Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
sutra i prekosutra cu da berem pa zavisi kad stignem da izklasiram sve ali planiram negde sreda ili cetvrtak da nosim ponovo zeleno u krstur. ali ako mi krene otkup zelene u djurdjevo onda cu tamo da nosim i to i crvenu posto mi je lakse traktorom tamo da odem pa da odnesem sve. a u krstur sam isao veliki kombi plus velika prikolica. i to jedva nasao coveka da mi uzme zelenu. nadam se da ce sledece nedelje normalnije da ide otkup zelene paprike nego ovog vikenda
 
Pa da sam znao da si to ti,mogli smo da stanemo na pivce neko,drugi put se javi da dolazis, ili da si rekao pa da ti sredim preko veze kod igora :)

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk

Ako budu otkupljivali sledeće nedelje mogao bi napraviti još jedno branje zelene i crvene pa se javljam

- - - - - - - - - -

sutra i prekosutra cu da berem pa zavisi kad stignem da izklasiram sve ali planiram negde sreda ili cetvrtak da nosim ponovo zeleno u krstur. ali ako mi krene otkup zelene u djurdjevo onda cu tamo da nosim i to i crvenu posto mi je lakse traktorom tamo da odem pa da odnesem sve. a u krstur sam isao veliki kombi plus velika prikolica. i to jedva nasao coveka da mi uzme zelenu. nadam se da ce sledece nedelje normalnije da ide otkup zelene paprike nego ovog vikenda




Zbog takvi stvari sam kupio kamijončić 2-2,5 t sam polako
 
To iz iskustva je najnezahvalnije za prevoz naci. Kada imas 5+t onda ides na mali kamion, kada imas 12-15t onda na troosovinca, kada si 20+ na sleper, a to tona-dve si u problemu.
 
Ima li ko informacija za ove nedelje kako ide otkup zelene satirane i crvene? Ko uzima i po kojoj ceni? Dusica mi je javila za sutra da ce uzeti drugu klasu ali ja ne stignem da izklasiram sve jel sutra zavrsavam branje
 
Planiram sl godine da posadim papriku na jutro ipo zemlje. Bio je parlog 20 i kusur godina, bager sve pocistio, zile povadio, uzorano tokom leta, 3 puta tanjirano velikom tanjiracom 3.5t. 1 totalisano. imam potok kroz plac, na 2 m dubine nazire se voda. Po katastru parcela se vodi kao njiva 3 klase i livada 4 klase.

Sta mi predlazete da ispostujem od agrotehnickih mera, hteo bih sve da sredim do setve kako bog zapoveda
 
Da posejes psenicu pa one tamo godine papriku. Sa korovima ces nastradati, i da se malo "uradi" zemlja.
 
50t stanjaka po mogucstvu pregorelog... sitnog peska da se dobro zaore,uradis analizu zemljista i naoruzas se strpljenjem posto borba sa korovima ti tek sledi...
 
Odradi na foliju i neboj se korova,ja bacam ovčiji đubar i nema šta neniče od korova posle njega i zborim se sa korovom.Radio sam direknu setvu po menije bolje ali zbog korova nesmem više puno para onesu radnici dok se očisti njiva

- - - - - - - - - -

50t stanjaka po mogucstvu pregorelog... sitnog peska da se dobro zaore,uradis analizu zemljista i naoruzas se strpljenjem posto borba sa korovima ti tek sledi...

Za stajljnak si u pravu bez njega ne vredi raditi a peska ima kod mene i previše
 
Moze li mi neko reci koliko okvirno treba finansija da se paprika izgura do kraja. Jutro ipo zemlje je u pitanju.

Znaci folije, creva za navodnjavanje, djubar, vestak,rasad, mehanizacija, rad.
 
Ima li neko informaciju posto se prodaje ajvarusa ekstra kvaliteta na kvantasu?
 
Nazad
Vrh