Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
Koliko puštate AN-a kroz kap po kap po zalivanju? Kao da mi je stala paprika sa porastom a i plodovi nisu krupni kao što bi trebalo... Nikada nisam puštao AN kroz kpk

Ja pustam 2 kg na km trake kpk ali to samo ako primetim da zaostaje u porastu ne na svim parcelama i ne svake godine.
Losa stvar je sto azot iz ana sprečava usvajanje Magnezijuma.
Ti si za An zakasnio on se pusta u junu i pocetkom jula da bi Lisna masa bila veca i da plodovi budu veci. Sad azot moze napraviti stetu i odloziti zrenje
 
[FONT=&quot]Dani krsturske paprike 25 avgust

Početak manifestacije zakazan je za subotu u 10:00 časova kada će biti održano takmičenje u kuvanju ajvara. Tokom celog dana pripremaće se tradicionalna jela koje će posetioci moći da degustiraju, a Konjički klub “Rusin” prirediće defile paradnih zaprega. Na manifestaciji će biti izabran najbolji ajvar, najteža paprika, kao i najlepši štand.
[/FONT]

[FONT=&quot]Organizatori su mislili i na najmlađe posetioce za koje će biti organizovan maskenbal i biće dodeljena nagrada za najlepšu masku, posle čega će posetioci moći da uživaju u nastupima Picikato benda i Garavog sokaka.[/FONT]
[FONT=&quot]Manifestacija se nastavlja u nedelju od 10:00 časova kada će biti organizovana vožnja kočijama Konjičkog kluba “Rusin” i obilazak sela.[/FONT]
[h=2]Program manifestacije[/h][FONT=&quot]Subota, 25. avgust[/FONT]
[FONT=&quot]10:00 – Takmičenje u kuvanju ajvara
14:00 – Skup otkupljivača i proizvođača paprike
15:00 – 17:30 – Izlazak na teren, obilazak više parcela pod paprikom
14:00 – 22:00 – Izložba paprike i drugih povrtarskih proizvoda, proizvoda domaće radinosti, starih zanata i suvenira
14:00 – Priprema tradicionalnih jela i degustacija specijaliteta od paprike i ručak
17:00 – Defile paradnih zaprega Konjičkog kluba “Rusin” i gostiju
17:30 – Svečano otvaranje manifestacije i kulturno-umetnički program
18:30 – Dečji maskenbal i dodela nagrada za najlepšu masku, najtežu papriku, najlepši štand i najbolji ajvar
19:00 – 02:00 – Muzički program i zabava
21:00 – Koncert grupe “Garavi sokak”
[/FONT]

Dobrodosli su svi.
 
Pocinje
c71ace707ea8a446924438d79b4ad063.jpg


Sent from my SM-C5010 using Tapatalk
 
2pynzh2.jpg

2vb8oe9.jpg

mr6xjb.jpg

2rco4di.jpg

k9z9ra.jpg

ie1ny1.jpg

2v8o2dv.jpg

2mecuf.jpg

Moja paprika prvo branje atar Zovik 740 kg prodato u Sabac po 75 dinara, najvažnije da smo progazili puteve za branje posto je bila sklopila.
Odvojeno oko 100kg semenske paprike
Prve kolicine semena ce biti dostupne za desetak dana
Potražnja za semenom je nenormalna jer je 95% paprike zarazeno i neupotrebljivo za seme, instituti takodje imaju veliki problem sa semenskim parcelama.
Nadam se da ce cena biti stabilna i nece padati ispod 50 euro centi
 
[/QUOTE] Moja paprika prvo branje atar Zovik 740 kg prodato u Sabac po 75 dinara, najvažnije da smo pro
Odvojeno oko 100kg semenske paprike
Prve kolicine semena ce biti dostupne za desetak dana
Potražnja za semenom je nenormalna jer je 95% paprike zarazeno i neupotrebljivo za seme, instituti takodje imaju veliki problem sa semenskim parcelama.
Nadam se da ce cena biti stabilna i nece padati ispod 50 euro centi[/QUOTE]


