Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
Da li je neko sejao Beladonu ovu godine? Meni je neravnomerno nicala,a imao sam i razmak u nicanju i po dve nedelje.
 
Evo je belo uvo. Kasnim mozda jednu nedelju ali to je sad.
14d51bf3dbc112a8686d411d43d2cd93.jpg


Sent from my SM-C5010 using Tapatalk
 
... kada pocne branje mozes prskati sa korom od narandze
Oljustis 2 kg narandze i koru izblendiras i jednu celu narandzu u tu kasu spas litru vode i ostavis sat vremena posle toga dva puta procedis kroz deciju pelenu i spas u 100 litara vode
Ubija sve bube i deluje kao repelent a isti dan mozes da beres nije stetno garantovano ubija sve bube.


Da li možda kora od narandže deluje kao insekticid i zato što je i sama puna otrova?

images
 
Znači rastojanje između biljci u jedan red je 40cm. Dvoumim se dali ići 6 ili 8 reda, al mislim da je prednost više redova to što se biljci štite jedne druge od sunca, kad su bliže redova. Gustina bih kompenzirao sa ređe sadnju u samom redu.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Ja sam nekad radio 4 biljke na 1m2 a ove godine radim 3,2 nesmijem gišće hoće nekad da se osili biljka pa bude slabiji rod a biljke prebujne a tako prebujne biljke teško je odbraniti od insekata.
 
Organski insekticid od kore narandze

Da li možda kora od narandže deluje kao insekticid i zato što je i sama puna otrova?

images
Kora od narandze je nejestivi deo i svakako nije za ljudsku upotrebu kao sto nije ni kora od lubenice, banane itd ta kora sluzi kao zastitna opna jestivog dela.
Ulja i kiseline koje kora sadrži ubijaju insekte odnosno rastvaraju oklop od insekata a miris deluje kao repelent.
U vecini sokova koje pijemo koncert od narandze koji se koristi za sok dobija se od samlevenih celih narandzi sa sve korom. Bravo sokovi su vam najbolji primer ako ste se ikada pitali zasto vam Bravo sok od narandze deluje kao da ima ulja u sebi e to je od te narandzine kore.
 
Nazad
Vrh