo bi napolje iz cevi. Jadino me još muči deo za štelovanje mlaza na vrhu izduvne cevi koji ide jako teško, rukama teško mogu da ga odvrnem moram da koristim rukavice ili neku krpu.

Hvala svima na odgovorima :ppozdrav:
 
Snimicu do kraja nedelje i postaviti da se uverite da se okrece i kako prska i snimicu sve delove od te dizne.
Meni je ovakva dizna ima mesinganu navrtku na vrhu da nebi spao propeler
images
 
Verovatno se radi o dva različita uređaja, sada čak sumnjam i da postoje dva ista Vilager DM14P atomizera :sta:, Ja sam moj kupio prošle godine u Julu mesecu.

Slike vrha izduvne cevi sa propelerom i odvrnut propeler gde se vidi navoj:

https://mega.co.nz/#!wdswUAJY!ESEX2g7_17YCf7_KJbceDBbibodySsZBPmZV_6qb_mY i https://mega.co.nz/#!NQEXQSQQ!RxMx1Uze9uP3GHDwxPdN6CLB7kOP6d1o-zcmaOKiSY
 
Snimicu do kraja nedelje i postaviti da se uverite da se okrece i kako prska i snimicu sve delove od te dizne.Meni je ovakva dizna ima mesinganu navrtku na vrhu da nebi spao propeler
images
kod mene ni nalik ovome... propeler je fiksiran,između peraja su rupice kroz koje prolazi tečnost,kada se odvrne slavina,a vazduh je razbija na sitne kapljice-maglu.sve funkcioniše besprekorno. .pozzz

- - - - - - - - - -

Misterija rešena, propeler se ne okreće. Juče sam ga skinuo, na početku to nisam smeo da radim jer je teško išlo plašio sam se da nešto ne odvalim (znate kako je sa Kinezima :zli:), kao što je rekao @jagodic1972 postoji unutrašnji navoj, i da se on okreće izleteo bi napolje iz cevi. Jadino me još muči deo za štelovanje mlaza na vrhu izduvne cevi koji ide jako teško, rukama teško mogu da ga odvrnem moram da koristim rukavice ili neku krpu.Hvala svima na odgovorima :ppozdrav:
plastični regulator za štelovanje mlaza probaj da okrećeš ključem za svećicu koji si trebao dobiti uz atomizer
 
Poslednja izmena:
ja sam nedavno uzeo nov DM14p i ima fiksan propeler a ima izmedju elisa rupe za rasprskivanje. slavina i regulator protoka rade besprekorno. tako da je moguce da je nesavrsenstvo u obradi kod tebe ako tesko ide. lepo se moze dozirati uz pomos slavine samo sto za povrce nisam bas zadovoljan jer jaka turbulencija nekad iskida lisce. rado bih ga menjao za DM25 posto ga u okolini nema u prodaji a bio bi mi bolji za moje potrebe posto samo bastu radim. ako je kod tebe Tintoreti takav propeler znaci da ima bar 2 tipa. mislim da je taj sistem bolji od mojeg i bolje pravi maglu i izmesa tecnost sa vazduhom
 
imam pumpu za prskanje voca : TIP : VPA 20/150 20 L/MIN , problem koji se javio nedavno : motor radi ali pumpa ne gura vodu na prskalicu , prosle godine menjali gume/ kod ventila sa strane , i gore kod posude gde se pumpa vazduh/ , malocas kolega koji je rastavio prskalicu javlja da je : 1 lezaj polomljen ,2 polomljen i zapecen , a verovatno i semering ne valja ,. U Subotici delova nema trazili smo ventile i regulator pritiska vec od prosle godine zavlace .Posto ne znamo koji su lezaji i semering i vec sta ima unutra u pumpi, Zamolio bih ako je moguce dobiti podatke o dimenzijama istih i ostalih moguce potrebnih delova , neko ko je imao slican problem ili gde se mogu nabaviti delovi za takve prskalice /moze i na privatnu poruku -da ne bude reklama/, ili gde se i za koliko moze nace remontovane pumpe . Zahvaljuljem se i cekam odgovor. Hitno je , na slacici se pojavile gusenice crne gadne.:ideja:





 
Potrebna uputstvo za koristenje na Srpskom jeziku ili slicnom razumljivom jeziku,neka uputstva za koristenje i odrzavanje motorne prskalice* NOVE * : GASOLINE ENGINE 160F/168F/200F /na rezervoaru pise FUMET 5.5 i ima pumpa POWER SPRAYER SPARE PARTS LIST WITH DRAWING 3 WZ 16-18-22-25-28-30-120W.
231014-1629.jpg

231014-1630.jpg
 
Jos mozda iskustva o ovakvim masinama ,na sta obratiti paznju , kolika je max duzina creva za prskanje , pritisak , ulje u motor i ulje za prskalicu , /verovatno isto/ ,gorivo verovatno bezolovni , odrzavanje , izdrzljivost -ili da li se kvari i koji delovi ,nabavka delova ? Garacija svega 6 meseci .dosta nepoznanica o ovome . koristila bi se za oko 30 ari baste . unapred zahvalan na odrgovorima , ovo uputstvo sam i ja nasao . izgleda dobro eh kako ce da radi videcemo :ppozdrav:
 
tibore to su sve kineske kopije hondinih motora. koliko sam dosad cuo nisu se lose pokazali i veoma mali potrosaci. benzin bezolovni svi trose . trebalo bi da imaju prekidac za kolicinu ulja u karteru.neke verzije imaju i vecinom koje rade kao stabilni agregati kao i prskalica.ako se u toku rada pocne gasiti znaj sta je.uvek proveravaj kolicinu ulja i drzi na mah. to je za sve ove motorice najbitnija stvar. ulje kvalitetnije i verovatno polusintetika 10-w30 ili 10-w40 leti. za pumpu neznam tacno koje ulje jer proizvodjac deklarise to. ranije je svud islo sae 30 u pumpe.pritisak nikad neteraj do kraja.oko polovine otprilike jer trpe elementi.
 
Nazad
Vrh