Oooopaaa bracooo!!!!!!
Nakon dugo vremena dođem na Poljoinfo i vidim da je forumaš @laca u invaziji na Poljoinfo kao što je to pokušavao na hrvatskom Poljoprivrednom forumu, i cilj mu je opet isti - naći idiote koji će skupo platiti njegovo sjeme paprike, nekoliko puta skuplje nego je cijena sjemena renomiranih sjemenarskih kuća jer je njegovo najbolje, njegovi plodovi su najbolji i sjemenarske kuće koje u desetogodišnjoj selekciji prema strogo zadanim parametrima usavršavaju sortu ili hibrid prije nego dobiju dozvolu izbaciti je na tržište mu nisu niti do koljena. Oni pojma nemaju ali on ima, pa je tako u sjemenu koje je meni poslao probno prije dvije godine od pedesetak biljaka bilo i srcolikih plodova i trougaonih i plosnatih, a bila je jedna i u tipu Belog uha - svjetlozelena, a i slična oblikom.
Toliko o njegovoj "dugogodišnjoj selekciji i dobivanju najbolje paprike", kako on naglašava na mome domicilnom Poljoprivrednom forumu, na kojem sam mu pokušala objasniti na koji način se selekcioniraju sorte, točan način i postupak - neke temelje za to imam obzirom da mi je jedan od predmeta u srednjoj školi bio "Oplemenjivanje bilja sa sjemenarstvom".


Umjesto jednog "hvala" čovjek se raspisao o tome da se njegova paprika već sadi naveliko van granica Srbije (ne sjećam se točno je li spominjao desetke hektara u Makedoniji ili Rumunjskoj), i u Hrvatskoj, a da će za godinu ili dvije registrirati svoju papriku kao sortu.


Obzirom da znam postupak registracije nove sorte - informacije o tome može svatko tko ne zna naći na internetu - jasno je da priča nebuloze, zapravo laži.
http://www.poljoprivredni-forum.com/showpost.php?p=1262670&postcount=6021

Te su laži uredno pohranjene na Poljoprivrednom forumu na temi "Paprika", negov upis u kojem govori o tome.




Slike slične ovima ovdje postavlja i tamo, misleći da smo svi idioti, i da pojma nemamo o ničemu u vezi sa paprikom.
Idioti su i renomirani sjemenari, i domaći i strani, jer po njemu njihovo sjeme ne klija, njihovi plodovi ne valjaju, njihove sorte i hibridi ne rađaju.

Neću duljiti, uglavnom, @laca je na Poljoprivredni forum došao samo sa ciljem da proda svoje sjeme višestruko skuplje nego su redovne cijene registriranih sorata sjemenarskih kuća, a detalj koji je mene zaintegrirao, a koji je on sam iznio u nekim svojim upisima je da on radi i ajvar za prodaju, pa se nameće zaključak sam po sebi - obzirom da mu kvaliteta koju on navodi da ima nije u reali takva - reakcije onih kojima je prodao sjeme se mogu vidjeti - da se čovjek dosjetio kako ostvariti dodatnu izvanrednu zadadu - sjeme koje se inače baca prilikom čišćenja plodova pokušava unovčiti, i to veoma dobro.
Poduzetan je, sada je sa istim ciljem došao i ovdje, ali vjerodostojan nije.

Toliko od mene, sve ostalo što nekoga zanima prije nego se odluči izdvojiti peterostruko više novaca za sjeme kućne proizvodnje u odnosu na cijenu relevantnih sjemenarskih kuća za sljedeću sezonu, može naći na http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=17149 u upisima zadnje dvije godine.
 
Poslednja izmena:
Laca nije savladao osnove genetike,bez priznanja republicke sortne komisije,njegovo seme je samo seme vadjeno u kucnoj radinosti,nista vise,svaki ozbiljan paprikar to zna.

