Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
!Indoor Dali si Blondi radio na otovrenom I koliki je prinos u plastenicima iste?
radio sam je napolju i imao sam izmedju 2-2.5 kg po struku. pokazala se jako dobra. samo skupo seme... u plastenicima, sve zavisi od godine, do godine i da li se orezuje itd... ali od 2.5-3.5kg po struku.ova godina je bila specificna, velika vlaznost vazduha zbog obilnih padavina i nedostatka sunca u periodu intezivnog plodonosenja.

- - - - - - - - - -

dobro mi izgleda, nego da li je stvarno ljuta? znam neke ljude koji su sejali ovakav tip paprike, ne znam da li je bas ovaj hibrid, ali uopste im nije bila ljuta.
 
Digli smo mi ruke od nje davno. Bila je prekrupna, pa je teze isla prodaja. Najbolja je prosecne velicine, malo preko proseka.
 
Ima dobar oblik, sjaj, ali piljari kukaju, jer tesko prekrupnu prodaju. Kazu treba kilo mesa da se napuni paprika.
 
- - - - - - - - - -


- - - - - - - - - -

radio sam je napolju i imao sam izmedju 2-2.5 kg po struku. pokazala se jako dobra. samo skupo seme... u plastenicima, sve zavisi od godine, do godine i da li se orezuje itd... ali od 2.5-3.5kg po struku.ova godina je bila specificna, velika vlaznost vazduha zbog obilnih padavina i nedostatka sunca u periodu intezivnog plodonosenja.

- - - - - - - - - -


dobro mi izgleda, nego da li je stvarno ljuta? znam neke ljude koji su sejali ovakav tip paprike, ne znam da li je bas ovaj hibrid, ali uopste im nije bila ljuta.

fortese zdravo ljuta paprika i rodi ko šuga
 
Vec 5 godina sadim fortese i dobre je ljutine a velike rodnosti,a evo i nekih slika od ove godine
 
Dali je neko probao napraviti sejalicu na vakum za papriku, mislim na sjetvu u kotajnere 250 sjemenki.
 
Srećna nova 2015 svim poljoprivrednicima i želim vam rodnu i berićetnu godinu. Imam jedno pitanje kakva je paprika kameleon i postojili neka ranija sorta i bolja da se gaji kod nas od tih ranih sorti?
 
Voleo bih ako bi mi neko naveo neku još sortu koja je ranija od kameleona a da je dobra i isplativa,tjst da je tržište hoće prevashodno maloprodaja.?
 
Pozdrav ! Zanima me da li ste sadili papriku Mišina i kakva su vam iskustva uspoređujući sa Slonovim uvom, Amforom i Ljubovim dlanom.........Hvala Vam
 
Ima li neko iskustva sa palanackim cudom?

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Nazad
Vrh