Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
f38b23d6d6b7e50839ed36f41c2b0ad2.jpg


Moravska kapija


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Prva klasa(kakva vec moze da bude) 40-42, ekstra klasa koje malo ima oko 50, druga klasa 23 -27, miks(prva i druga bez fleke 50/50) 32-34,a do pre par dana isao po 38. A nakupci plcaju 30 do 35 za solidnu robu,20 za drugu klasu.
 
Ove godine je prinos poprilicno podbacio. Do sada je nabrano 30t na 1ha, ocekujem jos 5t u trecem branju i to bi bilo to za ovu sezonu. Na oko mi se cini da mi je propalo oko 10 tona sto opecene, sto trule.Prosecna cena za sada mi je 45,3 din, nije klasirana vec je sve pakovano u karton.
 
Posle nedelju dana kise 50% potrulilo i osteceno...cena nikakva...kuci na malo prodajem krupnu po 50 sitniju po 35

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav svima. Prvi put pisem na forumu. Prva godina da radim papriku ( bas sam je ubo :D ), uradio oko 40 ari. Oko 10tak tona ubrali do sada, mada ima jos dosta da berem jer sam kasnije rasadio. Na svu muku do sada jedino na sta nisam bio spreman (nisam znao da je bitna stetocina) je s. martin. Ostaju zute fleke na mestima gde su sisali plod. Treba mi savet, koji insekticid sa sto kracom karencom jer bih trebao da berem u skorije vreme. Unapred hvala

Milos
 
Nazad
Vrh