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
povrčarka je napisao(la):
...
Neću duljiti, uglavnom, @laca je na Poljoprivredni forum došao samo sa ciljem da proda svoje sjeme višestruko skuplje nego su redovne cijene registriranih sorata sjemenarskih kuća, a detalj koji je mene zaintegrirao, a koji je on sam iznio u nekim svojim upisima je da on radi i ajvar za prodaju, pa se nameće zaključak sam po sebi - obzirom da mu kvaliteta koju on navodi da ima nije u reali takva - reakcije onih kojima je prodao sjeme se mogu vidjeti - da se čovjek dosjetio kako ostvariti dodatnu izvanrednu zadadu - sjeme koje se inače baca prilikom čišćenja plodova pokušava unovčiti, i to veoma dobro.
Poduzetan je, sada je sa istim ciljem došao i ovdje, ali vjerodostojan nije.

Toliko od mene, sve ostalo što nekoga zanima prije nego se odluči izdvojiti peterostruko više novaca za sjeme kućne proizvodnje u odnosu na cijenu relevantnih sjemenarskih kuća za sljedeću sezonu, može naći na http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=17149 u upisima zadnje dvije godine/QUOTE]

Laca nije savladao osnove genetike,....

ali je savladao osnove marketinga
 
Poslednja izmena:
Koja je cena crvene paprike u vssem kraju na veliko??

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
25q6veg.jpg

2u6l6ah.jpg

29lkyrp.jpg

2euqy61.jpg

4j9xfa.jpg

25q6veg.jpg

ixe4vt.jpg

vdonyu.jpg

Pozdrav kolege kako napreduje branje paprike.
Namerno nisam hteo da komentarisem gluposti i lazi u zadnjih par postova jer su zasnovani na lazi, zavisti i onoj narodnoj da komisiji crkne krava iako nemaju nista od toga io sam na odmoru sa porodicom i bas su me nasmejali.
Idemo redom povrcarka je neko ko nije probao moje seme pa stoga nije relevantna da bilo sta komentarise.Sto se ajvara tice ajvar pravim isključivo od semenske paprike sto se mene tice mogu slikati svaku turu pecene paprike za ajvar gde se vidi od cega se pravi i da nema paprike lakse od 250g a koji je njen motiv da pise ovakve gluposti procenite sami.
Vec sam objasnio kako semenske kuce ostavljaju seme, forsiraju kalijum i vade seme iz svake, ono što je malo bolje ide za izvoz a vi kupite otpad, zato im klijavost i jeste 60-70% a nekada i manje energija klijanja slaba, seme nice i mesec dana posle sejanja zato sto je zapeceno. Ja sam vec objasnio kako ja ostavljam seme a tako bi i u najmanju ruku trebalo da rade semenske kuce. Da rade tako seme bi bilo mnogo skuplje ali bi i kvalitet bio mnogostruko bolji, koliko para toliko muzike.
Profesore pogledajte sta je paprika svaka je 2 do 3 puta krupnija od vase sa slika, oblik i boju necu ni da komentarisem.
Vi ste slikali 5 paprika od 150 g a ja samo danas imam 300 kg semenske paprike gde nema niti jedne lakse od 250g a ima i paprika od 450-500g i od nje se u ponedeljak pravi ajvar, vasa ne pokriva ni dlan moja pokriva i dlan Bobija Marjanovica . Ja cu vam rado pokloniti par hiljada semenki ili 1000 sadnica pa se sami uverite u kvalitet ja vas uveravam da cete drugačije komentarisati. Ja nikada nisam rekao da je vasa ili bilo cija paprika losa vec samo da je moja paprika rodnija, krupnija i daje mnogo veci prinos od svih i za te tvrdnje imam argumente.Nekome je dobra Amfora neko sadi kurtovku itd sve je to ok ali te paprike su sitne i ne daju prinos veci od 20-30 tona kome ovo odgovara ja nemam nista protiv.
Danas sam prodao 3 kg semena u Hr i 2,5 kg u Loznicu po 450eura za kg u nedelju dolaze ljudi iz subotice da uzmu 15 kg semena Do danas imam uplacen avans za 230.000 biljaka moga rasada paprike za 2019 godinu a ostali rasad da i ne pominjem a avgust mesec je,imacu milion biljaka rasada i sve cu lagano prodati ne vidim zasto vam to smeta. Hocete da kazete da svi ti ljudi nemaju pojma da su u zabludi i da ne veruju svojim ocima vec da veruju vama???
Pa jel vi mislite da bi ljudi uzimali toliko seme i Rasad od mene da nije onako kako kazem da jeste. Niko nije lud da 5 godina sadi seme koje ne valja vec ono sto je kvalitetno dobro i provereno a moje seme je bas to "Kvalitetno i provereno" Sto se tice cene semena kao sto rece nas narod "Spram kvaliteta i cena " to sve govori.
Sto se tice znanja da vas podsetim da sam Hemijski tehnolog po struci i da sam bio na praksi na mnogim institutima a moja porodica radi papriku vec 4 generacije .
Tako da znanja bi trebalo da imam u najmanju ruku kao Profesor. Da nije tako ne bih vodio kompletnu zastitu na desetinama hektara.
Danas nabrao 5 tona 4500 kg otislo po 60 dinara 200 kg sitnije po 40 dinara i ostalo 300 kg za seme i ajvar.
Molio bih vas da da vise ne pise te lazi i gluposti niste svesni da meni pravite reklamu a vi ispadate smesni.
Uzdravlje
 
