Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
Pozdrav svima, nisam dugo bio na forumu. Da li je iko od vas sijao novu papriku od madjarske sjemenske kuce Zki, hibrid je u prodaji nije jos uvijek dobio pravo ime i za sad je u prodaji pod nazivom ZKI 9422 F1?
 
Dali jos neko prodaje paprike baburu, crvenu ajvarku, zutu silju, koje su cene na veliko po kvantasima?
 
Nemam pojma. Mada je jos uvek imam na njivi

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Gospodo paprikari, zdravo!
Ovo mi je bila prva godina bavljenja paprikom, tj poljoprivredom uopšte. Radio sam uglavnom ajvarušu (razne sorte) na 30ak ari i to uglavnom prema vašim uputstvima. Godinu sam, na kraju, završio sa jedva preko 3 tone, ali dobro, negde je i normalno da sam dosta toga izgrešio.
U svakom slučaju, hteo sam samo da vam se zahvalim što nesebično delite znanje i da ponudim svoje kakvo-takvo iskustvo. Nemam puno foto-dokumentacije , ali ako nekoga interesuje kako to izgleda iz perspektive potpunog početnika, neka pita.
 
Ove godine sam imao papriku kao nikada, presadnice sam svoje imao zaštita odrađena i ova godina bez ikakvih bolesti i problema.
Više sorti sam imao i zadovoljan sam evo sada će i 12-sti mjesec a još je paprike i redovito cvjeta i to obilno nije u plasteniku na otvorenom je.
Od početka devetog mjeseca uopće se ne prihranjuje niti se vodi kakva briga oko njih.
Par slika danas slikano.


 
Papriku sam prodavao juce na veliko po 75 dinara. Nema je na trzistu. U marketima crvena paprika uvezena iz albanije 250 din/kg.
 
Kod nas u HR su cijene na malo paprike oko 3 € nisam papriku počupao jer mi je bilo žao a bilo je puno roda pa sam tako ostavio.
19kuna je u Zagrebu u radnjama. bio sam neki dan i nije nekog kvaliteta. realno zimnica je gotova i potrebe su sad veoma male.

- - - - - - - - - -

Papriku sam prodavao juce na veliko po 75 dinara. Nema je na trzistu. U marketima crvena paprika uvezena iz albanije 250 din/kg.
i koliko si prodao kilograma?
 
Zadnja dva dana 600 kg, plus kod kuce oko 150 kg nakupcu. Paprika je zelena ima nekih 10% crvene. Nije stigla da uzri.
 
Moze li neko da mi preporuci neki dobar hibrid rane ljute paprike, onaj sto se koristi u restoranima kao pecena ljuta, da bude konusna i da se ne krivi,sjajne zeleno-zute boje?
 
!Indoor Dali si Blondi radio na otovrenom I koliki je prinos u plastenicima iste?
 
Nazad
Vrh