Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
Obzirom da sam jagodu prodavao po 80 jedva a papriku na malo 70-80 a na veliko 60-65 racunica je jasna. Necu ni da zalazim u obim posla oko proizvodnje jagode i paprike, ko ima jagode zna kako je. Sledece godine cu malo prosiriti i povrsinu a i sorte.
 
Papriku, a zivice jagoda iz maticnog zasada koji su negovani i uzgajani bas zbog zivica nece niko ni da pita da kupi koliko je ova godina bila losa za jagode. Zato cu ih povaditi polovinom novembra i idu u hladnjak na -2, za rasadjivanje sledece godine krajem leta a rod prvi naredne godine, do tada ce cena jagode na trzistu da se stabilizuje. Sto se paprike tice posadio sam nekih 8500 strukova i to slonovo uvo od superiora. Do sada sam ubrao preko 2000 kg a ima je jos prilicno, videcemo kako ce da bude do kraja. To mi je vise bila experimentalna sadnja obzirom da sam prvi put radio papriku za prodaju. Nije neka povrsina i nesto veliko u pitanju opet da bude 4-4,5 tona po 65-70 dinara meni extra vrsi posao, neko radi celu godinu za te pare. Drugo imacu i jedno 200 tegli ajvara za prodaju po 350 dinara opet i to je jos nekih 600€, ne moze da se zivi od toga ali opet malo popravi kucni budzet. Sledece godine bih posadio na nekih 30-tak ari s tim da bih pola radio ajvarusu a ostatak dukat i baburu.
 
Samo ti racunaj na glas Nikola, pa ces I papriku drzati u hladnjaku dok se ne stabilizuje trziste. Tako su se sa jagodom gadjali ciframa, a sada svi kukaju.
 
Bere li neko ajvarusu, koja je cena na veliko? Nije valjda sezona privedena kraju.
 
U Krusevcu juce paprika bila 60 dinara ekstra kvalitetna crvena,dok je zelena 40 i to jedva a sarena 50,sarena najbolje ide i najvise se trazi.
 
I mene zanima da li neko ima paprike za ajvar, prve klase, na prodaju okolina Sabac, Ruma, Mitrovica. Pottrebno oko 300 do 500 kilograma za sopstvene potrebe.
 
Nazad
Vrh