25q6veg.jpg

2u6l6ah.jpg

29lkyrp.jpg

2euqy61.jpg

4j9xfa.jpg

25q6veg.jpg

ixe4vt.jpg

vdonyu.jpg

Pozdrav kolege kako napreduje branje paprike.
Namerno nisam hteo da komentarisem gluposti i lazi u zadnjih par postova jer su zasnovani na lazi, zavisti i onoj narodnoj da komisiji crkne krava iako nemaju nista od toga io sam na odmoru sa porodicom i bas su me nasmejali.
Idemo redom povrcarka je neko ko nije probao moje seme pa stoga nije relevantna da bilo sta komentarise.Sto se ajvara tice ajvar pravim isključivo od semenske paprike sto se mene tice mogu slikati svaku turu pecene paprike za ajvar gde se vidi od cega se pravi i da nema paprike lakse od 250g a koji je njen motiv da pise ovakve gluposti procenite sami.
Vec sam objasnio kako semenske kuce ostavljaju seme, forsiraju kalijum i vade seme iz svake, ono što je malo bolje ide za izvoz a vi kupite otpad, zato im klijavost i jeste 60-70% a nekada i manje energija klijanja slaba, seme nice i mesec dana posle sejanja zato sto je zapeceno. Ja sam vec objasnio kako ja ostavljam seme a tako bi i u najmanju ruku trebalo da rade semenske kuce. Da rade tako seme bi bilo mnogo skuplje ali bi i kvalitet bio mnogostruko bolji, koliko para toliko muzike.
Profesore pogledajte sta je paprika svaka je 2 do 3 puta krupnija od vase sa slika, oblik i boju necu ni da komentarisem.
Vi ste slikali 5 paprika od 150 g a ja samo danas imam 300 kg semenske paprike gde nema niti jedne lakse od 250g a ima i paprika od 450-500g i od nje se u ponedeljak pravi ajvar, vasa ne pokriva ni dlan moja pokriva i dlan Bobija Marjanovica . Ja cu vam rado pokloniti par hiljada semenki ili 1000 sadnica pa se sami uverite u kvalitet ja vas uveravam da cete drugačije komentarisati. Ja nikada nisam rekao da je vasa ili bilo cija paprika losa vec samo da je moja paprika rodnija, krupnija i daje mnogo veci prinos od svih i za te tvrdnje imam argumente.Nekome je dobra Amfora neko sadi kurtovku itd sve je to ok ali te paprike su sitne i ne daju prinos veci od 20-30 tona kome ovo odgovara ja nemam nista protiv.
Danas sam prodao 3 kg semena u Hr i 2,5 kg u Loznicu po 450eura za kg u nedelju dolaze ljudi iz subotice da uzmu 15 kg semena Do danas imam uplacen avans za 230.000 biljaka moga rasada paprike za 2019 godinu a ostali rasad da i ne pominjem a avgust mesec je,imacu milion biljaka rasada i sve cu lagano prodati ne vidim zasto vam to smeta. Hocete da kazete da svi ti ljudi nemaju pojma da su u zabludi i da ne veruju svojim ocima vec da veruju vama???
Pa jel vi mislite da bi ljudi uzimali toliko seme i Rasad od mene da nije onako kako kazem da jeste. Niko nije lud da 5 godina sadi seme koje ne valja vec ono sto je kvalitetno dobro i provereno a moje seme je bas to "Kvalitetno i provereno" Sto se tice cene semena kao sto rece nas narod "Spram kvaliteta i cena " to sve govori.
Sto se tice znanja da vas podsetim da sam Hemijski tehnolog po struci i da sam bio na praksi na mnogim institutima a moja porodica radi papriku vec 4 generacije .
Tako da znanja bi trebalo da imam u najmanju ruku kao Profesor. Da nije tako ne bih vodio kompletnu zastitu na desetinama hektara.
Danas nabrao 5 tona 4500 kg otislo po 60 dinara 200 kg sitnije po 40 dinara i ostalo 300 kg za seme i ajvar.
Molio bih vas da da vise ne pise te lazi i gluposti niste svesni da meni pravite reklamu a vi ispadate smesni.
Uzdravlje
Laca,opusti se,moj dlan i tvoj dlan nisu za poredjenje,ja ti opet kazem,pojma nemas o genetici,celiji,jedru,genima,Rnk,Dnk,nasledjivanji,itd itd,kada vec sve redom kudis,bljujes,ponizavas,red je da te neko postavi na svoje mesto,ti sebe poredis sa selekcionerima koji su zivot posvetili stvaranju sorti,ili hibrida,to su ljudi koji su kada je to bilo za njih studirali,za razliku od tebe,kada vec ponizavas,te tvoje pecaroske price pricas tu gde mozes,mene se okani,ljudi su rekli o tvom semenu sta su imali.

