Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
Ja sam sadio amy jedno vreme zato što mi je trebala sitnija paprika za đačke kuhinje. Imao sam dogovoreno sa kuhinjama sitniju papriku za punjenje. Rađa dobro ali za prodaju nije nigdje, nitko ju neće. Iz žute prelazi u crveno ali svjetlo crveno nije kao druge crvene paprike tako da kod mene nitko nije htio takvu papriku. Moj savjet ako baš hoćeš bjelu onda uzmi belo uvo ona se kod mene pokazala dosta dobro.
Belo uvo nije bela paprika i uopste nema nalik na Amy, ako hoce bas belu onsa Nemezis.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Hvala na odgovorima, hvala na savetima, hvala vam na iskustvu koje ste nesebicno preneli. Posto sam iz vise izvora saznao da ipak nije to to, bez obzira na rodnost Amiy-a, odlucio sam da je ne sadim. Idem na Belo uvo, Dukat i Belu kurtovku.

Imam jos jedan problem.
Na parceli gde trebam da sadim papriku ima dosta piraka, prethodno je bila zasadjena jagoda. Najlon i creva sam sklonio, sta sada uraditi?
Kako pripremiti zemljiste za papriku, kako ocistiti od piraka?
Da li sada nadjubriti stajnjakom i porati, pre sadnje oprskati Stompom, zasaditi papriku pa kada krene pirak oprskati sa Fuslade,
ili cekati prolece pa oprskati totalom kada krene vegetacija, pa onda posle izvesnog vremena poorati, ili pak neka treca varijanta.
Po meni, trebalo bi oranje da ti uhvati koji mraz, isprskas totalom 20tak dana pre spremanje njive za sadnju.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Belo uvo nije bela paprika i uopste nema nalik na Amy, ako hoce bas belu onsa Nemezis.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk

Ja sam sadio i belo uvo i meni je bila dobra. Kod nas je problem što bjela špicasta paprika neide neće ju nitko. Znam da amy i belo uvo nisu ni slične ali mogu govorit samo o ove dvije paprike pošto sam njih radio druge nisam i ništa o njima neznam.
 
Folija je privremeno resenje, koje nije bas dobro, jer pirak je nezgodan, kada se uplete oko folije, to ne moze niko da razmrsi. Kako ga najlakse i najefikasnije iskoreniti, a parcelu spremiti za sadnju paprike?

- - - - - - - - - -

Hvala na vasem stavu, misljenju!
 
U subotu posejana
956d1520972f8c8a75f22f9d329d0bb9.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moze li jedno pitanje jos jednom i necu vise majkemi dilema proizvodnja rasada crvene paprike 209 rupa da li moze inace kontejneri su od stiropora debljine 6 cm tj. da li je neko to radio ili mora u 104 rupe inace sadnja je napolje sredina maja.
 
Kolege, da li je neko sadio Varadinsku papriku? Da li daje bolja rezultate u plasteniku ili na otvorenom?
 
Zavisi od krupnoce semena ali trebalo bi da bude oko 3000

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Nazad
Vrh