Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
Svaka čast, jeli to za tepsiju ili za prodaju.
 
Ove godine ću dezinfekciju probati sa varikinom, 1l varikine i 3-4l vode.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nemezis F1, 10000 biljaka ove godine pod plastenicima.
37775616d04e3abb75ba10ff9be97ae3.jpg


Sent from my SM-C5010 using Tapatalk
 
Hitmale016@

Zdravo druze pisem ti iz razloga jel bi voleo da mi das neke savete u vezi ajvarke.Nisam nov u u bastovanstvu ali ajvarku radim tek 2 godine sadim neku domacu kurtovku i prvi put ove godine za probu sam uzeo belo uvo.E sad moje glavno pitanje je vezano za prskanje od trave pre sadnje posto ja vec dve godine radim nekim sredstvima koje mi preporuce u polj. apoteci i to vise neuspe nego sto uspe.Pa bih te zamolio da mi opises cime prskas pre sadnje kada i u kolikoj dozi nista nije hitno znam da si u poslu ali bih te zamolio kad nadjes malo vremena da mi objasnis.
Hteo sam na PP ali ti puno sanduce .
 
Hitmale016@

Zdravo druze pisem ti iz razloga jel bi voleo da mi das neke savete u vezi ajvarke.Nisam nov u u bastovanstvu ali ajvarku radim tek 2 godine sadim neku domacu kurtovku i prvi put ove godine za probu sam uzeo belo uvo.E sad moje glavno pitanje je vezano za prskanje od trave pre sadnje posto ja vec dve godine radim nekim sredstvima koje mi preporuce u polj. apoteci i to vise neuspe nego sto uspe.Pa bih te zamolio da mi opises cime prskas pre sadnje kada i u kolikoj dozi nista nije hitno znam da si u poslu ali bih te zamolio kad nadjes malo vremena da mi objasnis.
Hteo sam na PP ali ti puno sanduce .

Na polju prskas STOMP ili ZANAT doza 2litre po hektaru
Ako radis cupani rasad prsces Dervinol
 
Dobru godinu zelim svim proizvodjacima. Evo da vam se pridruzim i u ovoj temi. Bavim se proizvodnjom jagoda i ratarenjem. Pa ove godine cu pokusati malo i sa paprikom. Evo odmah i jedno pitanje, sejao bih 40ari slonovo uvo direktna setva je u pitanju koliko je potrebno semena za tu povrsinu.

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока
 
Trebalo bi odmah po zavrsetku prskanja da se zafrizira.Idealno bi bilo kada bi odmah pala kisa i da unese preparat u zemlju
To samo Dervinol ? Za Stomp i Zanat nemora valjda najvise problema imam sa korovom [FONT=&quot]tušt ostali mi i nisu neki problem tako da bi izabrao nest sto njega najbolje resava.Ajde da malo bolje i opisem pripremu prvo idem rano jos u aprilu setvospremacem da poravnjam i zatvorim oranje jos polovinom aprila,tako stoji negde do pred sadnju kada isprskam i predjem roto frezom.Meni zbog rada je bolja ova opcija sto se unosi u zemlju nego da posle gazim traktorom po frezanom .[/FONT]
 
Dobru godinu zelim svim proizvodjacima. Evo da vam se pridruzim i u ovoj temi. Bavim se proizvodnjom jagoda i ratarenjem. Pa ove godine cu pokusati malo i sa paprikom. Evo odmah i jedno pitanje, sejao bih 40ari slonovo uvo direktna setva je u pitanju koliko je potrebno semena za tu povrsinu.

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока
2.5 kg,ako ti treba semena javi se u inbox:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Hitmale016@

Zdravo druze pisem ti iz razloga jel bi voleo da mi das neke savete u vezi ajvarke.Nisam nov u u bastovanstvu ali ajvarku radim tek 2 godine sadim neku domacu kurtovku i prvi put ove godine za probu sam uzeo belo uvo.E sad moje glavno pitanje je vezano za prskanje od trave pre sadnje posto ja vec dve godine radim nekim sredstvima koje mi preporuce u polj. apoteci i to vise neuspe nego sto uspe.Pa bih te zamolio da mi opises cime prskas pre sadnje kada i u kolikoj dozi nista nije hitno znam da si u poslu ali bih te zamolio kad nadjes malo vremena da mi objasnis.
Hteo sam na PP ali ti puno sanduce .
Pozdrav, ja koristim Zupilan ili Trefgal, Triflun, u kolicini 2l po 1ha, pre sadnje. Jednom prodjem rotofrezom parcelu isprskam pola i onda pola izfreziram onda opet pola prskam pa jos pola izfreziram, ovo je zbog isparenja obicno bude toplo. Po nekom pravilu ne bi trebalo da prodje vise od 45 min od prskanja i freziranja. Kad sce zavrsis ostavis parcelu oko nedelju dana i spremna je za sadnju.

Sent from my SM-C5010 using Tapatalk
 
Gospodo nešto mi nije jasno ako može da mi pojasnite. Stomp mu svim uputstvima piše da ide 4-5 litara na ha na koji način vi sa dvije litre suzbijete korov.


Paprika


×

Jednogodišnji travni koroviPrimjena: Tretirati prije presađivanja. 4-5 l/ha iznosi 40-50 ml/100 m2. Uz utrošak vode 200-500 l/ha.
Maksimalni broj tretiranja u sezoni: 1
Dodatne informacije: Jednogodišnji travni korovi: Osjetljivi korovi: obični koštan (Echinochloa crus-galli), zeleni muhar (Setaria viridis), pršljenasti muhar (Setaria verticillata), obična svračica (Digitaria sanguinalis), lisičji repak (Alopecurus myosuroides), jednogodišnja vlasnjača (Poa annua). Umjereno osjetljivi: divlja zob (Avena sterilis), ljuljevi (Lolium spp.). Jednogodišnji širokolisni korovi: Osjetljivi korovi: Ispruženi šćir (Amaranthus blitoides), šćir (Amaranthus retroflexus), poljska krika (Anagallis arvensis), pastirska torbica (Capsella bursa pastoris), bijela loboda (Chenopodium album), sjetveni ravan (Chrysanthemum segetum), ljekovita dimnjača (Fumaria officinalis), broćike (Galium spp.), europska bradavka (Heliotropium europaeum), sljez (Malva spp.), ptičiji dvornik (Polygonum aviculare), veliki dvornik (Polygonum persicaria), tušanj (Portulacea olearacea), divlji mak (Papaver rhoeas), žabnjaci (Ranancullus spp.), divlja rotkva (Raphanus raphanistrum), sikavica (Silybum marianum), oranj (Sisymbrium spp.), mišnjakinja (Stellaria media), poljska gorušica (Sinapis arvensis), bijela gorušica (Sinapis alba), crna pomoćnica (Solanum nigrum), obični svinjak (Sonchus oleraceus), babin zub (Tribulus terrestris), bršljenasta čestoslavica (Veronica hederifoila), perzijska čestoslavica (Veronica persica), divlja salata (Lactuca serriola). Umjereno osjetljivi: Trputci (Plantago spp.), kovrčava kiselica (Rumex crispus), obični kostriš (Senecio vulgaris), europski mračnjak (Abutilon theophrasti), prava kamilica (Matricaria chamomilla).
Jednogodišnji širokolisni korovi
Primjena: Tretirati prije presađivanja. 4-5 l/ha iznosi 40-50 ml/100 m2. Uz utrošak vode 200-500 l/ha.
Maksimalni broj tretiranja u sezoni: 1
 
Nazad
Vrh