Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
Moze li mi reci neko kakvo je ovo oboljenje ili sta vec na paprici,inace radi se o uzgoju paprike u plasteniku ali kako mi je prva godina jos ucimo sta i kako ide.I kako rijesiti ovaj problem postoji li neko sredstvo.....
image.jpg
[/URL][/IMG]
Pozdrav.Nemam ni ja previše iskustva sa paprikom.Prvo mislim da joj je malo hladno,pokrivaj agrotekstilom,može i danju da se zagrije zemlja,smanji zaljevanje,listi su žuti kao da fali gvožđa.kod velikog nedostatka gvožđa prvo listi između žila poblijede i može da se desi da se taj dio počne sušiti,tako je na paradajzu.Mislim da nije bolest,nije kao plamenjača niti pepelnica niti botritis.Vidi da li na pozadini lista ima bijela pljesan.Ja bih za svaki slučaj nešto protiv bolesti jer je biljka oslabljena,nešto kombiniraj plamenjača i botritis.Zatim bi folijarno mikroelemete i malo bi zalijao azotom da pokrene lisnu masu.Ja sam nabrojao par stvari koje ne moraju biti točne,ti najbolje znaš kako je na stvari.Ne zalijevati hladnom vodom,ako se zemlja rashladi ispod 15 stupnja,korjen ne radi nego "spava" i čeka toplije vreme.
@kikoporto,pogledaj na internetu kako izgleda plamenjača mada mislim da kod tebe to nije.svejedno bi bilo dobro tretirati protiv bolesti,ne može da šteti jer imaš oštečene liste i tu bi moglo da nešto "nastane",nemojte koristiti bakar.Mislim da ti je možda paprika bila malo mokra ili previše vlage u zemlji jer ti višak "nešto" biljka gura na vanjski rub lista,ti najbolje znaš kakvo je stanje kod tebe.To mi se zna desiti na salati kada mi bude previše dana mokra pa stari vanjski listi dobe palež.Nadam se da ti se bude netko javio tko je imao iste probleme.LP
 
Ljudi,nista nije lako,ali nije ni sveto pismo! Tunelska paprika je zestok ulog,ali ako opali,prvo branje ti pokrije komplet ulog u sezoni i dalje je sve tvoje. Nikada nisam,niti bi sejao baburu,a da je ne pokrivam


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kada pogledam sada unazad vreme kakvo je bilo i koliko puta smo bili na ivici da puknemo zbog mraza mogu reci samo jedno............. sreca prati hrabre.
Ispada da sve stavljamo na kocku, a moze za jednu noc da nestane.
E sad kada se vidi ovako nesto, ove biljke kao iz knjige sta reci.........svaka cast i kapa dole.
 
Jesteli nekada videli ovakvi gamad? Dugacka je oko 5-6 milimetara i tamnija je od tripsa. Za sad sam nasao na 2-3 biljke. Grupise se na par mesta po biljci i ima ih bas dosta.
6c5ed009992e5539de06b79db81c9112.jpg
09093dc35f3ff1f208ba1a666f94fcff.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jesteli nekada videli ovakvi gamad? Dugacka je oko 5-6 milimetara i tamnija je od tripsa. Za sad sam nasao na 2-3 biljke. Grupise se na par mesta po biljci i ima ih bas dosta.
6c5ed009992e5539de06b79db81c9112.jpg
09093dc35f3ff1f208ba1a666f94fcff.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
Jel si prskao necim kako je posadjena? Nisam imao prilike da vidim ovako nesto.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Radio sam kroz sistem pre neki dan aktaru. Pre 10 dana dikarzol za trips. Treba da skinem zaperke od nedelje i da odradim komplet zastitu,al evo nadjoh ovo


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ljudi,nista nije lako,ali nije ni sveto pismo! Tunelska paprika je zestok ulog,ali ako opali,prvo branje ti pokrije komplet ulog u sezoni i dalje je sve tvoje. Nikada nisam,niti bi sejao baburu,a da je ne pokrivam


Sent from my iPhone using Tapatalk

I ja sam tako mislio do prošle godine da se nama koji radimo papriku bez folija na otvorenom ne isplati babura prosla godina me je razuverila.Ove godine povećavamo povrsinu babure domace sorte krivopetlje.
 
Radio sam kroz sistem pre neki dan aktaru. Pre 10 dana dikarzol za trips. Treba da skinem zaperke od nedelje i da odradim komplet zastitu,al evo nadjoh ovo


Sent from my iPhone using Tapatalk
Za sve insekte je dobar Nadzor, nzm dal si koristio, ja sam pustao Talstar kroz sistem. Bas gledam bolesti paprike i insekte koje napadaju nema ovako nesto slicno

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Ove godine je najezea zicara i imao sam problema gde nisam stavljao Force u rupe. Njega sam radio u lubenicama i dinjama,a u paprici ne. Do sad sam dva puta pustao kroz sistem pinto i prestiz da pobijem gamad. Pakao koliko ih ima. Mislim da pinto,fobos ili talstar(ista aktivna materija) ne mogu nista tolikoj populaciji zicara. Na kraju prestiz +aktara i nisam ga bise vidjao. Eh da je Lindana...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh