Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
Ja prosle godine najebah sa tom gljivicom ne znam kako se zvase...ime da joj ne spomenem...primilo se lepo sve...olistalo i samo pocese da se preturaju...ja zena i radnik rucnim prskalicama smo prskali preko 30000 struka paprike i to funomil+ jos dve stvari ne secam se koje, ciljajuci mesto gde biljka napusta zemlju i zadrzis malo prskalicu da voda sklizne niz stablo i nakvasi mesto oko nje...posle toga je stalo...ali je steta bila ogromna...ko zna koliko sam hiljada morao da presadim. A da ne pricam o steti jer ta biljka nije mogla da da rod isto posto je rasadjena skoro 20-30 dana kasnije...ma propast...zato mene mnogo strah sada od toga...zato sam rasad pre rasadjivanja zalio balbom, pa onda i kvadrisom oprskao taj prizemni deo. Zato sam odmah po rasadjivanju pustio galofungin T, zato bih pustio i funomil kroz sistem...

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Ja prosle godine najebah sa tom gljivicom ne znam kako se zvase...ime da joj ne spomenem...primilo se lepo sve...olistalo i samo pocese da se preturaju...ja zena i radnik rucnim prskalicama smo prskali preko 30000 struka paprike i to funomil+ jos dve stvari ne secam se koje, ciljajuci mesto gde biljka napusta zemlju i zadrzis malo prskalicu da voda sklizne niz stablo i nakvasi mesto oko nje...posle toga je stalo...ali je steta bila ogromna...ko zna koliko sam hiljada morao da presadim. A da ne pricam o steti jer ta biljka nije mogla da da rod isto posto je rasadjena skoro 20-30 dana kasnije...ma propast...zato mene mnogo strah sada od toga...zato sam rasad pre rasadjivanja zalio balbom, pa onda i kvadrisom oprskao taj prizemni deo. Zato sam odmah po rasadjivanju pustio galofungin T, zato bih pustio i funomil kroz sistem...

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
Zato ja rasad zalivam Fuzijom i pre rasadjivanja i nemam problema...

Sent from my SM-T110 using Tapatalk
 
Danas sam mislio da radim prvu zastitu ajvaruse.
Sta mi preporucujete od fungicida ? Da li da ubacim i neki insekticid i prihranu ?

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
 
Babura tunel.Eto branja za par dana :)
fec02480969923e91924625e6129f90f.jpg
83bcf60583f9d684c57edd741ffaa338.jpg
8afb6493fcc36262789a1de7c2df682e.jpg
b4229115935b882704957ed5b8a15b33.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako nekome treba kontejnerski rasad ajvaruse neka se javi imam preko par 1000 komada viska...prodajem povoljno, da ne propadne... ;)

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Slazem se. Ovde je izrazeniji uticaj grinje od bakterioze. Od bakterioze list prvo dobije ove pege, pozuti i na kraju otpada kao sa drveca u jesen. Od grinje se list "nabora" i krivi

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
U ovako ranoj fazi, mlada i zarazena biljka tesko se leci a nedostatke je gotovo nemoguce otkloniti kao i ocekivan prinos...

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Na rasadjivanje mislis? Pa mogla je da be bude tretirana pod uslovom da je neposredno pre rasadjivanja odradjena kompletna zastita u rasadu.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh