Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
Vasi...jbm im sve...ima i kod mene...doduse cini se ne bas oboliko ali ih ima...sibaj necim...ima ih mnogo nezgodne su...ali su lake za otrovati. Jedino uzmi neki preparat sa kontaktnu i sistemsku aktivnu materiju. Jer ja sam oprskao fastakom i pocrkale su dosta ali on deluje samo kontaktno tako da...nije bas najbolje resenje.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Sutra se bere babura napolju
25168fca16160614f095235b20e6496c.jpg
da72f6b609fc99cedffb1e3cfbee15eb.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sta preporucujete za prskanje u vidu osnovne zastite...I zanima me sta mislite o yari prehrani preko sistema, da li je dobro ili ima nesto jos bolje za iste pare?Ili nesto dobro a da jeftinije? :)

Drug mi kaze da kupujem rootex.A za to prvi put cuo od njega, ne znam nista o tome cak nigede ni video da neko pusta kroz sistem..
 
Rootex je za ukorenjavanje

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Ali 800 gr. štiti oko 40 dana a preko lista moraš za to vrijeme prskati 3 puta i to je vremenski puno u plastenicima.
Ove gore slike je nešto slično kao što je kod mene, ja sam došao do zaključka da je ovaj problem kod mene došao iz rasadnika, moraću uraditi dezinfekciju rasadnika i kotajnera.[/QUOTE
Mislim da je i veliki problem pjeskovita zemlja
Kod mene nije pjeskovita zemlja ali jako puno može da upije vode zato je i zaljevam svaki dan jer nemože da zadrži vlagu dva dana, u plastenicima u paprikama između folija je popucala zemlja i koliko god je zaljevam stalno je tako.
 
Ja nista ne mesam sa kalcijumom...kada prskam. Pustio danas kroz sistem kalcijum...

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Posto je cuprofix i koja doza ide? Jesi li ga koristio ranije i kako se pokazao?

I jedno pitanje za sve... Kako uspevate obicnom traktorskom prskalicom da kvalitetno poprskate papriku (i bilo koju drugu kulturu)?

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Nebojsa ja sam mislio isto kao ti ali veruj mi da moze. Dizne dvojka, gas onakav da pravi maglu ali ne previse da ne ode u drugu njivu :) visinu podesis da sklope dizne redove ili cak da ukrste. Mora se ici skroz polako nije kao kod ratarskih kultura i nesto je veci utrosak vode nego kod istih...ali ako cemo posteno atomizer je zakon i to je kraj. E sad samo problemi su: vreme (imao bih da poludim dok oprskam) a i kolicina vode, atomizer jeste da oprska dobro...to stoji ali potrosi duplu kolicinu od traktorske...barem meni

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Posto je cuprofix i koja doza ide? Jesi li ga koristio ranije i kako se pokazao?

I jedno pitanje za sve... Kako uspevate obicnom traktorskom prskalicom da kvalitetno poprskate papriku (i bilo koju drugu kulturu)?

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
Ja sam stavio 2kg na 1ha na 400l. Nisam koristio do sada.
Za prksanje ja idem u prvu brzu na 1000 obrtaja sa pritisak od 5 bara.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh