Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
Jasam jutros na 660 l sipo 6 l everesta 3 kg antrakola i oprsko 2 h
 
Prskanje.
74f30cec62b8d2cdeb8946dc32132d81.jpg


Sent from my SM-C5010 using Tapatalk
 
Kod mene u depresijama ili gde se zadrzavala voda pojavila se bakterioza.Juce cuo u St.Pazovi u jednom preduzecu 10jutara im obolelo paprike
Kod mene ista situacija sa bakteriozom vec danima nemogu da udjem traktorom ujutru kisa pa opet popodne kisa i tako evo vec nedelju dana. I to ne mala količina vec toliko pada da sve pliva. Danas lepo uzeo rucnu prskalicu i bos polako. Zavrsih 80ari.

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока
 
Зна ли неко шта је ово? Има ситних глиста (црва) на корену, не знам да ли је то узрок или се само хране остацима? Опрскана је пре пар дана акробат+сигнум.
7469a7bec1d1cff1bcdb827bcca9cfba.jpg
5a4508a4876324eaf22c63e1387466e6.jpg


Послато са HTC 10 уз помоћ Тапатока
 
To isto mene muči već treću godinu a mogu biti samo dvije stvari, žičnjak i druge štetočine u zemljištu ili Fitoftora korijena. Ja još nisam siguran šta je, žičnjaka sam nalazio dosta ali sam od sadnje 4 puta pustao kroz sistem preparate Konzul i Pinto i opet ima toga, doduše manje nego zadnje dvije godine.
 
Жичњака нисам налазио, имао сам ровце које сам средио галатионом. опрскана је на почетку вегетације алијансом (ридомил) два пута, али сам други пут промашио дозу и ставио много мање, па није била добро заштићена. ово се пуно јавља када падне пуно кише, а и не личи ми на нешто што је инсект изгризао, пре ће бити да је фитофтора. мораћу да испрскам поново кроз седам дана.

послато са htc 10 уз помоћ тапатока
 
Зна ли неко шта је ово? Има ситних глиста (црва) на корену, не знам да ли је то узрок или се само хране остацима? Опрскана је пре пар дана акробат+сигнум.
7469a7bec1d1cff1bcdb827bcca9cfba.jpg
5a4508a4876324eaf22c63e1387466e6.jpg


Послато са HTC 10 уз помоћ Тапатока

Pusti Privikur Energy ili Balb ili Proplant da spases sto se spasti moze a zaliv posle toga pusti Galafungin
 
Kod mene juče i preključe palo oko 30 strukova, paprika u plasteniku u berbi, ipak ja mislim da je ovo fitoftora nemogu da vjerujem da je žičnjak pored 4 pustanja kroz sistem pinto i konzul.

- - - - - - - - - -

Laca jel nije bolje pustiti fungicid Leonida Metalaksil M 200gr/l
 
pusti privikur energy ili balb ili proplant da spases sto se spasti moze a zaliv posle toga pusti galafungin
хвала, имаћу у виду за следећу сезону. ово је мања површина за личне потребе, не бих је тровао сада кад је већ заметнула плодове, шта остане...
данас је био потоп, може се очекивати да ситуација буде још гора. у селу је многима све пропало, нису на време прскали или су користили контактне фунгициде који уопште нису деловали на корен.

послато са htc 10 уз помоћ тапатока
 
хвала, имаћу у виду за следећу сезону. ово је мања површина за личне потребе, не бих је тровао сада кад је већ заметнула плодове, шта остане...
данас је био потоп, може се очекивати да ситуација буде још гора. у селу је многима све пропало, нису на време прскали или су користили контактне фунгициде који уопште нису деловали на корен.

послато са htc 10 уз помоћ тапатока

Pusti slobodno imas ti jos do branja a karenca je 7 dana.
 
Hoce li smetati nagrtanje posto vidim da imas kpk pa prepostavljam da ce i on biti djelomicno ogrnit zemljom.
 
Hvala hitmanle.
Ja sam se bojao zatrpavati crijevo al kad vidim sta ti radis onda nema problema.
Govorili su mi da nece biti pritisak jer ce ga zemlja stisnuti.
Nije li malo nezgodno ici frezom izmedu vjerovatno si je suzio jer di uhvati kpk mora ga ostetiti.
Paprika ti je u lijepoj formi ovako sa slike.
 
Nazad
Vrh