Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
Kako stoje stvari za sada, dolazim 13. avgusta u Ruski Krstur. Dolazim sa još jednim malo starijim proizvođačem koji ne učestvuje na forumu. Da li će još neko od članova doći kako bi se upoznali? :)
 
Zainteresovani za dolazak u R. Krstur u subotu, mogu se obratiti meni na pp. Ja cu vam objasniti kako da dodjete i gde da se nadjemo, pa cemo dalje do oglednih parcela...
Misker ima obaveza oko organizacije, tako da ako nekom treba pomoc tu sam ja...

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Poslednja izmena:
Jel valja ubaciti neku folijarnu prehranu u prskanje sa fungicidima konkretno mislim na dithane i funguran posto njih mesam.
 
Mozda neke aminokiseline ako smatrasvda treba. Nesto drugo sa ovom kombinacijom ja ne bih

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Tako sam i ja nekad mislio. Medjutim, mankozeb moze i treba da se mesa jer aktivira jon bakra t.j. pojacava dejstvo. Rastvor treba da odstoji bar sat vremena pre prskanja. Moze da se mesa jos stosta, samo su se oni ogradili na uputstvima.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Galenikin zvanicni program zastite savetuje mesanje bakra i mankozeba i sat vremena cekanja pre tretiranja


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Forumasi zainteresovani za dane paprike u krsturu u subotu, neka budu u centru krstura do 10:30 h. Tamo cemo se okupiti i oko 11 se ide na ogledna polja. Moj tel je 063/482-075 pa se mozete javiti kad budete tamo da se lakse sakupimo. Ako treba bilo kakva pomoc oko dolaska, javite se

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Danas bih prskao funguran+mankogal da li mogu da pomesam neki insekticid za leptiraste vasi sa tim ...? Poludecu od odvojenih prskanja...:)
 
Danas bih prskao funguran+mankogal da li mogu da pomesam neki insekticid za leptiraste vasi sa tim ...? Poludecu od odvojenih prskanja...:)


Isti problem imam. Jel pokusao neko da u plasteniku prska rasprskivacima? Barem kalcijum, prihrana i aminokiseline, ako ne pesticidi?

- - - - - - - - - -

Danas bih prskao funguran+mankogal da li mogu da pomesam neki insekticid za leptiraste vasi sa tim ...? Poludecu od odvojenih prskanja...:)


Isti problem imam. Jel pokusao neko da u plasteniku prska rasprskivacima? Barem kalcijum, prihrana i aminokiseline, ako ne pesticidi?
Mislim na mikrorasprskivace..
 
Danas bih prskao funguran+mankogal da li mogu da pomesam neki insekticid za leptiraste vasi sa tim ...? Poludecu od odvojenih prskanja...:)

Ja sam dodavao u tu kombinaciju Tonus, ali nisam siguran da je to bas neko resenje za belu leptirastu. Zamesas funguran i mankozeb da odstoji i pred samo prskanje dodas tonus. Verovatno moze i neki drugi insekticid iz te grupe, koji bolje deluje na belu leptirastu.
Nego cudi me da je imas na paprici. Kod mene je bilo na korovu u paprici, ali nikad na samoj paprici

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Nazad
Vrh