Motorna prskalica / Atomizer

Promenio sam ulje jer je bilo crno, sipao sam 75W80 za menjac (pa sta bude :osmeh: ), i koliko sam video tamo unutra podmazuje dva lezaja ali ne znam da li se i klipovi podmazuju od tog ulja ili samo koriste tu tovatnu mast?

Sipao sam da se vidi ulje da je puno 3/4 na onom malom prozoru, da li je to dovoljno ili treba skroz da bude puno?

 
Poslednja izmena:
Mogao si i do vrha ali je i ovo dovoljno, samo prati redovno, kad padne ispod pola ti zameni.

U principu ispod pola ne bi trebalo da padne u mom slucaju 2-3 sezone,sezona mi je lupicu racun oko 200-300 punih prskalica, ali obzirom na malu kolicinu tj cenu najbolje je svaku sezonu da sipas novo i ne mislis jer nije samo nivo bitan vec i radni sati sa malom kolicinom ulja, znaci brze se "pokvari" ulje. U mom slucaju ulje se nije ni potrosilo 3-4 godine vec mast.
 
Mogao si i do vrha ali je i ovo dovoljno, samo prati redovno, kad padne ispod pola ti zameni.

U principu ispod pola ne bi trebalo da padne u mom slucaju 2-3 sezone,sezona mi je lupicu racun oko 200-300 punih prskalica, ali obzirom na malu kolicinu tj cenu najbolje je svaku sezonu da sipas novo i ne mislis jer nije samo nivo bitan vec i radni sati sa malom kolicinom ulja, znaci brze se "pokvari" ulje. U mom slucaju ulje se nije ni potrosilo 3-4 godine vec mast.


Koje si ulje koristio?
 
Nisam ja ulje ni menjao ni dolivao od kad sam kupio prskalicu.

Kada je pumpa crkla zbog nedostatka tovatne masti ne ulja, kupio sam novu i otac je sipao menjačko ulje u nju, radi normalno, čuje se normalno, ništa ne kapa (verovatno zbog poboljšanja dizajna, pisao sam o tome). Koje tačno u smislu proizvođača ne znam, to je otac ko zna kada "nabavio" u firmi punu kantu od 30 litara, radio je kao vozač, možda zna formulaciju ako ti je bitno pitaću ga.

Tačno je da su u pitanju klipovi, ali izgleda to ulje podmazuje....lupiću,,,spoljašnji deo neki, neki spoljašnji ležaj, vođicu samog klipa, unutra se motor podmazuje uljem koje sipamo u benzin tj mešavinom.
 
Nisam ja ulje ni menjao ni dolivao od kad sam kupio prskalicu.

Kada je pumpa crkla zbog nedostatka tovatne masti ne ulja, kupio sam novu i otac je sipao menjačko ulje u nju, radi normalno, čuje se normalno, ništa ne kapa (verovatno zbog poboljšanja dizajna, pisao sam o tome). Koje tačno u smislu proizvođača ne znam, to je otac ko zna kada "nabavio" u firmi punu kantu od 30 litara, radio je kao vozač, možda zna formulaciju ako ti je bitno pitaću ga.

Tačno je da su u pitanju klipovi, ali izgleda to ulje podmazuje....lupiću,,,spoljašnji deo neki, neki spoljašnji ležaj, vođicu samog klipa, unutra se motor podmazuje uljem koje sipamo u benzin tj mešavinom.

Pa ako nije problem,pitaj oca.hvala
 
Zupa100@ Koliko stvori bara pritisak i koliko može metara da baci mlaz i da li stvara dobru maglu. Pozdrav.

Послато са HTC Desire 310 уз помоћ Тапатока
 
@Stvarni

Lagao bih te kad bih ti rekao koliko bari pritiska stvara, ipak sam zadovoljan. Blago razvrce list u vinogradu a neke sljive stenli u 25-oj godini dohvati do vrha, naravno sa adekvatnim prstenom.

