Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
Raste lagano...
882f2a9f2dc0aa3d11f7b5dd7da577dc.jpg


Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Jel prskao neko pirevinu i sirak u rasadu fusilade forteom,paprika je 5-10 cm visine.Prskao sam na njivi ali ne znam kakav efekat ima na rasad sada posto je tek mesec dana stara.
 
Marko roba svaka cast eto paprike za 15 dana na tezgi...
Jel rucno postavljas foliju ili masinski.Jel u tom plasteniku bila salata.
Jbg ja danas tek posadio beladonu.Nisam imao prostora.
 
@JuRa

Hvala, trudimo se maksimalno da je izguramo kako treba..

@ljubek

Folija se postavlja masinski-rucno :osmeh: tj, napravili smo masinu koju rucno vucemo.. Sto se tice berbe, ne nadam se pre 20.05. mada sve zavisi od ovog ludog vremena..

@Miladin

Nemam grejanje, samo dupli najlon na plasteniku..
 
@marko1990
Nema hvala, ono sto je dobro dobro je.
Ovo na slikama nije dobro................ vidi se sta je.
kada se sve odradi kako treba i kada se kockice sloze, Onaj odozgore se osmehne na tvoju muku i tvoj trud dobije se ono sto se vidi na drugoj slici.
SVAKA CAST
Postoji masina koja postavlja ali nisam siguran da se mogu pogoditi redovi u plasteniku, ako je neko zna i postavljao je neka napise.
 
@ljubek
Kacim slike veceras..

@JuRa
Iskreno, posto rasad ne proizvodim sam, covek koji je to radio je ove godine napravio propust sa grejanjem, i rasad mi je bolovao, i stigao za 10 dana kasnije od planiranog, bilo bi to jos bolje..
Kako mislis da se pogode redovi u plasteniku?
 
Traktor ima svoj gaz i ogranicen si sa sirinom.Pitanje je da li bi traktor imo prostora da postavi sve folije , narocito poslednju koju postavlja, a da recimo tocak ne gazi preko druge folije
 
Ja sa mašinom u velikim plastenicima širine 8 m postavim 5 redova folije bez gaženja folije, za red do folije plastenika imam posebno kačanje mašine sa strane tako da traktor okorači prezadnju foliju a postavi drugu sa strane. U malim plastenicima postavim prvo srednju foliju zatim lijevo i desno a traktor ide sredom bez gaženja folije. Neki dan sam postavljao u malim plastenicima zaboravio sam da slikam.
 
Nazad
Vrh