Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
Pa nemogu ti baš puno pomoći oko gajenja pošto gajenje u plastenicima i na otvorenom se razlikuje , treba više zaštite na otvorenom , ja u plasteniku neprskam ništa nikakvu zaštitu nisam radio , jedino zalivanje koprivom i u početku kemirom I za ukorenjivanje i onda idem sa koprivom zalivam svaki dan i toje sve , i normalna priprema zemlje pre rasadjivanja toje jedino što ja radim
 
Hvala puno na odgovoru,samo mi pojasni sta je to KOPRIVA,koje koristis za zalivanje,posto to ovde u mom kraju ne znam o cemu se radi,i reci mi koja je cena sad te paprike..Pozdrav
 
sta je to KOPRIVA
qnjsoy.jpg

a cene pogledaj ovde
http://www.stips.minpolj.gov.rs/tmp1/report.php
 
Ima li ko iskustva sa KT1 F1, intersuje me zato što je vrlo rana sorta. Mogla bi biti dobra cena
 
Bas sam se lepo nasmejao na ovo sa koprivom :haha: :haha:
Koliko su ljudi dresirani da je sve hemija i da mora da kosta....
 
Ne znam zaista sta je smesno..Mislim da je iskreno pitati,ono sto se ne zna,a da je mnogo veca sramota tome se smejati..Ali,nije svakome opsta kultura ili domace vaspitanje normalna stvar...Ja sam samo zeleo da saznam sve oko te paprike,kao i ekonomsku racunicu,ali vidim da ima ljudi koji su jako zlonamerni i ne zele da pomognu....Pozdrav
 
Nemoj da se vredjas nisam zaista mislio nista lose i izvinjavam se.
Samo sam nasao da je ironicno koliko su tesko dostupne i prijemcive informacije za koje niko ne lobira tj niko ne prodaje koprivu stoga ona i ne postoji. A kad su u pitanju hemijska djubriva ima onolko strucnjaka koji ih fale. I naravno da mi je bila smesna tvoja reakcija da prvo pomislis da je to nesto sto mora da kosta. Slazem se ko pita ne skita. Pozdrav..
 
Nema problema druze..Ja sam pitao ne koliko kosta "kopriva",nego koja je cena ove godine bila paprike RINGO F1!!! Hteo sam da znam ima li je racunice dodgodine saditi na otvorenom,koliko moze dada prinosa,i te neke osnovne stvari..ali,ljudi to ocigledno kriju,nece da pomognu...Pozdrav
 
Pa jasam ti postavio de da pogledaš cenu paprike u protekle 2-3 godine pa vidiš kako se kreće cena nekrije tu niko ništa , ako si mislio na mene . a koliko rodi nemam pojma , a rod ti zavisi od mnogo faktora u proizvodnji , i nemože se uporedjivati otvoreno polje i plastenik po prinosu . :cao:
Post je spojen: [time]1254000055[/time]
_________________________________________________
TEMA to što si pitao za kt1 nisam baš oduševljen sa njom , probaj aplauz papriku
Post je spojen: [time]1254000604[/time]
_________________________________________________
ovde pogledaj sve što imaju od semena
http://www.deruiterseeds.com/
Post je spojen: [time]1254000673[/time]
_________________________________________________
a ovo su uvoznici pa vidi de tije najbliže naći seme
http://www.hoya-vs.com/drs/index.html
 
Pozdrav društvo. Nema mene predugo ovdje. Nikako da ulovim vremena pa da se javim.

Al evo, da se pohvalim. Ove godine na vanjskoj paprici baburi, hibrid Vedrana F1, imam prinos od 65 t/ha. Mislim da je zadivljujući, pa se i sam sebi divim. Ajvaricu imam Čango F1 i berem ju još, a do sada je dala 35 t/ha. Ova je godina idealna za paprike, jer nema kiše. Male probleme je stvorila druga generacija kukuruznog moljca, ali nekako sam to progutao.

Sa slikama ove sezone ću se javiti drugi puta.
 
@ cabage
To je ok prinos. Jesi li računao koliki su ti troškovi po ha?
 
Iskrena molba,ako neko zna,gde u Srbiji i koja firma distribuira seme hibrida paprike VEDRANA F1,posto mi se jako svidja,i sadio bih je naredne godine..Dejan Krusevac
 
Ne volim računati trošak nečega po jedinici površine, ali i to se mora. Ja na kraju godine saberem sve troškove i gledam čisti dohodak. Uvijek ima kultura na kojima se gubi i na kojima se ekstra dobiva.
 
Iskrena molba,ako neko zna,gde u Srbiji i koja firma distribuira seme hibrida paprike VEDRANA F1,posto mi se jako svidja,i sadio bih je naredne godine..Dejan Krusevac
zeleni hit tije zastupnik enza zaden pa probaj kod njih
 
Završila čini se i berba babure na otvorenom polju.

Vedrana 70 t/ha
 
Nazad
Vrh