Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
Dao mi je dobre rezultate,pogotovo u kombinaciji sa fastakom. Mada je fastaku karenca 14 dana,pa ga izbegavam u prvim berbama,jer je berem na svakih 7-10 dana. Inace sva tri preparata su dobra i treba ih koristiti naizmenicno i blagovremeno. Od bakra sam odustao,jer svaki drugi dan pada kisa. Radim perfitom kupanje svakih 5 dana i nemam problema sa bakteriozom. Kroz sistem pustam galofungin t + poliram. Posle ovih kisa i poplava podzemne vode su podigle so u zonu korenovog sistema,a padom nivoa vode kasnije, voda ode dole i ostavi tu so u zoni korena. Zato pazite na koren i mogucnost botritisa u vratnom delu korenovog sistema. Po hektaru ide 7litara galofungina t + 7 kg polirama. Galofungin je 2300dinara litar,a poliram 900dinara kilogram. Radim tu kombinaciju od pocetka i nemam botritisa korena,niti uvenuca. Radim to na svakih 20 dana. Stvarno vredi. Pogotovu za ove vremenske (ne)prilike
 
Par slika od moje paprike, za sada je sve u redu što je najbitnije zdrave su a babura je jedan puta već obrana.




 
kod mene konstantno problemi...borim se kako mogu i znam uz pomoc nesebicnih ljudi sa ovog foruma. Nekako se oslobodih bakterioze koliko toliko, sada se borim sa manjkom kalcijuma, u toku borbe zahvatio me vetar olujne jacine i nakrivio mi najmanje 10 posto paprika slonovo uvo koje tek sada u najvece pune rod, u nedoumici sam sta sa njima... jer neke su nagnute mozda nekih 30 tak stepeni ali bojim se da kada naliju rod ne popadaju skroz. Vetar je bio toliko jak da je oduvao sto i stolice sa terase, nije bilo odbrane od ovoga.
Mada ja sam veciti optimista i boricu se do kraja...mogao je i grad da odnese sve... u ovom poslu je pored znanja potrebna ocigledno i sreca... :)
 
Tako je nidzo sreca.
Nije problem sto ce se stablo nakriviti ali je problem sto su plodovi izlozeni suncu i onda naravno izgore.

Znaci podbacanje je neminovno...
 
Razmisljao sam neke male kocice da uzmem pa da to ispravim dok nije paprika otezala inace kako paprika naliva rod imaju da polegnu skroz do zemlje... Sto je najcrnje ni logika mnogo ne pomaze...npr na jagodama sam bukvalno receno pukao, vise radnici zaradili nego ja a godina kisna bila dosta jagode propalo, nikad vise para za zastitu ne bi li se spasilo ajde racunam bice dobra cena pa ce se isplatiti a cena nikada ali nikada gora mi posto imamo neke nase kupce pa smo gurali po nekoj ceni od 80-90 dinara to je 07-08€, zalosno. Pre 5 godina kada sno poceli sa jagodama cena bila prosecna oko 1€. Izvinjavam se malo odoh u off topic...
 
Poslednja izmena:
pa nije jos crvena, mislim i da nece biti za nekih 15 tak dana najmanje. ipak je to ajvarusa. a i ne znam kakvu funkciju ima fobos kroz sistem ako je paprika pala izmedju redova? a i gledacu da ne dotakne povezacu za neke kocice ovih dana kada budem imao malo vremena a i vreme dozvoli...sta da radim zanimacije nikad dosta... :)
 
Pa i ja sam ufrezirao galation i to prilicno. A smeta li mu lanate, avaunt? Mislim ono kad prskas pada i izmedju redova..

- - - - - - - - - -

Veceras kad sam radio zastitu avaunt-om primetio sam nekoliko komada kukuruznog plamenca... mislim da ce ovo da ih resi...obzirom da sam pre toga radio lannate, nemaju sansu da se namnoze...
 
Nazad
Vrh