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Jos nesto,ja ovde nisam da reklamiram svoje seme,ovo je forum,izmedju ostalog,ratarski,stocarski,itd,ti si ovde skoro "upao" da "silujes" pricu kako si zeznuo sve selekcionere sveta,i domace redom,nadobudan,izvan svega prost stav,pogresan,treba da znas da su i pre tebe ljudi gajili papriku,i gaje je,dzaba "silujes" pricu .

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Cini mi se da je vecina plodova sa ovih slika nastala slobodnim oprasivanjem sorti Palanacko cudo i Slonovo uvo, koje je cini mi se napravio Dr.Ivo Djinovic., a verovatno ima tu i Ljubovog dlana mozda i Amfore. Zato se na vecini slika vide pljosnati plodovi sa kukicom, trocoskasti plodovi i srcolikasti plodovi. Ukoliko je u pitanju jedna sorta trebalo bi dobiti plodove minimalno istog oblika. Inace paprika vam je lepa, kod mene pola-pola ove godine iako je sistem ostavljanja semena isti biramo najbolje i najzdravije plodove,seme potapamo u slavol s, verovatno smo omasili neko prskanje.I jos da se zahvalim korisniku Hitmanle016 koji uvek sa nama podeli slike od pocetka proizvodnje pa do kraja, a i nesebicno podeli i program zastite, djubrenje..., a gledano slike cini mi se da uvek ima dobru papriku.:ppozdrav:
 
