Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
Mozda je daleko od nije padala.
pogodio sam ko prstom u s...k. Odradio tretman vratio se kuci proslo je pola sata od tretmana naravno pljusak sa sugradicom kao da nikada nije padala..Sigurnih 10 litara po kvm

Seres se u moj posao.Tacno razmisljam da ne radim vise nista...
 
Kod mene nema sta nema :osmeh: sve se sjatilo u moju njivu u pm, juce pskao perfitom ali nije bilo rose ja, dok jr bila rosa nisam mogao da udjem u njivu od preksinoc kise. Jutros sam opet prskao agrolif-bioplant-foliogold-signum-lambada, zavrsio jutros prskanje u 9 sati nije bilo rose vetric neki pirkao. Sad cu videti sta ce biti. Ima jos tretmana da radim ali vreme j...
 
Zavrsih, oprskah pre 2-3 sata...konacno. Imam poneko pitanje za iskusnije kolege, prskao sam preparatom lannate i promesom(fungicid ista aktivna materija kao quadris). Zanima me koliko dana mogu da racunam na zastitu od kukuruznog plamenca i sta da ponovim i za koliko dana ako treba. Paprika ajvarusa nece za jos nekih mesec dana sigurno. Takodje sta savetujete od fungicida i za koliko dana? Paprika je za sada dobra(negde negde ima po koji zuti list koji taman otpadne kad prodjem atomizerom ) nema nekih znacajnijih bolesti, da ne kazem odlicna i cim se smanji vlaga u zemljistu nastavljam sa pustanjem kalcijum nitrata kroz sistem.
 
Meni je pola paprike super, zdrav list cveta ima ploda, druga polovina zaostala u rastu, opada joj donje lisce, uhvatila je plamenjaca. Kako je to moguce bukvalno? Uvhacena mi je semenska paprika amanda i kurtovska kapija ova nasa domaca nije uhvacena, ne znam vise cime da je prskam, prskao sam signumom, ridomilom, bordovskom corbom, ekvejznom, antrakolom, mankogalom i armadom protiv grinja, 3 puta je oprasena, baceno djubrivo prskana prihranom za stabilizaciju rasta i ukoravanje nikad nisam odradio ovakvu zastitu u samom semenu, nicanju pa do iznosenja na njivu i opet je losa
 
Ma verovatno si dobio zarazeno seme od tih za koje radis seme. Oni vade seme bukvalno iz svega i svacega a ti kad ostavljas sebi seme, biras najbolje i zdrave biljke. Ne mora da znaci da je ovo ali moze biti. Dosta ljudi se zali na seme
Sto se plamenca tice, kad primetis polaganje jaja onda prskas. Pre toga nema svrhe
 
Milane da li je pola bas bukvalno npr.leva strana dobra a desna losa,ili je u celom usevu prosarano
 
Seme moze da napravi haos! Evo kao meni, pisao sam. Novi kontejneri, sterilan supstrat, sve novo i sterilno, tretirana u rasadu bakrom, a bakterioze za izvoz...mada kazem sada se nekako povukla, barem za sada... postoji sterilizacija semena vrucom vodom, mislim da je dosta efikasna ako se ne varam(a ako se varam ima na internetu pa nadjite) treba da je temperatura vode konstantno 60°C pa se neko vreme drzi seme u njoj verujem da je i virusi i bakterije stradaju na 60°C.
 
Zavrsih, oprskah pre 2-3 sata...konacno. Imam poneko pitanje za iskusnije kolege, prskao sam preparatom lannate i promesom(fungicid ista aktivna materija kao quadris).Zanima me k oliko dana mogu da racunam na zastitu od kukuruznog plamenca i sta da ponovim i za koliko dana ako treba. Paprika ajvarusa nece za jos nekih mesec dana sigurno. Takodje sta savetujete od fungicida i za koliko dana? Paprika je za sada dobra(negde negde ima po koji zuti list koji taman otpadne kad prodjem atomizerom ) nema nekih znacajnijih bolesti, da ne kazem odlicna i cim se smanji vlaga u zemljistu nastavljam sa pustanjem kalcijum nitrata kroz sistem.


Ako možeš nabaviti Singentin Affirm - aktivna tvar emamektin benzoat,riješio si si problem svih gusjenica.Djeluje na sve razvojne stadije gusjenica,a i ovicidno - na one koje su pred izlaženjem iz jajašca.To je translaminarni insekticid pouzdanog djelovanja sa kratkom karencom.Ima li tko problema sa tutom absolutom u paradajzu,i to će riješiti.
 
A što španaš čoveka da prska kad plamenca i pamukovca ove godine ima u tragovima.Barem na našem terenu.
Nek čovek malo oslušne prognozno izveštajnu i nek pregleda usev jer ako bude ovako kišno i temperature niže od 27 svaki piretroid i dobri stari decis će biti efikasan i sa manje tretmana.
 
A što španaš čoveka da prska kad plamenca i pamukovca ove godine ima u tragovima.Barem na našem terenu.
Nek čovek malo oslušne prognozno izveštajnu i nek pregleda usev jer ako bude ovako kišno i temperature niže od 27 svaki piretroid i dobri stari decis će biti efikasan i sa manje tretmana.
gde to nema plamenca ,majke ti?
 
Ja sam cini mi se video par komada posto sam sinoc bas kasno odradio mrak me uhvatio. Mislim da lannate dobro odradio posto kise nije bilo od juce uvece do malopre.
 
kod mene nema plamenca. radio sam koragenom. mada ne mozes stalno raditi jedan preparat. insekti postanu imuni. firma DuPont koja pravi koragen, pravi i jos jedan dobar preparat. zove se avaunt. pored ta dva preparata koristim i alverde. avaunt ima karencu 4 dana i ide ga duplo vise od koragena,ali je jeftiniji. inace, za sad nema neke prave najezde plamenca. bar ne kod mene. ocekujem da ce ga biti u avgustu dosta. po meni, plamenac se ne resava jednim tretmanom. mora se konstantno pratiti. usaglasavati prskanja i berbe i raditi preventivu. u mom mestu je dosta paprike obolelo od bakterioze. moja je zdrava. kad oboli,vec je gotovo. zato je preventiva majka.
 
Nazad
Vrh