Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
Da li je bolje rasadjivati zajedno po 2 paprike u redu ili po jednu????????????????????????
 
nikola i milos bota ako moz neko od vas da opise postupak kako vrsim potapanje semena u 2% raor kausticne sode.prosle god sam mesao seme u mankogal pa sam ga izgoreo...tako da imam losa iskustva...
 
Postupak je sledeci,rastopi se supena kasika sode na 2 l vode,potopi se seme paprike u rastvor,drzi se i rastvoru 15 minuta,potom se izvadi iz rastvora u neku tkaninu,carapu staru ili slicno,ispira se se pod mlazom vode,u trajanju od 15 minuta.

Послато са SM-J610FN уз помоћ Тапатока
 
Postupak je sledeci,rastopi se supena kasika sode na 2 l vode,potopi se seme paprike u rastvor,drzi se i rastvoru 15 minuta,potom se izvadi iz rastvora u neku tkaninu,carapu staru ili slicno,ispira se se pod mlazom vode,u trajanju od 15 minuta.

Послато са SM-J610FN уз помоћ Тапатока

Ide tacno 2% kausticne sode odnosno 20g na 1 litar vode
Seme se drzi 10-12 minuta u rastvoru sode zatim se prebaci u posudu sa cistom vodom na par minuta zatim se potopi u rastvor Seedboster ili Slavol S jos 15 minuta zatim se seme raširi na peskir ili krpu i sutra je spremno za sadnju.
Na slikama mozete videti kako ja to radim.
Dosta ljudi koji kupuju seme od mene trazi da im ja odradim pranje
Ne perite seme u Mankogalu i preparatima koji nisu namenjeni za to.
Inace sam do sada prodao oko 70kg Ajvaruse
10kg babure 8kg Paradajz paprike Majkovacke i domace i jos desetak kg ostalih semena
Ko zeli da poruci imam jos uvek semena
Rasada imam oko milion tako da slobodno me kontaktirajte
2d0gbpz.jpg

nco3uu.jpg
 
Seme se ispira,pod mlazom vode,dodatni tretmani semena tipa slavol,bio gnezdo,nisu potrebni kod kvalitetnog semena,dobre klijavosti,bilo bi lepo da vidimo te objekte u kojima ce biti milion rasada paprike.

Послато са SM-J610FN уз помоћ Тапатока
 
hvala drugariii

- - - - - - - - - -

zvao sam prof dusana stevanovica ovog sto je napravio dukat papriku i pitao sam ga par stvari u vezi proizvodnje na otvorenom polju. predlozio mi je kao manje rizicnu varijantu za dezinfekciju semena da umesto u kausticnu sodu izmesam seme u mankogal.ja ga poslusao s tim da sam ja prethodno natopio seme 24sata u vodi da nabubri i brze nikne jer sam kasnio sa setvom zbog loseg vremena.trebalo je da promesam seme i visak mankogala prosejem...ali poprilicno vlazno i mokro seme je upilo mankogal pa nije imalo sta da sejem...20 dana se mucilo sa nicanjem, bilo hladno vreme ja mislio mora tako ali kad sam poceo da ceprkam po kontejnerima vido sam da klica krene i gori je mankogal a seme je bilo puno mankogala. i tako ja sjebem preko 400kontejnera od 160 rupa
Kako si mjesao u mankogal i izgorio sjeme??

- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

laco pa zar ti vec kreces sa setvom.nije li rano.,kog datuma ces ti to da iznosis na polje...
Ide tacno 2% kausticne sode odnosno 20g na 1 litar vode
Seme se drzi 10-12 minuta u rastvoru sode zatim se prebaci u posudu sa cistom vodom na par minuta zatim se potopi u rastvor Seedboster ili Slavol S jos 15 minuta zatim se seme raširi na peskir ili krpu i sutra je spremno za sadnju.
Na slikama mozete videti kako ja to radim.
Dosta ljudi koji kupuju seme od mene trazi da im ja odradim pranje
Ne perite seme u Mankogalu i preparatima koji nisu namenjeni za to.
Inace sam do sada prodao oko 70kg Ajvaruse
10kg babure 8kg Paradajz paprike Majkovacke i domace i jos desetak kg ostalih semena
Ko zeli da poruci imam jos uvek semena
Rasada imam oko milion tako da slobodno me kontaktirajte
2d0gbpz.jpg

nco3uu.jpg
 
Profesore stavim seme u sejac i posejem kao zito u maju platim zene da pocupaju rasad i spakuju rasad i uzmem lovu.
Salim se naravno
Sejem i posejao sam odavno rasad paprike i paradajza koji mi je narucen za Pocetak aprila a svaki dan sejem za drugu polovinu aprila.
Cupani i kontejnerski rasad za maj cu sejati oko 15 a rasad za kraj maja, Pocetak juna cu sejati krajem marta pocetkom aprila.
Potgraund H+Osmocote start +Bat Guano zalivanje sa Privikur Energy i Seedboster posle Alga grow
2ai4q6d.jpg
 
Za milion rasada treba preko 1000 metara kvadratnih rasadnik,pa da vidimo malo tu povrsinu pod rasadom,ako ima nekih fotki??

Послато са SM-J610FN уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh