Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
Herbicid total je korišten između redova prskao korov ali to radim godinama, imao sam prilika kad strada struk od totala ali to bude jednobojno žutilo a ovo je šareno i zahvaćena je kompletna površina od 5700m2. I ja sam sumnjao da nije grinja pauk ali nemogu da ga nađem lupom a bilo je jedno prskanje Armadom negdje početkom cvatanja. Slabo sam đubrio papriku od sadnje do neki dan pa neznam dali neki nedostatak može ovo da napravi. Da napomenem da svake godine imam ovog šarenila ali nije bilo u ovolikoj mjeri.
 
Društvo, kako se borite protiv vaši ove godine?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Rasadio sam papriku slonovo uvo u ponedeljak ovo mi je prvi put da sadim papriku. Koliko puta treba zalivati dok se ne primi bojim se da ne preteram. I kad treba vrsiti prvu zastitu

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока
 
I niko nema voljan da posavetuje.?!



Послато са F3111 уз помоћ Тапатока
 
I niko nema voljan da posavetuje.?!



Послато са F3111 уз помоћ Тапатока
Nemoj da preterujes sa vodom,prati koliko ima vlage u zemlji pa zalivaj.Kod nas neko sadi na prolecno oranje ili frezirano i tu treba malo vise i cesce vode dok se sve to neslegne lepo,ja dok sam radio papriku isla je na jesenje oranje i ta njiva stoji prazna(unistava se trava samo) dok ne stigne rasad koji se po rasadjivanju lepo zalije i onda ga nediram nedelju dana(opet zavisi od temperature i tipa zemljista).Sto se tice zastite kod mene je krecala jos u proizvodnji rasada

- - - - - - - - - -

I niko nema voljan da posavetuje.?!



Послато са F3111 уз помоћ Тапатока
Nemoj da preterujes sa vodom,prati koliko ima vlage u zemlji pa zalivaj.Kod nas neko sadi na prolecno oranje ili frezirano i tu treba malo vise i cesce vode dok se sve to neslegne lepo,ja dok sam radio papriku isla je na jesenje oranje i ta njiva stoji prazna(unistava se trava samo) dok ne stigne rasad koji se po rasadjivanju lepo zalije i onda ga nediram nedelju dana(opet zavisi od temperature i tipa zemljista).Sto se tice zastite kod mene je krecala jos u proizvodnji rasada
Zalivana cevima f75 i rasprskivacima
 
Ovako to izgleda. A imam i jedno kj direktne setve.
182b7a7265eab00ad46a4f58b6f1a2a8.jpg
f484642d087f3d40e9f75d93baafa00a.jpg


Послато са F3111 уз помоћ Тапатока
 
Koji razmak si isao u redu izmedju biljaka kod mene je oko 20

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока
 
Hteo bih da vas pitam u vezi paprike Slonovo uvo.
Da li mozete da mi kazete koliko ste dobijali din/kg za papriku i kakav vam je rod bio. Jos jedno pitanje, da li ima neko ko na veliko otkupljuje ovaj tip paprike? Razmisljao sam zasaditi sledece godine oko 4ha pa me zanima iskustvo sa prodajom.
Lep pozdrav svima.
 
Vidi, lokaciju sam stavio radi toga sto moram nesto da stavim, a ne vidim bitnost moje lokacije. Ako te blize zanima iz Vojvodine sam.
Pitanje koje sam postavio je legitimno, jedino sto sam zaboravio je napomenuti drzavu, a to je Srbija.
Moja greska..
 
Nazad
Vrh