Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
Pocela zurka isto ko i sa malinom :D
Nego, sta se desava sa 2. i 3. klasom?? Cujem da se i tu nesto koci sa otkupom

Послато са U8815 користећи Тапаток 2

Kanda prebukirano. Problemi sa prvom klasom,niko nece,ili samo prave takvu "situlaciju". od cetri otkupna mesta,u proseku radi samo jedno dnevno,male kolicine idu, darkom i zute dunje prestali otkup,rade femka i pavle svaki drugi treci dan po jedan sleper.A druga i treca klasa ide vecinom u hladnjacu za femku i mims,ali i to svaki drugi treci dan. Od kada pamtim tako sr_nje nije bilo sa otkupom.Pocelo nesto kao miks(prva i druga klasa zajedno)po 32 din,ali to kilavo. Jedino neznam kako radi cuni,a cujem da i on nesto kao radi (ne saradjujem sa njim)
 
Pederska posla. Tako nam i treba kad ne znamo da se ujedinimo. Ovce su uvek bile za sisenje.
Ja mislio da berem za vikend, ali cu verovatno odloziti dok se stvari ne srede. Sonja me zvala za ponedeljak i od tada nista. Gde bi mogla da se ugura 2. i 3. klasa za vikend? Ako bi to uspeo mozda bi brao. Prvu bi nekako resio po komsiluku

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Pederska posla. Tako nam i treba kad ne znamo da se ujedinimo. Ovce su uvek bile za sisenje.
Ja mislio da berem za vikend, ali cu verovatno odloziti dok se stvari ne srede. Sonja me zvala za ponedeljak i od tada nista. Gde bi mogla da se ugura 2. i 3. klasa za vikend? Ako bi to uspeo mozda bi brao. Prvu bi nekako resio po komsiluku

Послато са U8815 користећи Тапаток 2


O kakvim klasama vi govorite toga kod nas nema. Ja radim papriku za otkup odnosno za preradu i cjena je 2 kune nešto malo manje od 30 eurocenti. Ali to je cjena za papriku bila ona prve ili pete klase svejedno je. Ako se uzme da tu ima i oštećene, izgorene sitne da ju sam nebi uzeo ja sam zadovoljan.
 
Trenutno bi mi sa tom cenom bili prezadovoljni.
Ovako... pod prvom klasom se kod nas podrazumeva krupna, ravna paprika. Sve ostalo je do sada bila 2. klasa, znaci sitnija, nepravilnog oblika, eventualno sa ostecenjima (e sad svaki otkupljivac je ta ostecenja nekako definisao, da se ne bi uvaljivalo nekakvo smece). Ove godine je uvedena i 3. klasa, tj ona paprika koja je izgorela od sunca. Nisam video kako ta paprika izgleda na otkupu, Misker ce znati bolje da vam kaze.
Znaci, mi papriku oberemo a zatim klasiramo i pakujemo i nosimo na otkup.
Da dodam samo i to da prva klasa ide kao konzumna, bilo nakupcima, bilo otkupljivacima, a ostalo ide u industriju. Mada je prosle godine bilo dosta slucajeva da je druga klasa prepakivana i isla za izvoz, jer se tamo i trazi sitnija paprika

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Svaki dan, ceo dan. :)
058fc9533768569ccb1d6285a90372c0.jpg


Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Drugari,

imam sovice unutar paprike sa MNOGO položenih jaja u samoj paprici. Uvek je jedna gusenica u paprici i PUNO jajašca. Tretirao sam CORAGEN-om ali su gusenice i dalje prisutne. U pitanju je plastenik sa sortom babure Bobita.

Unapred hvala drugari :wave:
 
Kako mislis "u paprici"? Ako se gusenica ubusila u plod, kraj price. Koragenom treba prskati pre nego sto larve pocnu da se pile iz jaja

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Da, mislim da se ubušila. Ovi preparati koji imaju digestivno delovanje trebalo bi i te unutar paprike da ubiju ali ovde se to ne dešava?!
 
Kad se ubusi nema vise pomoci, veruj mi. Samo preventiva. Znaci koragen i avaunt cim primetis polaganje jaja.
I to sto ti vidis unutar ploda, nisu jaja, vec izmet gusenice

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Svaka cast za papriku. Koja je ovo sorta?

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Nazad
Vrh