Posedujem i italijansku pumpu koju pokrece IMT 539 i crevom visokog pritiska duzine 100 metara. Ako verujes radije prskam ovom kantom, brze zavrsim svakako. Dok nadjem ko ce mi vuci creva, dok razvijem i skupim na kraju ta ista creva, vec sam ovom kantom zavrsio i kuci pevajuci.

Pozdrav zupa100!
 
Da li koristite neku masku dok prskate i koju?
Ja sam kupio onu vojnu ali ne verujem da cu moci da radim sa njom jer se dosta teško diše.
 
Zupa@Hvala na odgovoru ali kako da kupim takvu jer mi treba za prskanje lešnika i da li bi mogla da dohvati visinu 6met. Pozdrav.

Послато са HTC Desire 310 уз помоћ Тапатока
 
@ zupa100

Ako ja dobro vidim na slikama, ova prskalica ima bateriju ali i mogućnost ručnog pumpanja, što bi rekli 2u1 .?
Svaka čast, iskreno da vam kažem prvi put saznajem za ovako nešto.


Da, ima i za rucno prskanje opcija, s'tim sto samo se premesti crevo sa sipkom i prstenom gore i ides dalje. To je za ne-daj-Boze, nije mi se jos desilo, a valjda ce.

@Stvarni

iskreno ne znam da li moze dobaciti 6 metara, ipak ja svom vocu ne dam da izraste vise nego sto mogu da oberem sa zemlje, "krvnicki" rezem!!!

I naravno, pozdrav zupa100! ::vino::
 
Zupa 100@ Mislio sam već ako je imate može se probati da li ima takve mogućnosti jer razmišljam o što lakšoj opciji za nošenje u odnosu na motornu koja teżi 20kg. Ako može informacija gde ste kupili pa da se informišem o specifikaciji. Pozdrav.

Послато са HTC Desire 310 уз помоћ Тапатока
 
Da li koristite neku masku dok prskate i koju?
Ja sam kupio onu vojnu ali ne verujem da cu moci da radim sa njom jer se dosta teško diše.

Ima negde tema baš o maskama...ukratko, ja koristim one što imaju u bolje snabdevenim farbarama, uglavnom sa dva filtera zamenska. Vodi računa da oznaka na filteru nije A ili AB već...ABDHO ili kako beše već one oznake za full zaštitu.

Svaki filter pa i na toj vojnoj ima rok trajanja opšti i rok trajanja nakon otvaranja pa vodi računa o tome. Ove ti koštaju oko 800-1200 dinara maska a dva filtera su oko 1400-1700 dinara i traju oko 6 meseci od otvaranja što je knap za sezonu.
 
Zupa 100@ Mislio sam već ako je imate može se probati da li ima takve mogućnosti jer razmišljam o što lakšoj opciji za nošenje u odnosu na motornu koja teżi 20kg. Ako može informacija gde ste kupili pa da se informišem o specifikaciji. Pozdrav.

Послато са HTC Desire 310 уз помоћ Тапатока

Naravno, probacu je s'proleca jer sam je sada spakovao u kutiju, ionako nece trebati pre proleca. Upamticu da ti javim. Osoba od koje sam kupio je iz kursumlijskog kraja i bavi se kao i mi poljoprivredom. Ako zelis, poslacu ti broj mob. na pp da nas ne bi moderatori nabili u top. :osmeh:

Pozdrav zupa100! :ppozdrav:
 
Zupa100@ Hvala puno i ako može broj mobilnog. Pozdrav.

Послато са HTC Desire 310 уз помоћ Тапатока
 
Da li se diše lakše od one vojne maske?

Ne znam jer vojnu nisam nikada probao, pa ni u vojsci, samo mogu da ti kažem da disanje nije problem. Naravno nije isto kao bez nje pogotovo ako nosiš prskalicu od 30 litara punu uzbrdo a nisi u kondiciji, tad se oseti ali generalno nije gušenje.
 
Da li neko ima ledjni atomizer murska sobota sa dmb motorom? Zanima me kako se gasi , ne vidim da ima prekidac.
Hvala
 
Nazad
Vrh