2drhwz.jpg

vfidyp.jpg

2zpt946.jpg

sdigaw.jpg

a1sknd.jpg

11abt76.jpg

Profo ja sam uvek opusten takav mi je zivotni stil.
Jedino sto me nervira laz.
Vi tvrdite da ja nista ne znam a imam bolju papriku od svih, to morate da objasnite ljudima kako neko ko nista ne zna ima fantasticnu papriku a vi sto pucate od znanja imate prosečnu ili ispod prosečnu papriku i tako godinama unazad . Dok se za moju otimaju vi me omalovazavate i pisete neistine. Ja nikada ni za jednog kolegu nisam rekao da je neznalica vec uvek kazem da se svi trebaju saslušati i onda svako ima svoj izbor da radi kako misli da treba.
Zasto uzdizete Djinovica i ostale selekcionare ja postujem ono sto su napravili pre 20-30 godina ali sta su oni uradili u zadnje vreme? Te sorte koje su devedestih bile dobre sad su unazadili i te sorte ne mogu da dobace ni 70% prinosa i krupnoce koje su imali kada su stvoreni Pa oni sami su na kesice stavili da je prinos/ potencijal 30-35t po hektaru. Kome je to dovoljno neka to sadi. Sta oni nama mogu da garantuju a sta su unapredili, odgovor je nista.
Ja sam godinama uz moju radio i Slonovo uvo, palanacko cudo, kraljicu, Misinu, Kurtovku, Amforu, Kaptur i Ariadni itd
Nikad nisam bio bez par desetina hiljada sorti i hibrida ali ni jedna nije bila ni na nivou druge klase u odnosu na moje domace seme. Sve ovo sto pisem mogu da dokunentujem. U nedelju sam imao ljude iz Tavankuta da vide papriku i njima sam pokazao 4 reda paprike iz Krstura gde su videli da je najkrupnija paprika duplo manja od prosečnih paprika moje sorte.. Svi mi radimo papriku da bi zaradili nije isto imati prinos na hektaru 30 tona ili 40,50,60,70 i vise tona ako uzmemo da je 10 t paprike oko 4.000 eura lako se izracuna sta je isplstivije.
A sve ono što ste napisali da ne znam o genetici, ukrstanju, dnk oplemenjivanju. Gresite ja to drzim u malom prstu, zato se ljudi otimaju za moje seme i Rasad.
Pa ja sam Paradajz papriku Majkovacku Hr sortu unapredio da je duplo bolja od originala i prodajem ga u Hrvatsku u sela gde je ta sorta i nastala.
Uglavnom ja cu nastaviti da se trudim da mi sva semena i rasad budu svake godine sve bolja a vi mozete samo da pisete bajke zajedno sa Johabicom.
Sto rekao nas narod " Za dobrim Konjom prasina se dize"
U zdravlje
 
laco sto se trudis toliko da objasnis nesto sto si sto puta objasnjavao.dovoljno je da se pogleda u tvoju kutiju i opazi koliko je krupna i kakvog je lica ta paprika na slikama.kako god da si je dobio ukrstao poboljsavao kvario ovde na forumu nikad niko nije postavio bolju robu crvene paprike spremnu za prodaju...
 
Ne znam da li je jos ko pominjao dr. Djinovica, ali ako mislis na moju konstataciju ona je 100% ispravna sto si i sam potvrdio. I dalje stojim iza toga da je vecina parika sa slika nastala slobodnim ukrstanjem zato se i pojavljuju plodovi razlicitog oblika. I ne mislim ja smo na tvoju robu vec na vecinu paprika tipa kapija koje se pojavljuju na slikama izuzev naravno ovih belih tipa dukat, strizanka i belo uvo (koju je takodje napravio Djinovic).Inace coveka niti znam, niti sejem njegovo seme, jer kao sto rekoh ostavljam svoje, niti sam u bilo kojoj saradnji sa njegovom semenarskom kucom. Kad se u prodaji pojavi seme tvoje sorte ili jos bolje hibrida, posto se bavis genetikom sa jasno definisanim oblikom i karakteristikama sigurno cu bez obzira na cenu probati pa cu onda i tebe da hvalim. I niko tebe ne napada jer ako si procitao post pise dobra ti je paprika
 
Nazad
Vrh