Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
47d037d8af0f49b8dbb778a27b8a8892.jpg


Послато са GT-N7100 уз помоћ Тапатока
 
Sva sreca nije jak napad...a i ovo joj je kako sam se informisao zadnja generacija a ima tri u toku godine.

Послато са GT-N7100 уз помоћ Тапатока
 
Paradajz mi razvalila ali bas me briga...ionako mu je cena dres... ne isplati se ni da se bere

Послато са GT-N7100 уз помоћ Тапатока
 
Crvena paprika od danas kod mene u padu cena i sve vise robe na pijaci, danas 50 prodata. Sva sreca pa sam skoro zavrrsio prvu berbu mozda ima jos 2t.

- - - - - - - - - -

Kakva je cena kod vas i ima li kupaca?
 
Na veliko? Ja na malo po 70 prva klasa. A na veliko mi se ne daje ispod 55 prva klasa..

Послато са GT-N7100 уз помоћ Тапатока
 
E vidis...ja berem sa radnikom ceo dan, zena pakuje i sortira i prodaje na malo. Nakupci dolaze uvece da pokupe sto je ostalo u tako svaki dan. A kada bih ti rekao da nas dvojica beremo 60 ari ne bi verovao :) ali beremo po 3-4 reda svaki dan tako da se na 8 dana vratimo na pocetak. Inace njiva je odmah iza kuce tako da to olaksava...

Послато са GT-N7100 уз помоћ Тапатока
 
E vidis...ja berem sa radnikom ceo dan, zena pakuje i sortira i prodaje na malo. Nakupci dolaze uvece da pokupe sto je ostalo u tako svaki dan. A kada bih ti rekao da nas dvojica beremo 60 ari ne bi verovao :) ali beremo po 3-4 reda svaki dan tako da se na 8 dana vratimo na pocetak. Inace njiva je odmah iza kuce tako da to olaksava...

Послато са GT-N7100 уз помоћ Тапатока

Kod mene ukupno 3 ljudi bere, od 8ujutru do 12 se nabere odmori i pakuje popodne tako do 8 uvece. :D Koji ti je dan berbe? Nas troje je do sada obralo oko 12t. Do mene je ispala parcela da uzmem sad pa sledece godine cu imati ukupno oko 115 ari. Bice posla ali mislim da ce se isplatiti :D, Nisam osiguravao od nepogoda do sada ali sledece godine planiram. Nisam upucen pa ako neko jeste neka kaze kakva su iskustva? Hvala
 
Ja osigurao...na 700000 oko 56000 osiguranje povracaj ima 40 posto tako da nije opasno mogao sam da osiguram i na 2000000 alo bi bilo skuplje...

Послато са GT-N7100 уз помоћ Тапатока
 
Ja osigurao...na 700000 oko 56000 osiguranje povracaj ima 40 posto tako da nije opasno mogao sam da osiguram i na 2000000 alo bi bilo skuplje...

Послато са GT-N7100 уз помоћ Тапатока

A kako se placaju tih 56000 jel moze na rate? Kod kog osiguravajuceg drustva si?

- - - - - - - - - -

A kako se placaju tih 56000 jel moze na rate? Kod kog osiguravajuceg drustva si?

Jos nesto, 40% imas na 100% stetu ili?
 
Pa slusaj nisam siguran ali mislim da mora u dunav osiguranju da bi imao povracaj uplacujes 10% odmah po osiguranju a onih 90% imas rok do 30 oktobra a zbog predavanja za pvracaj moras da isplatiti do 10 oktobra, dobro je sto isplacujes kad prodas robu.

Послато са GT-N7100 уз помоћ Тапатока
 
Inace nemam pojma vise ni sta koliko berem...berem odavno pomalo sam imao dukat i varadinsku po 2000 struka nesto za probu a imam i nekih 27-28000 slonovo uvo koju berem od pre neki dan, malo ce mi podbaciti rod jer imam ostecenja ploda mnogo zbog nedostatka vode, nisam imao kolicinu vode za ovu povrsinu paprike ali dobro sta je tu je...ipak u odnosu na jagode koje sam gajio sa uspehom ali sam morao da napustim to paprika je mnogo bolja...mnogo manje rada ima i vise se isplati...jagode sam ove godine zadnjih 5 ari rasprodao po 80-90 na malo...bilo nekih mozda tonu, ali kad se odbije djubrivo i zastita i radnik za branje jer one su mnogo pipavije i teze za branje ostane neka sića...papriku barem mogj da naberem koliko hoces danas 150-200 grama prosek 5-6 u kilo :)

Послато са GT-N7100 уз помоћ Тапатока
 
Pa slusaj nisam siguran ali mislim da mora u dunav osiguranju da bi imao povracaj uplacujes 10% odmah po osiguranju a onih 90% imas rok do 30 oktobra a zbog predavanja za pvracaj moras da isplatiti do 10 oktobra, dobro je sto isplacujes kad prodas robu.

Послато са GT-N7100 уз помоћ Тапатока

Ok hvala, bas to da je uplata u jesen posto u prolece svi znamo kakva su ulaganja :D
 
Pa znaju i oni...pa zato u svakom slucaju je dobro...ali samo da znas...nisam bas siguran sad oko naplate kako ide...tj da budem precizniji oko procene stete, jer ako papriku u punom rodu olupa lepo grad, nema tu stete od 20-30 posto nego je to propast...e sad kako oni to procenjuju nemam pojma...neka se javi neko pa neka kaze inace sam ja osigurao na 700000 od totalne stete. Cisto da se malo pokrpim...ali skupa je proizvodnja stvarno...kada sve presaberes...seme, djubrivo, zastita, nafta, radnici, folija, kap po kap...izadje mnogo.

Послато са GT-N7100 уз помоћ Тапатока
 
Ja osiguravam u DDOR i isto imam povracaj. Zasto bi moralo samo u Dunav osiguranju da se osigurava??
Inace, platim samo iznos poreza, ostatak premije tek na jesen. Kad uplatis, dobijes od njih potvrdu i onda to predas u trezor

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Nazad
Vrh